Kriptorinkų apžvalga 2019-10-07. Po kiek šiandien mėšlas?

Tuomet kai prekė ar žaliava turi deficitinę (scarcity) savybę, dar ne reiškia, kad jos kaina turi kilti iki dangaus. Mėšlas (taip, taip, Karlai, mėšlas yra prekė) turi deficitinių savybių. Kas žino, kiek jis kainuoja? Kiltų kaina – visi žinotų. Kaip ir apie bitcoin. Visi sužinojo apie jį, kai kaina priartėjo prie 20K, tačiau niekam į galvą tada nešovė kalbėti apie jo deficitiškumą.

Nes, nu, ne, juk skrendam į Mėnulį, kakoj skirtum, kodėl kylam. Ir būtent, kad jokio skirtumo. Kilo, nes masiškai pirko. Krito nes pardavinėjo, ne masiškai. Palengva, kai nuostoliai kiaušus pradėjo spausti. Kiekvienam individualiai pagal skausmo slenkstį.

O apsimelavęs Thomas Lee, žadėjęs Mėnulį, kai FED sumažins palūkanas (sumažino ir ECB ir dar labai daug centrinių bankų atpigino kreditus), dabar jau akcijų ir obligacijų rinkų specialistas. Pasižiūrėkite jo tviteryje.

Aišku, kripto jis neapleido. Dabar jis teigia, kad bitcoin populiarumui tarp institucinių investuotojų trukdo atitinkamos infrastruktūros nebuvimas. Besiplėsdamas jis pradeda kalbėti apie likvidumą, bet tai juk visai kita problema.

Kalbant apie investuotojams pasiekiamą infrastruktūrą, tai bitcoin čia pažengęs labai toli ir nėra ji tokia bloga. Ji yra gera ir puikiai tinkama instituciniams investuotojams.

Yra net dvi biržos, kuriose prekiaujama bitcoin ateities sandoriais: CMR ir ICE (Bakkt). Apie pastarosios atėjimą T.Lee irgi kalbėjo kaip apie tinkamą „infrastruktūrą“ investuotojams. Yra begalės kriptobiržų, kurios palaipsniui įleidžia JAV investuotojus, tame tarpe ir institucinius.

Taip pat yra Šveicarijos Vertybinių popierių birža, kurioje galima nusipirkti bitcoin, ethereum, ripple, kriptovaliutų krepšelio ETC„ų. Dar yra ir daugiau priėjimų į kriptorinką, kurių ir aš visų nežinau. O fiziniams asmenis tai, apskritai, čia apribojimų nėra neįveikiamų.

Aišku, tam tikras JAV teisinis reguliavimas kriporinkoje reikalingas ir leistų instituciniams laisviau elgtis rinkoje. Tas yra. Bet su infrastruktūra viskas tvarkoje.

Susiję straipsniai:

Mėšlavežis tęsiasi.

Coinbase spulkoje su Circle nusprendė apsimesti banku ir imti indėlius savo sukurtais USDC stablecoinais ir mokėti už juos palūkanas. Reikalas, savaime labai įdomus. Tik va klausimas: na, su bankais viskas aišku, jie tavo indėlį paskolina už 4%, tau duoda 0.5% – visi laimingi. Coinbase iš kokios skylės pinigus trauks?

Paprastai palūkanos mokamos ta pačia valiuta, kokia yra ir indėlis. Tikiuosi, kad kriptopasaulis nebus čia išimtis. Tai Coinbase indėlininkai gaus palūkanas USDC, o Coinbase į banką padės tokį pat kiekį JAV dolerių. Simple-pimple.

Stop, Karlai! O iš kur jie tuos dolerius, blyn, gaus? Arba čia kažkoks lochotronas arba lochotronas kažkoks? Coinbase jokio navaro iš to. Arba dar galimas toks variantas:

Investuotojas, nusprendęs pasidėti Coinbase depozitą, sakysim, 100 USDC, turi juos pirma nusipirkti. Duoda kontorai 100 USD, plius komiso sumoka 3.99 USD (jei kortele). Iš viso 103.99. Bet procentus už indėlį jis gaus tik nuo 100 USD. Metiniai indėlio procentai yra 1.25%.

Tai kad investuotojas išeitų į pliusą, jis turi laukti 4 metus. 1.25+1.25+1.25+1.25=5. Po Ketverių metų investuotojo pelnas bus 105-103.99=1.01 USD arba 0.98%. Karlai, 0.98% – monkės bisnis čia, o ne investavimas!!! Ne per 4 metus kasmet, o po 4 metų!..

Ir procentus tau mokės iš tavo paties sumokėto komisinio mokesčio. Žinoma, jei jau esi Coinbase klientas ir prekiavai kriptovaliutomis ir dabar nieko nedarai, nes flatas rinkoje, tai pervedi depozitą į indėlį ir gauni vis šiokį tokį pelną. Bet, vis tiek, iš kur tie pinigai palūkanoms mokėti??? Hm…

Šiaudas skęstančiajam.

Ką, blyn, daryti, kai tas bitcoin nekyla, o jokios prognozės neveikia??? Reikia, Karlai, pasiknisti dar giliau. Ir štai va rasi dar vieną prognozuotoją, kuris nuprognozavo kainą teisingai lig šio ir žada 16K jau šį spalį.

Kriptorinkų apžvalga 2019-10-07. Po kiek šiandien mėšlas?

Ką daryt, bro, kitų variantų tai nėra?! Ir mes tai įrašome į eilinių fantazuotojų lentelę.

ShapeShift CEO Erik Voorhees, atrodo, yra protingas žmogus, nu, bet jau kaip pasakė, tai nei lėkt, nei rėkt… Jis teigia, kad kažkada žmonės atsisakys fiat, nes jie nenorės saugoti savo pinigų fiat valiutose.

Antra nesąmonė yra ta, kad valiutos yra vertės saugotojos. Jos yra mainų ir tik mainų priemonė, nieko bendra su vertės saugojimu neturinčios. Tam yra kitos priemonės.

Logiška tik tai, kad Erik Voorhees atstovauja bitcoin, kaip vertės saugotojos, o ne valiutos, sparną. Bet painioti vertės saogotoją su valiuta yra net gi labai idiotiška.

“Ten or 20 years from now, I think fiat currencies will be mostly gone. Ten might be ambitious, but I think 20 is probable. And the reason is that as Bitcoin takes over, people will tend not to save their money in assets that are debasable. The dollar and any fiat currency is highly debasable. They are debased as a matter of course and policy. And people will at the margins tend to avoid those things and hold their value in something like Bitcoin.

Ant to pačio grėblio lipa ir jau mums gerai žinomas Anthony Pompliano iš Morgan Creek. Jei JAV ir pasirinks bitcoin nacionaline valiuta, tai tas bus ne po kelių, o po daug, daug metų. Jei apskritai bitcoin dar tada egzistuos kaip valiuta.

Na, o bitcoin toliau pralošia prieš auksą…

Grafikai

BTCUSD pozicijoje stopą leidžiam iki @8540.

Kriptorinkų apžvalga 2019-10-07. Po kiek šiandien mėšlas?
BTCUSD

ETHUSD pozicijoje pardavimo signalas @153.11, pirkimo signalas @186.57.

Kriptorinkų apžvalga 2019-10-07. Po kiek šiandien mėšlas?
ETHUSD

LTCUSD pozicijoje nieko nekeičiam.

Kriptorinkų apžvalga 2019-10-07. Po kiek šiandien mėšlas?
LTCUSD

EOSUSD pozicijoje dar vis laukiam.

Kriptorinkų apžvalga 2019-10-07. Po kiek šiandien mėšlas?
EOSUSD

NEOUSD  4H pozicijoje sell short signalas @7.00.

Kriptorinkų apžvalga 2019-10-07. Po kiek šiandien mėšlas?
NEOUSD

IOTUSD  pozicijoje jau įdomiau ir dairomės long signalas @0.2821.

Kriptorinkų apžvalga 2019-10-07. Po kiek šiandien mėšlas?
IOTUSD

XRPUSD  pozicijoje matom proveržį į viršų. Jau buvo galima ir long pozicijas atsidaryti…

Kriptorinkų apžvalga 2019-10-07. Po kiek šiandien mėšlas?
XRPUSD

Norite išmokti dėlioti stopus, kaip šiose apžvalgose?

Norite didinti pelnus ir mažinti nuostolius?

Paprasčiausiai užpildykite formą ir gaukite pasiūlymą individualiems nuotoliniams mokymams. Tik 100 EUR. (Rudens nuolaidos ne amžinos!).

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: