Kriptorinkų apžvalga 2021-03-29. J.Biden stimulas į Bitcoin neina

Daug girdėjome kalbų, kad 2 trln. USD J.Biden stimulas ekonomikai leis piliečiams papildomai investuoti į bitcoin ir tada jau jo kaina kils, nes „dabar dar tik bulių rinkos pradžia“. Kalbos kalbomis, mes nieko prieš. Tik būtų gerai sužinoti, kokios ten tos sumos ateina į bitcoin rinką ir ko realiai galima tikėtis. Ir mums į pagalbą kaip tik atskubėjo Maru Public Opinion, atlikusi piliečių apklausą.

Kaip ir reikėjo įtarti anksčiau, didžiąją dalį stimulo pinigų namų ūkiai išleis pravalgymui ir sąskaitų apmokėjimui. Tačiau net 46% namų ūkių pinigus padės į banko sąskaitą. Į akcijas investuoti planuoja 15%, o į pensijų fondą padės 7% namų ūkių. Lieka tik 8% „Kiti variantai“, kur gali būti išleisti stimulo pinigai. Kiek iš jų eis į bitcoin, irgi dar klausimas. Bet vien jau 8% yra labai mažai.

Žinoma, statistiniai tyrimai neatspindi realios gyvenimiškos situacijos. Tačiau jie daug tiksliau parodo galimus variantus už tuos, kurie smagiai kabina makaronus, kaip dabar stimulo pinigai eis į bitcoin rinką. Niekas čia neis. Žmonės mieliau naują auto pirks, bet ne bitcoin.

Infliacija – dar vienas mitas

Bitcoin brangimas dėl „fiat nuvertėjimo“ yra vienas iš populiariausių mitų-baubų. Prielaidos tokiam mitui labai aiškios ir paprastos: visais laikais, esant pinigų nuvertėjimui ir didelei infliacijai, žmonės ieško kur investuoti pinigus, kad išlaikyti jų perkamąją galią nepakitusią per eilę metų. Naujausiais laikais atsirado dar vienas toks instrumentas – bitcoin. Pragmatiškai kalbant, mums nori įteigti, kad bitcoin yra toks instrumentas.

Tačiau jau girdžiu dabar ir anksčiau daug kartų girdėjau šaukiant, kad pažiūrėk, kaip viskas brangsta, o tas infliacijos rodiklis yra visiškas melas. Tai čia dabar stovi du svarbūs dalykai: kuo tikėti? Statistikos departamentu, kurio metodiką, priemones ir duomenis galima patikrinti, ar rėksniu, kuris skelbia tai ką mato jis, ką perka jis, t.y. Asmeninės Varpinės Infliacijos rodiklį.

Lietuvos VKI pokyčio tempas (infliacija):


source: tradingeconomics.com

Tai aišku, kad aš tikėsiu Statistikos departamentu. Jau aukščiau rašėme, kad nors tai netikslu, bet arčiau realybės. Tačiau iš kur atsiranda toks reiškinys, kaip Asmeninės Varpinės Infliacijos rodiklis? Jis yra ir jo neignoruojam. Kodėl viskas brangsta, o infliacija mažėja? Ir tai visai nesunku paaiškinti. O dar gražiau tą padaro kolega A.Variakojis šiame video:

O ką bitcoin kaina?

Infliacija yra ne vienintelis faktorius lemiantis investicinių instrumentų kainas. Sakysim, nors infliacijos JAV (ir ne tik) lūkesčiai yra aukšti, JAV doleris rinkoje (o tai ne statistikai, tai realybė) stiprėja, neleisdamas juo nominuotų instrumentų kainoms labiau kilti arba tos kainos krenta.

Kodėl JAV piliečiai turi pirkti dabar bitcoin, jei doleris yra pakankamai stiprus? Didžiulis klausimas? Sugalvokite atsakymą. Bet yra kitas svarbus infliacijos momentas. Infliaciją lemia ne tik pinigų kiekis rinkoje (Centrinių bankų pinigai nenulėmė infliacijos per 10+ metų), infliaciją labai reikšminga dalimi lemia kaštai, įeinantys į paslaugų ir produkcijos kainas.

O čia pirmu smuiku groja naftos kainos. Tai kai jums kas nors ir kada nors kalbės apie infliaciją, nepatingėkite ir pasižiūrėkite bet burią naftos benchmarkinę – Brent ar WTI – kainą. Kyla – bus infliacija, nekyla – nebus infliacijos. O ir aukso kaina gerai parodo infliacijos lūkesčius rinkoje. WTI, 1W

Kriptorinkų apžvalga 2021-03-29. J.Biden stimulas į Bitcoin neina
WTI

Trumpuoju laikotarpiu infliacija gali padidėti, ką mums ir FED prezidentas kalba. Ilguoju laikotarpiu matomas defliacinis spaudimas.

Grafikai

BTCUSD pozicijoje pirkimo orderį grąžinam @58585.

Kriptorinkų apžvalga 2021-03-29. J.Biden stimulas į Bitcoin neina
BTCUSD

ETHUSD pozicijoje laukiam.

Kriptorinkų apžvalga 2021-03-29. J.Biden stimulas į Bitcoin neina
ETHUSD

LTCUSD pozicijoje pirkimo signalas @198.99.

Kriptorinkų apžvalga 2021-03-29. J.Biden stimulas į Bitcoin neina
LTCUSD

EOSUSD pozicijoje pirkimo orderį dar laikome.

Kriptorinkų apžvalga 2021-03-29. J.Biden stimulas į Bitcoin neina
EOSUSD

NEOUSD pozicijoje nieko nekeičiam.

Kriptorinkų apžvalga 2021-03-29. J.Biden stimulas į Bitcoin neina
NEOUSD

IOTUSD  pozicijoje laukiam signalo.

Kriptorinkų apžvalga 2021-03-29.
IOTUSD

TRXUSD pozicijoje stopą keliam iki @0.053197.

Kriptorinkų apžvalga 2021-03-29.
TRXUSD

DOTUSD pozicijoje laukiam signalų.

Kriptorinkų apžvalga 2021-03-29.
DOTUSD

Bitfinex suteikia geras longinimo ir shortinimo sąlygas. Prisijunkite su kodu HE1nob0M. Taip pat galite šioje biržoje skolinti savo kriptovaliutas spekuliantams ir uždirbti be jokios rizikos. Prisijunkite su kodu LEZXeL-d.

Norite išmokti dėlioti stopus, kaip šiose apžvalgose ir gal net geriau?

Norite didinti pelnus ir mažinti nuostolius?

Nedelsk ir įsigyk šiuos nuotolinius mokymus.

20% nuolaida apmokant kriptovaliutomis Bankera, Bitcoin, Ethereum.

Kriptorinkų apvalga

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: