Kriptorinkų apžvalga 2018-07-02. Ar pramušim naujus dugnus?..
2018-07-02
Praėjusią savaitę kriptovaliutų kainos bandė testuoti dugnus, bandė kilti, bet eilinį kartą kilimas baigėsi kainoms nepasiekus Raudono balanso dieniniuose grafikuose. Todėl galima teigti, kad nieko tokio per savaitę neįvyko, apart to, kad rinkos žaidėjai patyrė šiek tiek daugiau emocijų nei įprastai. Bet šiandien vienodai vilčių galima suteikti tiek buliams, tiek meškoms: Dar ne viskas prarasta!
T.y. galimybės dabar rinkoje abiem pusėm yra vienodos. Tik kad dar turime aiškiai išreikštą down trendą ir to ignoruoti niekaip negalime. Bet jei jau pasirodė pirkimo signalai… Na, bet palauksime stipresnių!
***
Profesoriaus Feng Mai,iš Stevens School of Business vadovaujamas tyrėjų komanda suskaičiavo, kad bitcoin kaina gali padidėti dešimtis kartų. Jie vadovavosi socialinių tinklų vartotojų pranešimais ir komentarais. Tirti buvo Bitcointalk bei Twitter dviejų metų pranešimai ir komentarai. Išviso 3.4 mln. bitcoin paminėjimų.
Vartotojai „pasiskirstė” į dvi grupes: aktyvūs bla-bla-bla ir „tylenius”, retai ir mažai kalbančius apie bitcoin.
Ir štai netikėtas rezultatas. „Bla-bla-bla” triukšmas jokios įtakos bitcoin kainai nedaro. Tačiau „tylenių” šykštūs pasisakymai bitcoin kainą kilsteli kelis kartus. Manoma, kad „tylenių” žodžių svorį lemia rašytojų nuoširdumas ir argumentų išbaigtumas.
***
Praėjusią savaitę $2 473 338 763 (šiuo metu pagal Cryptocurrency Market Capitalization 11-oje vietoje) kapitalizacijos TRON tinklas perėjo į nuosavą platformą.
Tai jau ne pirmas projektas paliekantis Ethereum tinklą ir sudarantis šiam itin rimtą konkurenciją, nes Tron platformoje bus galima daryti tą patį, ką ir Ethereum. Tik Tron vystytojai teigia, kad jų tinklas 400 kartų greitesnis už eterio tinklą.
***
Kriptovaliutų kasimas yra brangus reikalas. Dideli kaštai. sunaudojama daug elektros. Labai daug. Dėl to pasitaiko atvejų, kai elektros energija paprasčiausiai vagiama. Ir vienas toks Motherboard žurnalistas Jordan Pearson ėmė ir sugretino dviejų šiuolaikinių mainstream’ų fermas: kriptovaliutų ir kanapių.
Remiantis JAV energetikos tarybos NPCC duomenimis, kanapių auginimui patalpoje 2014 metais reikėjo nuo 4000 iki 6000 kWh energijos vienam produkcijos kilogramui. Žurnalistas paskaičiavo, kad Niujorke išgauti 1 kg kanapių produkcijos kainuotų kiek mažiau nei $1000. O parduoti galima už $12 000 (plius minus 2 BTC).
Remdamasis interneto duomenimis, Jordan Pearson paskaičiavo, kad vienam blockui „iškasti” reiki 608 828 kWh energijos. Šiandien už tai kasėjas gauna 12.5 BTC apdovanojimą.
Tai kad Niujorke kasėjas gautų 2 BTC, jis turi sunaudoti apie 100 000 kWh energijos ir už ją sumokėti apie $19 000. Tačiau didžiulės fermos už elektrą moka kur kas mažiau (renkasi tokias vietas ir sudaro tokias sutartis), tai už dviem BTC gauti sunaudotą energiją sumoka apie $2000.
Išvada tokia, kad net ir „mėgėjiškame” lygmenyje auginti kanapes pelningiau, nei kasti kripto. Būtina pridurti, kad tai nėra kvietimas auginti kanapes. Tai palyginimas su tų šalių rinkomis, kur tiek kripto kasimas, tik kanapių auginimas medicininiams tikslas yra visiškai legali veikla.
Grafikai
Kadangi kai kur grafikuose AO yra kylančioje tendencijoje, stopus leidžiam visai žemai.
BTCUSD pozicijoje stopą nuleidžiam @6546.
BCHUSD pozicijoje stopą leidžiam iki @787.5.
ETHUSD pozicijoje stopą leidžiam iki @464.53.
LTCUSD pozicijoje stopą leidžiam iki @84.348.
NEOUSD pozicijoje stopą leidžiam iki @34.75.
EOSUSD pozicijoje stopą leidžiam iki @8.7772.
IOTUSD pozicijoje stopą leidžiam iki @1.0901.
XRPUSD stopą leidžiam iki @0.48452.
TRXUSD pozicijoje stopą leidžiam iki @0.040001.