Pirmadienis, 17 birželio, 2024
Kriptovaliutos ir P2P

Kriptorinkų apžvalga 2020-09-24. Bitcoin, sidabras ir kiti – kaltas doleris

Visą šią savaitę bitcoin, sidabras, auksas, JAV akcijos ir kt. čiuožia sparčiai į apačią. Ir tik vieno JAV dolerio indekso vertė visą savaitę kyla. Kyla, nors iš lėto ir palengva, JAV akcijų Baimės indeksas. Jūsų baimės „indeksas” – taip pat. O bijoti nieko nereikia. Gal būt rinka daro tai, ką ir turi daryti – laužti trendą ir keisti kryptį.

Arba tiesiog techniškai pasikoreguoti, palaukti, kol kokie nors powellsai papasakos kaip gelbės ekonomikas ir vėl visi, optimizmo į veną susileidę, pirks viską all in, pametę galvas. Deja, bet būtent taip veikia šiandien rinkos…

Dolerio vertės kilimas daro unikalią situaciją rinkoje. Kai tradiciškai auksas naudojamas investicinio portfelio apsaugai, jis perkamas ir jo kaina kyla tada, kai ekonomikoje blogai ir akcijų kainos krenta. Bet šios savaitės – 5 periodų – aukso ateities sandorių kainos ir Dow Jones indekso koreliacija yra 0.97. Karlai, ideali koreliacija!!! Su sidabro kainomis yra lygiai tas pats.

Kriptorinkų apžvalga 2020-09-24. Bitcoin, sidabras ir kiti - kaltas doleris
5 d. periodo aukso ir DJIA koreliacija

Net 120 periodų koreliacija yra 0.8. Ir tik ilgalaikė koreliacija artėja prie nulio. Iš principo, rinkoje tokia situacija yra „nenormali”, t.y. anksčiau būtume sakę, kad tai trumpalaikės rinkos perturbacijos ir viskas greitai „susibalansuos”. Tačiau dabar yra New Normal – situacija, kai niekas nežino, kokia ta situacija, bet skamba krūtai.

Bitcoin-Gold Ratio rodo, kad jau kuris laikas rinkoje tokia situacija, kurią bitcoin aktyvistai vadina „bitcoin yra kaip/geriau už auksą”. Tai reiškia, kad jau pusė metų nė vieno instrumento kaina neišsiskiria. Tiksliau, aukso kaina nustojo išsiskirti bitcoin kainos akivaizdoje.

O tuo tarpu…

Social Capital CEO Chamath Palihapitiya teigia, kad jis intensyviai investuoja į bitcoin, nes joks kitas aktyvas nepasižymi tokia aukšta investicine grąža, kaip šis. Bitcoin jis pirkti pradėjo dar 2013 metais. OK, gali būti, bet mes paskaičiuokime. Nuo 2013 metų rugsėjo 24 d. bitcoin kaina pakilo 8 280% arba 109% vidutiniškai kasmet. Neblogai…

Auksas per tą patį laikotarpį parodė neigiamą grąžą. O JAV akcijos pakilo 73%. Bitcoin kaina vienareikšmiškai pirmauja. Bet čia turime istorinius statistinius duomenis. Ir jei paimtume šių duomenų trumpesnį periodą, vaizdas bus kitoks. Nuo metų pradžios:

InstrumentasPokytis
Bitcoin+43.24%
Auksas+21.80%
Dow Jones-6.22%

Bet bitcoin vis tiek pirmauja. Chamath Palihapitiya tiki, kad jis ir toliau pirmaus. Mūsų tikėjimas neina toliau to, kad bitcoin kainos svyravimai (volatility) didesni už kapitalo ir finansų rinkų kainų svyravimus. Kaip bus toliau, parodys laikas.

***

Kanados centrinis bankas atliko tyrimą ir gavo išvadą, kad tik 47% bitcoin ir kitų kriptovaliutų pirkėjai ir laikytojai laiko save finansiškai išprususiais. Na, ir be banko tyrimo mes tą žinome. Tačiau mūsų skaitytojai finansinio išprusimo turi kur kas daugiau, nes gauna jį tiesiog čia, neatsitraukę nuo kasos.

***

Cameron Winklevoss ir Tony Vays susiginčijo dėl DeFi perspektyvų. Toks įspūdis, kad jie truputį nesusikalbėjo. Tonis DeFi industriją gretina su ICO reiškiniu ir teigia, kad decentralizuotas finansavimas yra tokia pati piramidė (hm, T.Vays buvo aktyvus ICO dalyvis), kaip ir ICO.

Camaron jam prieštarauja, ir aš pritariu, kad reiškiniai čia visiškai skirtingi. DeFi yra p-2-p paskolų rinka, veikia kaip komerciniai bankai, t.y. generuoja realias pajamas. Taip, kai kurie projektai yra užpumpinti, jų kainose burbulas, tačiau jei kalba, apie visą industriją, jos perspektyvos labai šviesios.

Paprasčiausiai, nereikia painioti žetonų spekuliantų ir šios rinkos dalyvių bei investuotojų…

Aišku viena visoje kriptoindustrijoje – ji sparčiai ateina į mūsų gyvenimą. Išliks tie projektai, kurie bus praktiškiausi ir labiausiai atitiks vartotojų visame pasaulyje poreikius. Projektus pelningumas nusikels į antraeiles pozicijas. Nes ne tai daro verslą vertingu. Paklauskite Apple vadovų.

***

Žiūrint į antrinę kriptovaliutų rinką matosi akivaizdus dalykas, kad bitcoin kaina krenta lėčiau už altcoinų kainas. Beveik metus mažėjanti bitcoin kapitalizacijos dominacija rinkoje šio mėnesio viduryje pradėjo augti. Ir su savo 62% rinkos, bitcoin yra absoliutus industrijos dominantas.

Kriptorinkų apžvalga 2020-09-24. Bitcoin, sidabras ir kiti - kaltas doleris
Bitcoin dominavimas rinkoje

Grafikai

BTCUSD pozicijoje ruošiasi testuoti Fibonacci 0.50 lygio palaikymo stiprumą. Va čia mes ir pasižiūrėsime… Pirkimo signalą galioja.

Kriptorinkų apžvalga 2020-09-24. Bitcoin, sidabras ir kiti - kaltas doleris
BTCUSD

ETHUSD  pozicijoje panaši situacija. Ar palaikymas ties $310 su Double bottom bus stiprus palaikymas?..

Kriptorinkų apžvalga 2020-09-24. Bitcoin, sidabras ir kiti - kaltas doleris
ETHUSD

LTCUSD pozicijoje laukiam.

Kriptorinkų apžvalga 2020-09-24.  - kaltas doleris
LTCUSD

EOSUSD pozicijoje kol kas stebim kainos kritimą…

Kriptorinkų apžvalga 2020-09-24. kaltas doleris
EOSUSD

NEOUSD pozicijoje kaina laikosi flate – dar atsilaiko prieš meškas.

Kriptorinkų apžvalga 2020-09-24. kaltas doleris
NEOUSD

IOTUSD pozicijoje suveikė sell short orderis. Stopą dedam @0.2683.

Kriptorinkų apžvalga 2020-09-24.  kaltas doleris
IOTUSD

XRPUSD pozicijoje pirkimo orderį paliekam. Ir formuojasi short signalas.

Kriptorinkų apžvalga 2020-09-24.  kaltas doleris
XRPUSD

Bitfinex suteikia geras longinimo ir shortinimo sąlygas. Prisijunkite su kodu HE1nob0M. Taip pat galite šioje biržoje skolinti savo kriptovaliutas spekuliantams ir uždirbti be jokios rizikos. Prisijunkite su kodu LEZXeL-d

Norite išmokti dėlioti stopus, kaip šiose apžvalgose?

Norite didinti pelnus ir mažinti nuostolius?

Nedelsk ir įsigyk šiuos nuotolinius mokymus.

20% nuolaida apmokant kriptovaliutomis Bankera, Bitcoin, Ethereum.

Kriptorinkų apvalga 2020-03-04. Beliko išprognozuoti milijoną

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.