Ketvirtadienis, 25 balandžio, 2024
Kriptovaliutos ir P2P

Kriptorinkų apžvalga 2021-12-14. Toliau skandinam bitcoin ir kriptorinką

Bitcoin ir kriptorinką visą siaubia meškų antplūdis ir jis niekaip nesiliauja. Tarp priežasčių: negreitas SEC bitcoin ETF’ų paleidimas ir itin mažas institucinių investuotojų dalyvavimas kriptorinkoje. Turima omenyje spot rinkoje. Nors mums periodiškai praneša, koks institucinių kiekis rinkoje pasirodo, akivaizdu, kad tų pinigų rinkoje per mažai.

Tvaraus investavimo politika – akmuo ant kriptorinkos kaklo. Pavyks jai išsikapstyti ar paskęs su visam? Wealth management kontoros, vienos pirmųjų investavusių savo klientų lėšas į bitcoin, šiandien kelia jau kitokius klausimus. Tiksliau pasakius, institucinius investuotojus apėmė skepticizmas: ar kriptorinka rinka išties tokia efektyvi, kaip norima parodyti? Štai keletas pasisakymų:

There’s a simple inescapable truth at the heart of technical crypto scepticism that almost all software engineers intuit at some level: any application that could be done on a blockchain could be better done on a centralized database. – Stephen Diehl

The Bitcoin system consumes, at minimum, 10 gigawatts of power… (or as much as New York City!) … 10 gigawatts of power to support three transactions per second worldwide… – Nicolas Weaver

Taip, čia kalba skeptikai. Ir šiandien jie dar pakankamai teisūs. Situaciją gali pakeisti visiškas kriptoindustrijos perėjimas prie PoS arba kito, mažiau energijos vartojančio protokolo. Net ir be tvarumo koncepcijos yra akivaizdu, kad technologija, norinti dominuoti rinkose, energetiškai turi būti daug kartų efektyvesnė nei dabar yra.

Naujovė, kurią atnešė bitcoin, buvo ir yra decentralizuotos valiutos koncepcija bei atsiskaitymo garantas be trečios šalies užtikrinimo. Šita idėja tikrai tapo revoliucinė ir sukėlė tikrą kriptovaliutų bumą. Deja, per 12 metų kriptovaliutos taip ir netapo valiutomis tiesiogine prasme, nors ir jomis atsiskaitoma bei imami mokesčiai. Plataus komercinio pritaikymo blockchain programėlėms taip pat vis dar nėra.

Ir vėl prognozės

Ir pesimistinės ir optimistinės. Kalbos, kad CBDC sugriaus decentralizuotą kriptovaliutų rinką šiandien neatrodo tokios juokingos. Nors pasaulinės rezervinės valiutos (išskyrus juanį), panašu dar ne greitai turės kriptopakaitalą, jau kelios dešimtys valstybių pranešusios apie savo CBDC, o ne viena jau ir testuoja sukurtus.

Iš kitos pusės, bitcoin entuziastai nenuleidžia rankų ir toliau liežuviais kelia bitcoin kainą. Tipo, šiais metais 100K USD nepasiekė, tai nieko čia tokio… būna… Kitais metais pasieks.

***

Bet jūs neskubėkite laidoti kriptorinkos. Šiandien jos taip lengvai nesužlugdysi. O net ir tuo atveju, jei rinka pasmerkta žlugti, šis procesas gali užtrukti labai ilgai, net kelis dešimtmečius. O kaip spekuliavimo objektas, kriptovaliutos išliks patrauklios tol, kol švies Saulė. Ir vis dėlto norisi, kad kriptovaliutos taptų ir investiciniu instrumentu ir atsiskaitymo priemone…

Grafikai

Grafikuose kol kas nieko įdomaus. Nebent shorteriams. Mes gi tikime kriptobuliais ir shortinti nebeskubame.

BTCUSD pozicijoje kaina vis dar turi stiprų palaikymą Fibonacci 0.382 lygio aplinkoje.

Kriptorinkų apžvalga 2021-12-14. Toliau skandinam bitcoin ir kriptorinką
BTCUSD

Bitfinex suteikia geras longinimo ir shortinimo sąlygas. Prisijunkite su kodu HE1nob0M. Taip pat galite šioje biržoje skolinti savo kriptovaliutas spekuliantams ir uždirbti be jokios rizikos. Prisijunkite su kodu LEZXeL-d.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.