Kriptorinkų apžvalga 2020-08-26. Vienos kvailystės anatomija

Šalia bitcoin kainų prognozių pilna pasisakymų ir svarstymų, kodėl va būtent dabar bitcoin kaina turi kilti. Dažniausiai tai kvailystės, abejotini pasvarstymai. O va Kraken vadybininkas Dan Held pateikė net 5(!), jo manymu, svarbias priežastis, kodėl bitcoin kaina turėtų kilti. Ir kilti net iki $100 000, kaip jis pats prognozuoja. Pasižiūrėkime…

Visi pelnuose

97% of UTXOs are in profit.“ Tikrai? Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad 97% kriptobiržose atliktų bitcoin pirkimo sandorių buvo už žemesnę nei 12 400 USD kainą. Bet rašymo metu kaina jau buvo visu 1 000+ USD mažesnė. Reikia pastebėti, kad Dan Held čia gerokai painiojasi. Pelnas būna, kai poziciją uždarai.

Tai pelne ne tie, kurie pirko, o tie, kurie pardavė. Nes tie 97% buvo kaip tik tie, kurie ir apmokėjo pelną. O patys pelno dar negavo. Ir apskritai, ką reikia rūkyti, kad nuspręstum, kad bitcoin pirkimas žemiau kažkokios kainos yra bitcoin kainos kilimo faktorius?

Hodleriai hodlina

„61% Bitcoin hasn’t moved in over a year.“ Ir taip, ir ne. Kad hodleriai neperveda bitcoin į biržas ir jais neprekiauja, gerai, nes jie nedidina kainą mažinančios pasiūlos. Bėda yra kitame. Tie bitcoin nepatenka į rinką ir biržose jo likvidumas labai ir labai mažas. Tai reiškia, kad kaina gali ne tik sparčiai kilti, bet dar sparčiau kristi. Teigti, kad dėl to kaina kils, reiškia meluoti žiūrint į akis.

Halvingas

Just had a halving.“ Populiari mantra, kurios realumas pasireikšdavo kažkada anksčiau, bet jos įrodymui dar per mažai duomenų. T.y. per mažai halvingų, kad tai būtų galima nustatyti dėsningumą. Žodžiu, tik graži hipotezė. Labai mėgstama naivuolių ir tuo naudojasi makaronų kabintojai.

Centrinių bankų veiksmai

Central bank money printing in overdrive.“ Dar viena mantra, skelbiama žmonių, kurie gyvenime nėra atsivertę ekonomikos vadovėlio ir nė velnio nežino centrinių bankų funkcijų. Taip, centriniai bankai šiuo metu „spausdina“ pinigus, kad sukeltų infliaciją. Toks yra vienas iš tikslų. Tik tiek ekonomika, tiek 12 m. patirtis sako, kad pinigų kiekis nesukelia infliacijos. Čia kalbam apie civilizuotas ekonomikas, o ne apie zimbabves.

Taigi, centriniai bankai dabar „spausdina“ pinigus, kad ekonomikos nežlugtų krizės metu, kad žmonės gyventų gerai. Su bitcoin paklausos formavimu tai nieko bendra neturi. Nebent netiesiogiai, kai didelis kiekis žmonių patikės makaronais, kad dėl CB veiksmų pakils bitcoin kaina. Bet ar tų žmonių pinigų užteks kainai pakelti iki 100 000 USD? Čia reikia labai daug pinigų…

Tai supraskite tokį svarbų dalyką: infliacija – kaip centrinio banko tikslas neleisti ekonomikai įkristi į recesiją yra ne tas pats, kas infliacija, sukelta aukšto darbo lygio, brangių žaliavų ir besaikio vartojimo. Retas žino, kas yra Vartotojų krepšelio kainų indekso pokytis ir kokie faktoriai jį sąlygoja.

Pasaulinė skola ir pasaulinis BVP

Global debt as a % of GDP is the highest its been in recorded history.“ Taip. Skola didelė. Dan Held patingėjo pateikti tikslius skaičius. Ir patingėjo, o gal nenorėjo, o gal specialiai nutylėjo. Štai Tarptautinio valiutų fondo duomenys:

Kriptorinkų apžvalga 2020-08-26. Vienos kvailystės anatomija
Šaltinis: TVF
Kriptorinkų apžvalga 2020-08-26. Vienos kvailystės anatomija
Šaltinis: TVF

Visų pirma, skola atsiranda dėl palūkaninės ekonomikos paradigmos. Iš čia atsiranda infliacijos apibrėžimas, BVP augimo tempas, valiutų kotiruotės tarpbankinėje rinkoje ir t.t. Tačiau būtina pasakyti, kad ta skola – tiek privati, tiek viešo sektoriaus – tiesiogiai eina BVP sukurti. Ne po čiužiniu, ne į taupyklę, o tiesiai į BVP. Šitai Danas nuo jūsų nuslėpė.

O tai prie ko čia bitcoin kaina? – klausia manęs Karlas. Prie nieko, – atsakau. Čia tik Kraken darbuotojo, gaunančio atlygi iš bitcoin prekiautojų komisinių, fantazijos. Kuo mažiau jo klausysite, tuo sveikesnė bus jūsų piniginė. Ir odinė, ir kripto.

Dar vienas akmenėlis

Bitcoin sukurtas kaip atsiskaitymo priemonė internete, apeinant trečią, garantinę, pusę. Bitcoin pats sau garantas. Tai reiškia, kad jis yra tikrų tikriausias piniginis vienetas. O pinigams (ypač neturintiems savo ekonomikos) visai nesvarbu, kokia jo kaina kitos valiutos atžvilgiu. Jis puikiai funkcionuos ir kainuodamas 1 USD, ir kainuodamas 1 000 000 USD.

Tai tik parodo, kad visos bitcoin kainos prognozės paremtos ne kažkokia ekonomine logika, o sakančiojo godumo. T.y. kuo aukštesnė prognozės kaina, tuo didesnės prognozuotojo godumas. Kito paaiškinimo nėra.

Grafikai

BTCUSD kaina atsigulė į flatą su palaikymu tie 11 000. Laukiam.

BTCUSD

ETHUSD pozicija pelningai užsidarė. Dabar laukiam.

ETHUSD

LTCUSD pozicija pelningai užsidarė. Dabar laukiam.

LTCUSD

NEOUSD pozicijoje stopą keliam iki @16.15.

NEOUSD

IOTUSD pozicijoje dabar laukiam ir ieškom short signalų.

EOSUSD

XRPUSD pozicijoje dabar laukiam.

XRPUSD

Bitfinex suteikia geras longinimo ir shortinimo sąlygas. Prisijunkite su kodu HE1nob0M. Taip pat galite šioje biržoje skolinti savo kriptovaliutas spekuliantams ir uždirbti be jokios rizikos. Prisijunkite su kodu LEZXeL-d

Norite išmokti dėlioti stopus, kaip šiose apžvalgose?

Norite didinti pelnus ir mažinti nuostolius?

Nedelsk ir įsigyk šiuos nuotolinius mokymus.

20% nuolaida apmokant kriptovaliutomis Bankera, Bitcoin, Ethereum.

Kriptorinkų apvalga 2020-03-04. Beliko išprognozuoti milijoną

Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: