Antradienis, 23 balandžio, 2024
Kriptovaliutos ir P2P

Kriptorinkų apžvalga 2018-11-27. Bandom analizuoti situaciją

2018-11-27. Kriptorinkos kapitalizacija šiuo metu yra apie $124 mlrd. Tokie skaičiai juokingi kapitalo rinkų akivaizdoje. Tai vienos solidžios tarptautinės korporacijos kapitalizacija. Bitcoin dalis šioje rinkoje 53%.

Vien šitų skaičių užtenka, kad ypatingai nelikvidžią rinką paliktų instituciniai investuotojai. Ir net jei JAV SEC pagaliau leistų kurti ETF’us, jokie nauji pinigai į šią rinką neateis.

O ir SEC, savo ruožtu, toliau gali atmetinėti prašymus, nes ir taip rizikinga rinka pasidarė dar labiau rizikinga.

Iš rinkos besitraukiantys maineriai po savęs palieka milijonines skolas. Gerai, kad rinka yra labai ir labai maža ir toks skolininkų išaugimas ir likvidumo sumažėjimas negali sukelti domino principo griūties konkrečioje ar pasaulinėje ekonomikoje.

Tai dar vienas akmenėlis į bitcoin daržą, tiksliau į bitcoin fanatikų (pirmą kartą naudoju šį apibūdinimą ir, gal būt, teisingą) daržą, skleidusių fantazijas apie pasaulinę finansinę bitcoin hegemoniją. Bull shit!.

Fanatikais tikėti negalima. Bet jei atsiras žmogus, galintis pagrįsti bitcoin dominavimą finansų rinkoje ir/ar jo kainą $10 000-1 000 000, visada welcome.

Ir toks žmogus atsirado!..

Nouriel Roubini – didžiausias pasaulio skeptikas

Ir štai šitas veikėjas, nuolatos vis ką nors kritikuojantis, paskutiniais metais nuo JAV ekonomikos persimetė ant kriptovaliutų ir paskelbė joms tikrą karą. Tikra J. McAfee priešingybė. Bet…

Kriptorinkų apžvalga 2018-11-27. Bandom analizuoti situaciją
Sakai, CBDC???

Paskutiniame jo straipsnyje apie kriptovakliutas yra įdomių įžvalgų. Jis kalba apie centrinių bankų skaitmenines valiutas (CBDC). Kadangi pasaulis juda grynųjų atsisakymo link, tai ateitis skaitmeninėse valiutose, bet sukurtose centrinių bankų, o ne egzistuojančių decentralizuotuose tinkluose, kurių decentralizacija fiat apologetai labai abejoja.

Ir jei tik centriniai bankai paleis savo skaitmenines valiutas, jos iš karto nukonkuruos kriptovaliutas. Tokios pozicijos laikosi ir Tarptautinis valiutų fondas.

Bet šitos CBDC turi vieną „šalutinį poveikį”, jos lygiai kaip ir kriptovaliutos, griauna dabartinę bankinę sistemą, nebelieka rezervinių valiutų.

Ir kas čia mane nustebino, kad N. Roubini tai laiko teigiamu dalyku, išvalančiu krizėms neatsparią dabartinę bankinę sistemą. Būtent dėl šios priežasties komerciniai bankai ir priešinasi kriptovaliutoms.

Tačiau bitcoin;o su visais kitais eteriais, akivaizdžiai, neužtenka pasaulinei finansinei revoliucijai padaryti. Paprasčiausiai, kriptovaliutų kiaušai per silpni tokiam reikalui.

Aišku, šis ekonomistas ne visagalis ir ne visažinis, kaip ir bet kuris mirtingasis. Tačiau negalime atmesti to, kad būtent tokia tendencija ir vyksta. Pažiūrėkite į mūsų Lietuvos banką, kuris labai remia fintech inovacijas.

Nenustebčiau nė kiek, jei Lietuvos bankas su A.Guogos hub’o pagalba, pirmasis pasaulyje paleistų CBDC…

O toks eksperimentas jau egzistuoja Venesueloje, kur Petro įstatymu pripažinta pagrindine komercinių atsiskaitymų priemone šalyje. Tik originalaus pranešimo apie tai nepavyksta pasiekti…

Dugno paieškos

Willy Woo savo prognozėms naudoja kažkokią technologiją, leidusią jam nuprognozuoti, kad meškų rinka bitcoin rinkoje vyks iki 2019 m. vidurio.

Tačiau bitcoin Cash hard forko istorija pagreitino kritimą ir kažkodėl tikima, kad dabar ir pasiektas tas prognozuotas dugnas. Manymai ir nuomonės apie dugną grindžiamos dar Bakkt kontoros atidarymu, kuris nuolat atkeliamas. Dabar jis nukeltas į kitus metus…

O „rimti dėdės”, t.y. akademinių mokslų atstovai bitcoin naudoja savo žaidimams su savo pačių sukurtais modeliais, Ir vienas modelis suskaičiavo BTC kainą apie $1 242.64, o kitas modelis – apie $10 179.25. Kai neturi ką veikti, gali ir pažaisti. 🙂

O mes gali pasižiūrėti, ką prognozuoja paprasčiausi statistiniai metodai. O čia bitcoin kainos prognozė nepasikeitusi. 2019 metų pirmajame ketvirtyje prognozuojama $5 737.56 kaina. Optimistiškai, ar ne?

Kasimas

Prasidėjo sunkus metas maineriams. Smulkieji, kurie lig šiol dar nepaliko rinkos, ją masiškai palieka dabar. Tai didelis smūgis bitcoin tinklui. Tačiau toks scenarijus seniai buvo žinomas, ir jei jis įtakoja bitcoin kainą, tai šis procesas jau į ją įskaičiuotas.

Tai jau žinome, kad už elektrą reikia mokėti daugiau, nei gaunama pajamų iš kasimo, todėl protinga stabdyti kasimą ir rigus išparduoti. Kas ir vyksta dabar visame pasaulyje.

Tik va nepanašu, kad šiame video rigus išmestų „smulkus kasėjas”:

O Norvegijoje maineriai nuo 2019 metų nebegaus valstybės subsidijų elektros energijos kaštams kompensuoti. Tai galim sulaukti dar vienos fermų uždarymo bangos.

Bet ne viskas prarasta. Štai Paragvajuje rado beveik nemokamos elektros šaltinį. Pasirodo, Itaipu  hidroelektinės pagamintos elektros sunaudojama vos 20%. Tai tuos likusius 80% pajėgumų ir prijungs prie didžiausios pasaulyje kasimo fermos.

Grafikas

BTCUSD kaina vis dar arti Fibonacci 0.786 ribos. Todėl „atšokimo” šalininkai dar gali turėti vilčių. O šiaip, ramiai sau shortinam, ir esant galimybei, pasipildom poziciją.

Kriptorinkų apžvalga 2018-11-27. Bandom analizuoti situaciją
BTCUSD



Norite įveikti savo baimes rinkoje? Šie mokymai kaip tik jums. Registruokitės ir gaukite informaciją apie mokymus: