Warren Buffett apie tai, į ką geriausia investuoti dabar

Rizikingos investicijos

„Investicijos į pinigų rinkos fondus, obligacijas, hipotekines paskolas, indėlius … dažnai laikomi saugiais. Iš tikrųjų, jie yra vieni rizikingiausi aktyvai“, – teigia investicinės bendrovės vadovas Warren Buffett.

Jis turi omeny realias pajamas, pakoreguotas atsižvelgiant į infliaciją. Nuo 1965 m., pagal W.Buffett, doleris prarado 86% savo vertės.

Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, obligacijų vidutinis metinis pajamingumas turėtų būti ne mažiau kaip 4,3%, vien tik tam, kad išlaikyti perkamąją investicijų galią.

Auksas pats savaime neturi jokios pridėtinės vertės, o paklausa iš pramoninių vartotojų ir juvelyrų yra ribota. Tauriųjų metalų kainų kilimas, sukeltas dėl baimės investuoti į kitas turto klases, gali trukti labai ribotą laiką, teigia Buffett.

Kai bazinės palūkanų normos yra pakankamai didelės, obligacijos taip pat gali generuoti pajamas, aukštesnes už infliaciją. Bet dabar palūkanų normos, ypač JAV yra arti nulio. „Dabar pirkti obligacijas pavojinga,” – sako W.Buffett.

Kodėl ne auksas?

Buffett mano, kad auksas, irgi ne pati perspektyviausia investicija dabar. „Šis investavimo būdas reikalauja vis didesnio pirkėjų skaičiaus, kurie, savo ruožtu, taip pat tikisi investuotojų skaičiaus augimo.

Auksas pats savaime neturi jokios pridėtinės vertės, o paklausa iš pramoninių vartotojų ir juvelyrų yra ribota. Tauriųjų metalų kainų kilimas, sukeltas dėl baimės investuoti į kitas turto klases, gali trukti labai ribotą laiką, teigia Buffett.

„Šios dvi turto klasės savo populiarumo viršūnę pasiekia per paniką”, – sako Buffett. Ekonomikos žlugimo baimė verčia investuotojus pirkti obligacijas, o nepasitikėjimas „popieriniais” pinigais skatina pirkti auksą.

Pirmenybė verslui

W.Buffett sako, kad jis teikia pirmenybę tokioms investicijoms į aktyvus, kurie kažką gamina. Tai verslas, žemės ūkis, nekilnojamasis turtas. Tai geriausias būdas įveikti infliaciją. Ir būtent akcijos gali būti geras sprendimas investuotojui.

„Žmonės visada norės dalį savo darbo laiko pakeisti į kokakolą arba žemės riešutus … Ateityje, JAV gyventojai suvartos daugiau prekių, maisto, ir reikalaus daugiau gyvenamosios erdvės,” – mano Buffett. Tai reiškia, kad investicijos į atitinkamas bendroves bus pelningos.

W.Buffett mano, kad akcijos dabar yra vis dar labai pigios, palyginus jas su kitais aktyvais. Nors patas geriausias momentas jas nusipirkti dugne, krizės metu, jau praleistas. Tačiau jos vis tiek atneš didžiausią grąžą, palyginus su kitomis turto klasėmis.

Nekilnojamasis turtas

Berkshire Hathaway vadovas taip pat įsitikinęs, kad gyvenamųjų būstų-namų JAV pirkimas yra labai perspektyvi investicija. Jis tiki, kad nekilnojamo turto rinka pradės atsigauti jau šiais metais.

Jis remiasi duomenų srautais, patenkančiais į jo draudimo bendrovę, todėl prielaidos paremtos sąlyginai patikimesne informacija nei oficialioji statistika.

Bet čia pat turtingiausias investuotojas pažymi, kad investicija į JAV NT perspektyvi tik su ta tikromis išlygomis.

Pirma yra ta, kad reikia investuoti iš karto į kelis tūkstančius būstų, tam, kad gautum itin žemas palūkanas iš bankų; JAV ekonomika turi pradėti didinti atsigavimo tempus, o gyventojai turi pradėti pirkti būstus. Šis procesas dar neprasidėjęs. Kada viskas susibalansuos? Nežinia, kažkada.

Per šiuos metus bendrovės Berkshire Hathaway Inc. akcijos BRK-A ir BRK-B kilo 3.14% ir 3.25% atitinkamai.

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: