Krizės nuojautos bitcoin rinkoje: dar vienos skyrybos

Bitcoin vėl ‘ant šakių’

2017 m. rugpjūčio mėn. kripto valiutų rinkoje debiutavo Bitcoin Cash. Jos kūrėjai teigė, kad nauja valiuta siekiama priartėti prie greitos ir pigios elektroninės valiutos idealo.

Ir jau šiandien kalbama apie dar vieną bitcoin išskaidymą (Hard Fork). Gali būti, kad artimiausiu metu rinkose pasirodys dar vuena bitcoin atmaina – Bitcoin Gold.

Kaip jau rašėme, spartus bitcoin populiarėjimas atvedė į technologinę krizę. Problema tapo rinkos pralaidumas ir augantys transakcijų kaštai.

O spręsti šią problemą pasidarė gana sudėtinga. Ir ne decentralizacijoje problema. Iškilo rinkos dalyvių – keityklų ir miner’ių – ekonominiai interesai.

Internete vyko savotiškas balsavimais problemai spręsti ir tada daugumą surinko segregated witness pasiūlymas SegWit 2x su 2MB dydžio bloku. Tuo pat metu atsirado ir Bitcoin Cash.
Bitcoin Gold kilimas

Kol kas SegWit 2x praėjo tik pirmą etapą ir rinkoje laukiamas antras. Bet čia vėl kyla tam tikros rizikos. SegWit 2x turi hard fork savybių, t.y. nauji blockchain blokai pagal naują protokolą skirsis nuo dabartinių.

Tai automatiškai sukurs naują bloko šaką. Ir, be abejo, egzistuoja galimybė, kad klasikinis bitcoin skils dar kartą ir atsiras patobulinta jo versija. Bet tai dar ne Bitcoin Gold.

Paskelbta, kad jau spalio 25 d. šviesą išvys nauja bitcoin’u paremta kripto valiuta Bitcoin Gold. Ir iš karto projektas tapo prieštaringai vertinamas, vadinamas “maištaujančia” valiuta. Kai kas mano, kad su BG siekiama sukelti sumaištį tarp miner’ių.

Nors ‘auksinis’ ir yra fundamentaliai panašus į klasikinį savo brolį, jis naudos visai kitokį hash algoritmą. O tai leistų bitcoin kasti su GPU lustu, vietoj dabar naudojamų ASIC. O tai, žinoma, palengvins ir paspartins miningą.

O kiekvienas naujai sukuriamas blokas gali būti modifikuojamas. Tokiu būdu išvengiamos šių metų vasarą kilusios problemos.

Maištas ar evoliucija

Tokios klasikinės valiutos pagrindu sukurtos kripto modifikacijos vadinamos ‘maištininkėmis”. Tačiau jos turi vieną gerą savybę, jos visos tobulina ankstesnę versiją. Ir nauja versija praeina griežtą vartotojų ir miner’ių “žiuri komisją”. O tai leidžia vykusias versija paleisti, o nevykusias atsijoti ir išmesti.

Taip Bitcoin Cash dar laikosi rinkoje. Bet techniniai specialistai randa ir jame didelių techninių problemų, dėl kurių BCH gali neturėti ateities, jei nebus patobulintas.

 

Pagal užsienio žiniasklaidą.


 

Taip pat žiūrėkite:

BTCUSD - pagrindinė Bitcoin pora
Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: