Trečiadienis, 24 balandžio, 2024
Kriptovaliutos ir P2P

Kriptorinkų apžvalga 2019-08-20. Priešstartinė situacija, kas trukdo kilti?

2019-08-20. Pati neįdomiausia situacija. Nes kainos konsolidacija gali vykti labai ir nuobodžiai ir startas dar gali įvykti į priešingą pusę, nei jūs tikėjotės. O kadangi mes lūkesčių dėl krypties neturime jokių, tai, kaip pastebėjote, apie kriptovaliutas rašome kiek rečiau nei anksčiau.

Nes be kriptorinkos yra kur kas įdomesnė akcijų rinka, ne mažiau įdomus Forex, o žaliavų rinka, bent mane asmeniškai, žavi savo utilitarine aura. O auksas su sidabru istoriškai tapo ir ‘kanonizuotais’ metalais.

Todėl pasauliniai ekonominiai makrorodikliai, kriptorinkos analitikų pasisakymų fone, turi net, sakyčiau, charizmatinį charakterį, įgauna labai solidų svorį. Nors niekada to svorio jiems ir netrūko.

Tiesa, rodikliai ir gi „ne be nuodėmės”. Bet bent jau mes galime sakyti, kad reikalą turime su ‘faktais’. Kriptorinkoje kol kas turime viso labo du faktus:

  1. Kriptovaliutos kaina rinkoje;
  2. Begalė neadekvatų, tikinčių kažkokia mistine bitcoin verte.

Bitcoin haipas palietė ne tik kriptorinkos dalyvius. Tokie Max Raskin (NYU School of Law), Fahad Saleh (McGill University) ir David Yermack (NYU Stern) atliko tyrimą How Do Private Digital Currencies Affect Government Policy? Pristatymą galima rasti čia. Visas tyrimas čia.

Tai tam tyrime šitie veikėjai teigia, jog bitcoin pradeda tapti valiuta, su kuria atsiskaitoma už prekes ir paslaugas. Kaip ir išsidavė su savo neišmanymu. Visų pirma, bitcoin ir buvo tam sukurtas. Na, nebuvo iš karto naudojamas pagal paskirtį, tačiau naudojamas. Ne taip plačiai, bet NAUDOJAMAS. Tas „pradeda” jau buvo seniausiai.

Toliau jie padarė išvadą, kad bitcoin (skaitmeniniai aktyvai) yra geras piliečių santaupų saugotojas. OK, čia aptarkime labiau. Kriptoaktyvai, panašiai kaip ir sutartinis dalykas auksas, tikrai gali apsaugoti investuotojų kapitalą.

Tačiau čia kalbama apie santaupas. Jie sako, kad žmonėms, savo santaupas pervedus į kriptovaliutas, sumažės pinigų kiekis rinkoje ir sumažės infliacija. Didžiulis, didžiulis šūdas. Melavimas iš nežinojimo arba durnumo. Bent jau ekonomikos pirmo kurso vadovėlį galėjo atsiversti…

***

Taupymas sukelia infliaciją. Vartojimas infliacijos nesukelia. Taupymas sumažina pinigų kiekį rinkoje. T.y. reiškia, kad centrinis bankas numato, kiek pinigų turi būti rinkoje, o tūpi fermeriai tuos pinigus sukiša į kiaules taupykles ar, dar blogiau, perka bitcoinus.

Tai kerta per CB planus ir šis turi kompensuoti pinigų trūkumą rinkoje, t.y. prispausdinti naujų pinigų-klonų, nes tie pinigai yra, tik ne rinkoje. O tai veda prie infliacijos ir hiperinfliacijos.

Ir dar šita klounų trijulė galėjo paprasčiausiai pasižiūrėti kaip FED, ECB ir BoJ net apsitriesdami spausdina pinigus, o infliacijos nesukelia niekaip.

Neaišku, kas šiuos imbicilus laiko universitetuose… Tai, kad žmonės puls saugoti savo kapitalą ar santaupas bitcoinuose, visiškai nereiškia, kad jo kaina kils tiek, kad tai būtų pati geriausia investicija. Jie sako, kad dabar investuoti į bitcoin pelningiau nei į fiat.

Džyzuskraist, valiutas reikia naudoti mainams, o ne investuoti į jas. Gali spekuliuoti, nes tam tikru momentu vienos rinkos būna pelningesnės už kitas rinkas. Kitu momentu – atvirkščiai. Ir čia nereikia būti Niujorko universiteto profesoriumi!!!

***

Na ir dar labai įdomi tema „Who is Mr. Satoshi Nakamoto?” Ir štai matome advokatų kontoros Ivy McLemore & Associates tinklapyje autorius, pasivadinęs Satoshi Nakamoto, pasakoje savo istoriją. Yra dvi dalys. Bus dar trečia.

Kas man užstrigo, tai BITCOIN pavadinimo kilmė. Nors tai ir susiję si IT terminologija, kaip mes ir manėme. Bet Satohi teigia, kad norėjo daugiau ir skambiau. Juk tai decentralizuota valiuta, o ne šiaip bitas internete:

Bank of CredIT and COmmerce INternational.

Čia būtų galima papriekaištauti Satoshi dėl kreditų, bet šį kartą istorija ne apie tai…

Grafikai

BTCUSD pozicijoje kol kaina vyniojasi aplink Aligatorių, tol gerai darome, kad laukiame. Laukiam proveržio į kurią nors pusę. Nesu Elioto bangų specas, bet tiksliai žinau, kad esam 4-oje bangoje. O čia pinigai prarandami. Geriausia pozicija, būti ne pozicijoje.

Kriptorinkų apžvalga 2019-08-20. Priešstartinė situacija, kas trukdo kilti?
BTCUSD

ETHUSD pozicijoje stopą leidžiam iki @203.96.

Kriptorinkų apžvalga 2019-08-20. Priešstartinė situacija, kas trukdo kilti?
ETHUSD

LTCUSD pozicijoje stopą leidžiam iki @79.284.

Kriptorinkų apžvalga 2019-08-20. Priešstartinė situacija, kas trukdo kilti?
LTCUSD

EOSUSD pozicijoje nieko nekeičiam.

Kriptorinkų apžvalga 2019-08-20. Priešstartinė situacija, kas trukdo kilti?
EOSUSD

NEOUSD pozicijoje nieko nekeičiam.

Kriptorinkų apžvalga. Priešstartinė situacija, kas trukdo kilti?
NEOUSD

IOTUSD  pozicijoje nieko nekeičiam.

Kriptorinkų apžvalga Priešstartinė situacija, kas trukdo kilti?

XRPUSD pozicijoje stopą nuleidžiam iki @0.29355.

Kriptorinkų apžvalga Priešstartinė situacija, kas trukdo kilti?
XRPUSD

Norite išmokti dėlioti stopus, kaip šiose apžvalgose?

Norite didinti pelnus ir mažinti nuostolius?

Paprasčiausiai užpildykite formą ir gaukite pasiūlymą individualiems nuotoliniams mokymams. Tik 50 EUR. (Vasaros nuolaida eina į pabaigą).