Kriptorinkų apžvalga 2019-02-05. Dabar tikrai kažkas bus!

Bitcoin tinkle transakcijų kiekis per metus išaugo 140%. Ar tai gali reikšti kriptovaliutų rinkos atsigavimą, dar sunku kalbėti. Tačiau kriptoapologetus tai turėtų džiuginti. Bet ne kasėjus, kuriems kasimo pelningumas per tą patį laikotarpį sumažėjo 85%. Nors kaina nukrito 70%.

Šiaip, šiandien jau retas, bent kiek žinantis apie kriptorinką, abejoja, kad blockchain technologija rado savo vietą po Saule, toliau vystosi ir tobulėja, skinasi kelią į mūsų kasdieninį gyvenimą.

 

Tačiau situacija kriptovaliutų rinkoje nėra tokia vienareikšmiška. Vieni nori, kad bitcoin ir kitos valiutos kainuotų tūkstančius ir milijionus, nes „tai teisinga kaina“.

Kiti teigia, kad bitcoin ir kitos valiutos vis dar kainos burbule, kad jos nieko nevertos, kad kainos toliau kris ir kris, nes „tai teisinga kaina“.

Ir vieni, ir kiti yra teisūs. Kažkas kils, kažkas kris, ateis nauji instrumentai, seni prapuls. Rinka dinaminė ir decentralizavimo principas leidžia pačiai rinkai vystytis ir gydytis bei kurti vertę.

Šiandien vis dar turime beveik tiesioginę bitcoin ir kitų kriptovaliutų kainų koreliaciją. Kas daro rinką nelikvidžia ir labai rizikinga. Kai kriptovaliutų kainos pradės nepriklausyti nuo bitcoin kainos, galėsime kalbėti apie naują kriptovaliutų rinkos atsigavimo etapą.

O kol kas matome rinkos apsivalymą. Jau iš rinkos pasitraukė ir toliau traukiasi tie valiutų kasėjai, kurių tikslas buvo greitai ir daug užsidirbti ir kuriems visiškai nerūpėjo tinklo funkcionalumas.

Ar tai pakels bitcoin kainą? Aišku, kad ne!

Dabar iš rinkos pradėjo trauktis kriptobiržos, kurių irgi prisiveisė daug, nes su sąlyginai nedidelėmis investicijomis buvo galima prisivilioti srautus kitų, norinčių greitai uždirbti. Deja, nė vieniems nepasisekė.

Liks tik tos biržos, kurioms rūpi rinkos likvidumas, saugumas, funkcionalumas, vertė klientams ir pan. Ar tai pakels bitcoin kainą? Aišku, kad ne. 

Ekonominė logika sako, kad civilizuotoje rinkoje prekių ir paslaugų kainos yra labiau linkusios mažėti nei augti.

ETF’ų odisėja tęsiasi

Jau rašėme, kad visai neseniai CBOE birža atšaukė savo prašymą SEC;ui steigti bitcoin ETF’ą. Pasirodo, kad prašymas buvo atšauktas laikinai dėl D.Trump vyriausybės „shutdown’o“. Dabar jis vėl ant SEC stalo.

O CBOE partneriai steigiant ETF VanEck ir SolidX dabar promoutina ETF’ą. Atseit, fondais bus patenkinti visuomenės poreikiai: didės rinkos likvidumas, sumažės rizika, optimizuosis kaina, tarpininkų paslaugos bus skaidresnės.

Viskas būtų gerai, jei atsiimdamas prašymą CBOE CEO nebūtų pasakęs, kad ETF steigimas neturi prasmės, nieko jis nesprendžia, ir daug geriau steigti ETN.

Žodžiu visa tai labiau panašu į eilinę FUD’ą ir dar kartą patvirtina, kad negalima tikėti viskuo, ką rašo internetas.

Geriau pasižiūrėkime į grafikus

BTCUSD pozicijoje nieko nevyksta, tik kaina palaipsniui leidžiasi palaikymo link. Dieninės žvakės tokios mažos, kad kyla įtarimas, ar tik bitcoin kokia flegmatiška liga nesusirgo. Simptomai – spekuliantų ir investuotojų susidomėjimas nulinis.

Kriptorinkų apžvalga 2019-02-05. Dabar tikrai kažkas bus!
BTCUSD

ETHUSD pozicijoje panaši situacija. Tik stopą nuleidžiam iki @114.34.

Kriptorinkų apžvalga 2019-02-05. Dabar tikrai kažkas bus!
ETHUSD

LTCUSD pozicijoje sell short signalas nesuveikė. Bet jį pakeliam iki @30.382. Taip pat dedam buy long orderį @35.567.

Kriptorinkų apžvalga 2019-02-05. Dabar tikrai kažkas bus!
LTCUSD


Norite įveikti savo baimes rinkoje? Šie mokymai kaip tik jums. Registruokitės ir gaukite informaciją apie mokymus:

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: