Šeštadienis, 9 gruodžio, 2023
Kriptovaliutos ir P2P

Kriptorinkų apžvalga 2020-12-28. Ripplas ir naujos aukštumos

Nuo JAV SEC veiksmų nukentėjo Ripplas ir investuotojai. XRPUSD kaina nuo aukštumų lapkričio 24 d. nukrito jau -63.41% (rašymo metu). Koregavosi ir daugelio kitų altcoinų kainos. Tik bitcoin kaina kasdien vis šturmavo naujas aukštumas. Galima įtarti, kad šie reiškiniai tarpusavyje yra labai susiję. Manoma, kad investuotojai ir spekuliantai apleidinėjo altcoinus dėl galimos rizikos ir pirko bitcoin, kuris SEC’o visai nebijo.

Po teisinio smūgio Ripple kompanijai ir savininkams, kriptorinkos dalyviai ėmėsi atitinkamų veiksmų. Nuo jų kaina rinkoje ir sumažėjo. Kompanija Santiment paskelbė, kad ripplo banginiai pradėjo masiškai pardavinėti XRP žetonus po SEC pranešimo. Kaina krito taip stipriai, kad pagal kapitalizaciją XRP pasidarė mažesnis už Tether ir dabar Nomics reitinguose užima 4-tą vietą.

Ripple tinkle adresų su žetonu sumažėjo apie 18 vnt. Jie visi laikė apie 10 mln. žetonų. O kompanijos vadovas pareiškė, kad ginsis prieš kaltinimus ir atsisakyti veiklos neketina.

Kompanijos Jump Trading (biržų Bitfinex bei BitMEXi market maker’is) ir Galaxy Digital pranešė, kad stabdo prekybą XRP žetonais. Jump Trading nuo šiol nepalaikys XRP likvidumo biržose. Ką mes ir matome kainos grafike. Tai jei dar liko stambesnių ripple pozicijų ir jas investuotojai nuspręs uždaryti, tai dėl likvidumo stokos kaina dar ženkliai kris. O ir šiaip tikimasi, kad down trendas išsilaikys ilgai.

Kompanija Bitwise likvidavo savo XRP poziciją, kuri jų fonde 10 Large Cap Crypto Index sudarė 3.8%; prekybą žetonu nutraukė biržos OSL, CrossTower ir Beaxy; Bitstamp ir B2C2 pristabdė prekybą XRP JAV piliečiams.

Kriptorinkų apžvalga 2020-12-28. Ripplas ir naujos aukštumos
BITW

Ripplas ir teisinis reguliavimas

Visai tikėtinas dalykas, kad procesas prieš Ripple kompaniją, teismo sprendimas paspartins teisinį kriptoindustrijos reguliavimą visame pasaulyje. Bet tuo tarpu kiti altcoin projektai dabar susidūrė su grėsme, kad priežiūros institucijos jų šalyse taip pat susidomės buvusių ICO ir airdrop teisėtumu ir gali pagrasinti kompanijoms dideliais ieškiniais. Precedentas jau sukurtas.

Dėl šių baimių investuotojai parduoda altcoinus ir lėšas pervedinėja į bitcoin. Bent jau tai mes matome kriptovaliutų kainų dinamikoje. Juk bitcoin yra vienintelė kriptovaliuta, kurios į teismą nepaduosi, o veiklos neuždrausi. Niekaip!

Tai galima tik išjungus elektrą visame pasaulyje (bet ir tai dar nebūtinai išspręs problemą) ir susitarus visoms valstybėms uždrausti bitcoin ir persekioti mainerius ir hodlerius. Bet tas irgi sunkiai tikėtina. Visų pirma, toks susitarimas praktiškai neįmanomas; antra, valstybės, nusprendusios uždrausti bitcoin, įstatymo vykdymui turės skirti milijardus dolerių mokesčių mokėtojų pinigų. O tai sunkiai realizuojama demokratinėje valstybėje.

Birža Coinbase taip pat gali būti priversta nutraukti prekybą XRP, nes yra padavusi į SEC prašymą dėl IPO. O prekyba ripple žetonais dabar, SEC akimis, sukelia didelę riziką ir dėl to IPO leidimo gali neišduoti.

***

Mike Novogratz yra kaip blogas žvejys, laksto po krantą ir šūkalioja. Užmeta, ištraukia ir vėl šaukia, kad tuoj sugaus lydį. Aha, nebent J.McAfee lydį… Dabar jis sugalvojo, kad Joe Biden administracija bus draugiškesnė kriptosferai. Jis teigia, kad būtent per ateinančius metus kriptorinka bus „įstatyta į atitinkamus teisinius rėmus”.

Tačiau bitcoin skeptikas Nouriel Roubini mano priešingai. Jis įsitikinęs, kad J.Biden suduos triuškinantį smūgį kriptorinkai.

Grafikai

BTCUSD pozicijoje stopą keliam iki @22854.

Kriptorinkų apžvalga 2020-12-28. Ripplas ir naujos aukštumos
BTCUSD

ETHUSD pozicijoje turintiems stopas keliamas iki @622.13.

Kriptorinkų apžvalga 2020-12-28. Ripplas ir naujos aukštumos
ETHUSD

LTCUSD pozicijoje per šventes vėl apsipirkome. Stopą laikom @108.389.

Kriptorinkų apžvalga 2020-12-28. Ripplas ir naujos aukštumos
LTCUSD

EOSUSD pozicijoje laukiam signalų.

Kriptorinkų apžvalga 2020-12-28. Ripplas ir naujos aukštumos
EOSUSD

NEOUSD pozicijoje laukiam signalų.

Kriptorinkų apžvalga 2020-12-28.
NEOUSD

IOTUSD pozicijoje buy long signalas nusileido iki @0.3292.

Kriptorinkų apžvalga 2020-12-28.
IOTUSD

Panašu, kad XRPUSD kuriam laikui nustosime stebėję. Atsirado politinė ir teisinė rizika. Ji didelė ir todėl mes geriau renkamės mažiau rizikingesnes pozicijas…

Kriptorinkų apžvalga 2020-12-28.
XRPUSD

TRXUSD pozicijoje laukiam naujo signalo. Ir dabar jau matosi signalai į abi puses…

Kriptorinkų apžvalga 2020-12-28.
TRXUSD

Bitfinex suteikia geras longinimo ir shortinimo sąlygas. Prisijunkite su kodu HE1nob0M. Taip pat galite šioje biržoje skolinti savo kriptovaliutas spekuliantams ir uždirbti be jokios rizikos. Prisijunkite su kodu LEZXeL-d.

Norite išmokti dėlioti stopus, kaip šiose apžvalgose?

Norite didinti pelnus ir mažinti nuostolius?

Nedelsk ir įsigyk šiuos nuotolinius mokymus.

20% nuolaida apmokant kriptovaliutomis Bankera, Bitcoin, Ethereum.

Kriptorinkų apvalga

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d