Šeštadienis, 7 rugsėjo, 2024
Kriptovaliutos ir P2P

Kur slypi virtualiųjų valiutų žetonų platinimo ICO rizikos

ICO rizikos atveria landas. Nereguliuojama teisinė erdvė, galinti atverti galimas landas sukčiavimui ir neteisėtai veiklai. Priklausomai nuo platinimo būdo ICO gali atsidurti už teisinio reguliavimo ribų, o tai reiškia, kad investuotojai netenka Europos Sąjungoje galiojančių teisės aktų jiems suteiktos apsaugos.

Taip pat yra rimtų rizikų dėl ICO naudojimo apgavystėms ar pinigų plovimo tikslais. Didelė rizika prarasti dalį ar visas investicijas. Praktika rodo, kad didžiąją dalį ICO vykdo besikuriantis verslas (pvz., startuoliai), tai siejama su tam tikra rizika.

Dauguma tokių virtualiųjų valiutų ar jų žetonų, nėra susieti su jokiu turtu, o jų panaudojimo sritis labai siaura, pavyzdžiui, atsiskaityti už juos išleidusių įmonių sukurtus produktus ar paslaugas. Tačiau nėra jokių garantijų, kad pastarieji bus sukurti. Be to, net ir tuo atveju, jeigu produktas ar paslauga bus sėkmingai sukurtas, jų vertė nebūtinai bus lygi investuotam kapitalui.

Galimybės

Galimybių atsiimti investiciją trūkumas ir galimi ekstremalūs vertės svyravimai. Dažnai investuotojams trūksta galimybių prekiauti virtualiosiomis valiutomis ar jų žetonais ar keisti juos į įprastas valiutas. Daugumos virtualiųjų valiutų keityklų veikla yra nereguliuojama, galimi dideli valiutų vertės svyravimai dėl vartotojų nuotaikų ir lūkesčių, spekuliacijos.

Investuotojai gali neturėti galimybių parduoti turimų žetonų ilgą laikotarpį, o pardavimo kaina gali neatitikti investuotojo lūkesčių.

Nėra informacijos

Nepakankamas investuotojų informavimas. Informacija, pateikiama investuotojui dėl ICO, dažnai būna neaudituota, neišsami ar net klaidinanti. Daugeliu atvejų akcentuojama galima nauda, bet aiškiai neįvardijamos rizikos. Dažnai informacija yra itin techniška ir sunkiai suprantama paprastam vartotojui.

Dėl to investuotojai gali nesuprasti pavojų ir investuoti į produktus, neatitinkančius jų poreikių. Technologiniai aspektai. Technologija, naudojama kurti virtualiosioms valiutoms, dar nėra tinkamai išbandyta.

Dėl to gali pasitaikyti kodo klaidų, kritinių saugumo spragų, dėl kurių investuotojai gali susidurti su rizika prarasti savo turimas virtualiąsias valiutas ar jų žetonus.

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucijos (ESMA) pranešimas

Šaltinis: Lietuvos bankas.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.