Penktadienis, 23 vasario, 2024
Kriptovaliutos ir P2P

Kriptorinkų apžvalga 2021-04-12. Bitcoin kelia grėsmę..

Bitcoin kelia ar bitcoin nekelia jokių grėsmių? Būtų gerai šitą seną klausimą išspręsti visiems laikams. Čia ir dabar. Ir bent jau mūsų skaitytojams nepalikti čia jokių abejonių ir prie šio klausimo niekada nesugrįžti. Bitcoin sukurtas kaip valiuta atsiskaitymams internete. Tai kaip pinigas, bitcoin yra tik dar viena atsiskaitymo priemonė tarp daugelio kitų. Plius, atsirado kitos kriptovaliutos…

Jei bitcoin ir pakeistų fiat, tai atsiskaitymų prasme tai nieko nepakeičia. Paprasčiausiai, viena mainų priemonė būtų pakeista kita. Čia ne grėsmė, čia technologinis šuolis, progresas, bet ne esmės pakeitimas. Tačiau yra kitas niuansas. Bitcoin sukurtas atsiskaityti apeinant trečiąją, garantuojančiąją pusę – komercinius bankus.

Ir va čia JPMorgan CEO Jamie Dimon, anksčiau kritikavęs bitcoin ir kategoriškai pasisakęs prieš jį, šiandien jau negali ignoruoti kriptorinkos ir kriptoindustrijos stiprumo. Ir jei visuose atsiskaitymuose komerciniai bankai nereikalingi, tai bitcoin ir kitos decentralizuotos kriptovaliutos yra reali grėsmė bankinei sistemai. J.Dimon tą supranta ir dabar reikalauja griežto kriptorinkos reguliavimo.

Juridinė bazė reikalinga

Reguliavimo tikrai reikia. Mes patys apie jo naudą ne kartą kalbėjome. Tik mes nesiruošiame pataikauti Dimonui. Mes taip pat nemanome, kad kelis šimtus metų egzistuojanti institucija, sėdės rankas sudėjusi ir nieko neveiks. Tai nors inertiška struktūra, tačiau turinti daug lėšų inovacijoms ir prie kasdienybės poreikių sugebanti prisitaikyti. Ką jau ne kartą yra įrodžiusi…

SEC komisaras Hester Peirce taip pat pasisako už kriptorinkos reguliavimą, tačiau be jokių drastiškų veiksmų. Apskritai, jis mano, kad jei JAV valdžia sugalvotų uždrausti bitcoin, ji patirtų visišką fiasko. Apie tai ir mes ne kartą esam rašę, kad valdžios bandymas uždrausti decentralizuotas valiutas reikalautų didelių biudžeto asignavimų, o rezultatas nebūtų pasiektas. Nes kriptovaliutos – pasaulinis, o ne atskiros valstybės reiškinys.

Todėl apie draudimus kalba tik visiški neišmanėliai ir šiaip panikos skleidėjai, siekiantys iš to pasipelnyti. Ir jei išgirsite ką kalbant apie bituko uždraudimą, užmėtykite jį akmenimis. Sakykite, kad aš leidau.

Įdomioji investologija

Binance CEO Changpeng Zhao išsakė įdomią savo poziciją investavimo (o gal ir šiaip gyvenimo) klausimu. Jis teigia, kad beveik 100% jo aktyvų ir lėšų yra laikoma kriptovaliutose. Jo pasirinkimą nulėmė tai, kad kriptoaktyvus jis laiko likvidžiais. Iš vienos pusės, labai keistas požiūris. Nes kriptovaliutos kitų kapitalo klasių atžvilgiu taip pat laikomos nelikvidžiomis.

Tačiau jei sugretinsime su nekilnojamojo turto (Changpeng Zhao patirtis) ir fizinių tauriųjų metalų rinka, kriptovaliutos yra netgi labai likvidžios. Bent jau šiame etape, kai jų paklausa nemažėja. Gal net auga. Taigi, terminologijos lygmenyje su juo galima ginčytis. Tačiau jis pateikia tai kaip naują pinigų-aktyvų-turto koncepciją. Ir ji tikrai įdomi. Nes tai pagreitins „kriptopankų” subkultūros plėtrą.

I would say probably close to 100%. I don’t own any fiat, the physical stuff that I own is probably negligible in terms of my net worth. So this is a concept shift. I’m not using crypto to buy fiat, I’m not using crypto to buy houses. I just want to keep crypto. And I don’t plan to convert my crypto into cash in the future.

Ne jis pirmas, ne jis paskutinis jaunosios kartos milijardierių, kurie nevergauja prestižui, o vertina visišką savo laisvę. Todėl galima daryti atsargią, o gal ir drąsią, išvadą, kad pokyčiai finansų pasaulyje ir ekonomikoje pasidarys kai pasikeis kritinės masės vartotojų ir verslininkų mąstymas būtent Changpeng Zhao mąstymo kryptimi, o ne todėl, kad bitcoin populiarus.

Žodžiu, laukia visai įdomūs laikai. O tuo tarpu paspekuliuojam…

Grafikai

BTCUSD pozicijoje stopą keliam iki @55554.

Kriptorinkų apžvalga 2021-04-12. Bitcoin kelia grėsmę..
BTCUSD

ETHUSD pozicijoje stopą keliam iki @1929.99.

Kriptorinkų apžvalga 2021-04-12. Bitcoin kelia grėsmę..
ETHGUSD

LTCUSD pozicijoje stopą keliam iki @210.99.

Kriptorinkų apžvalga 2021-04-12. Bitcoin kelia grėsmę..
LTCUSD

EOSUSD pozicijoje stopą keliam iki @5.7299. Pildymosi signalas @7.0854.

Kriptorinkų apžvalga 2021-04-12. Bitcoin kelia grėsmę..
EOSUSD

NEOUSD pozicijoje stopą keliam iki @51.62. Pildymosi signalas @68.36.

Kriptorinkų apžvalga 2021-04-12. Bitcoin kelia grėsmę..
NEOUSD

IOTUSD  pozicijoje stopą keliam iki @1.5717.

Kriptorinkų apžvalga 2021-04-12.
IOTUSD

TRXUSD pozicijoje stopą keliam iki @0.103709.

Kriptorinkų apžvalga 2021-04-12.
TRXUSD

DOTUSD pozicijoje nieko nekeičiam.

Kriptorinkų apžvalga 2021-04-12.
DOTUSD

Bitfinex suteikia geras longinimo ir shortinimo sąlygas. Prisijunkite su kodu HE1nob0M. Taip pat galite šioje biržoje skolinti savo kriptovaliutas spekuliantams ir uždirbti be jokios rizikos. Prisijunkite su kodu LEZXeL-d.

Norite išmokti dėlioti stopus, kaip šiose apžvalgose ir gal net geriau?

Norite didinti pelnus ir mažinti nuostolius?

Nedelsk ir įsigyk šiuos nuotolinius mokymus.

20% nuolaida apmokant kriptovaliutomis Bankera, Bitcoin, Ethereum.

Kriptorinkų apvalga

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.