Kriptovaliuta Bitcoin pasiekė naujas aukštumas per 2 metus

Bitcoin – geriau net už auksą.

Šią savaitę Bitcoin pasiekė beveik 3 metų aukštumas ir pakilo iki $943 ribos. Drąsiai ir pakankamai agresyviai. Ne be priežasčių. O valiutos pasiūla dar augs 100 metų, nors ir mažėjančiu tempu.

Per metus Bitcoin jau pakilo 117.27%. Daug analitikų ir prognozavo gerą kritovaliutos startą šiais metais.  O Reuters paskaičiavo, kad visų “iškastų” bitcoinų vertė siekia virš $14 mlrd.

Toks augimas per metus Bitcoiną padarė rekordininku tarp pagrindinių valiutų, akcijų indeksų ir žaliavų kainų.

Kriptovaliuta Bitcoin pasiekė naujas aukštumas per 2 metus
Bitcoin spartus augimas.

Kas kaltas?

Visada bandoma surasti kokią priežastį, kas galėjo sukelti vienokį ar kitokį kainos šuolį. Kapitalo klasė nesvarbu. Ne išimtis ir kriptovaliutos.

Ir šiuo atveju mes turime ne vieną priežastį. Turime visą komplektą faktorių, trunkančių gal būt jau ne vienus metus.

Visų pirma, į “blockchaine” technologijas palankiau pradėjo žiūrėti oficialioji valdžia; didžiausi pasaulio bankai pradėjo kurti savo kriptovaliutą; bitcoin atsiskaitymams priima vis daugiau verslo; didėja paklausa ir dėl elementarių ekonominių konkrečios šalies priežasčių.

Be abejo, Top viršūnėje išlieka “neramumai kapitalų ir finansų rinkose”.

Kinija ir Indija

Šios šalys kiekviena savaip “tvarkosi finansus” viduje. Indijoje tai jau pavadinta “kova su grynaisiais”. Indijoje išimama iš apyvartos 500 ir 1000 rupijų nominalo banknotai.

Korupcijos ir mokesčių nemokėjimo prevencija. Tačiau į banką galima nemokamai atnešti tik tam tikrą sumą. Didesnė suma apmokestinama 200% “GPM’o”. Išeitis – bitcoinai.

O ir šiaip darbuotojams jau dažniau mokami atlyginimai bitcoinais.

Kinija, savo ruožtu, kovoja prieš kapitalo ištekėjimą iš šalies. Investuotojus ir vėl gelbsti virtuali valiuta. Daugiausiai sandorių Bitcoinais ir atliekama Kinijoje.

Tiesa, pati Kinijos valdžia į Bitcoiną žiūri atlaidžiau ir supranta kaip galimą alternatyvą JAV doleriui. O ir Rusijoje keičiasi požiūris.

Perspektyvos?

Ar Bitcoin kaina pasieks $1 163 lygio aukštumas, buvusias 2013 metais? Tai dar klausimas. Bet Bitcoin rinkos kapitalizacija auga ne tik dėl kainos kilimo. Dėl pačių “monetų” skaičiaus taip pat.

Prie $935 kainos ir 16 067 000 bitcoinų, taip vadinama. kapitalizacija siekia $15 022 645 000. O tai naujas rekordas.

4 val. BTCUSD grafikas rodo kainos ir AO osciliatoriaus divergenciją, kuri parodo jei ne korekciją, tai bent jau kilimo tempų spartų sumažėjimą.

Kai valiuta tampa tokia visuotinai pritaikoma ir kasdien vis plačiau naudojama, vartotojams tampa neparankus nuolatinis jos brangimas, ypač staigūs svyravimai. Dėl šio saugumo ir buvo sukurtas Bitcoinas.

Artimiausiu metu kaina gali svyruoti nurodytame plote.

Facebook Komentarai

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: