Šeštadienis, 20 balandžio, 2024
Kriptovaliutos ir P2P

Kriptorinkų apžvalga 2019-07-09. 80 bitcoinų aplink pasaulį

2019-07-09. Dar yra prisimenančių, kai interneto eros pradžioje, na, gal ne visai pradžioje, labiau WEB 2.0 pradžioje buvo eksprimentai, ar galima išgyventi neišeinant iš namų, o viską įsigyjant internetu. Latvijos TV net buvo reality šou, kur dalyviai turėjo viską pirkti internetu. Gerai nepamenu, bet, atrodo, tas projektas žlugo. Šiandien internetu įmanoma beveik viskas…

Nebūsiu banalus sakydamas, kad su kriptovaliutomis šiandien vyksta ta pati istorija. Viena australė, prisipirkusi kriptovaliutų dar 2017 metais ir niekada jų neleidusi, nusprendė patirti kriptonuotykį ir aplankyti bent 10 šalių, atsiskaitant tik kriptovaliutomis.

Atseit, jis viską rašo į vlogą, Bet čia info labai mažai, peržiūrų irgi ne kas, gal tik Tweeter’yje kiek daugiau info. Kiek supratau, tai ji savo misiją kažkaip įvykdė. Gaila, Lietuvoje nebuvo…

Vienam veikėjui, kriptotraideriui ir CNBC analitikui Ran NeuNer, matyt, labai prireikė papumpinti bitcoin kainą, nes paleido antį, kad kažkokia maža, na jau labai maža valstybė sugalvojo savo valiutą susieti su bitcoin.

Ir štai kas įdomiausia, kad jis negali atskleisti šalies, nes pasirašė susitarimą apie informacijos neatskleidimą. Visiškas bulshit!

Kas per veikėjas, kad kažkokia valstybė jam patiki „valstybės paslaptį”? Kas per debilai šalies ministrai, kad savo valiutą sieja su beverčiu bitcoinu? Fiat valiutos ir taip yra bevertės, nėra prasmės sieti su kitu beverčiu instrumentu.

Be to, šiuolaikinėje palūkaninėje ekonomikos paradigmoje sieti valiutą su defliaciniais pinigais, reiškia pasirašyti mirties nuosprendį savo šalies ekonomikai.

Išvada, kad tas tipo analitikas ir treideris paprasčiausiai meluoja.

***

Max Keiser stipriai „užvažiavo ant aukso”. Ir tarsi jis teisus: taip bitcoin suteikia tokias galimybes, kokių nesuteikia komerciniai bankai. Bet dėl aukso ir sidabro jis visiškai neteisus. Jam dar reikia sužinoti, kad auksas ir sidabras atsiskaitymams nenaudojamas jau 100 metų. Todėl jį galima apkaltinti melu, nes melu grįsti teiginiai irgi yra melas.

Peter Brandt prognozuoja, kad jei parabolinis kilimas nesigaus, tai bitcoin kaina koreguosis net iki $4 500. Tiesa, jis be datos prognozuoja BTC iki $100 000.

John McAfee iš Bahamų pabėgo į Kubą, kur padės kurti kriptovaliutą. Maladiec vyras, sukurs decentralizuotą blockchainą šalyje, kur interneto, lietuvišku supratimu, visai nėra.

Pažadų lentelė dar pasipildė. O ir liepos 11 d. jau visai arti…

Grafikai