L Vilniaus aukciono rezultatai – ilgos istorijos akimirka

Rezultatai

Tolerancijos centre gruodžio 1 d. meno mylėtojai ir kolekcininkai rinkosi į L Vilniaus aukcioną. Jame buvo parduoti 75 kūriniai už 75 tūkst. eurų.

Tai buvo ypatingas, 50-tas, Vilniaus aukcionas. Šiame aukcione dominavo klasikinė tapyba. Išskirtinis dėmesys buvo skirtas Vilniaus piešimo mokyklai (K. Gorskis, L. Krestinas ir kt.).

Kauno dailės mokyklai atstovavo Adomas Galdikas, Jonas Buračas, Emilija Grajauskaitė–Pazukienė. Pirkėjų dėmesio susilaukė litvakų rubrika.

Tarp eksponatų galima buvo pamatyti leidinių, skulptūros, proginės atributikos darbų. Netruko ir abstrakčiosios dailės kūrinių, atskira rubrika buvo išskirtas Kazys Šimonis.

Populiarumas

L Vilniaus aukciono rezultatai - ilgos istorijos akimirka
Šaltinis: Meno rinka

Jubiliejiniame L Vilniaus aukcione apsilankė didelis būrys meno mylėtojų ir tradicijų puoselėtojų. Džiugu, kad iki aukciono ekspozicija buvo aktyviai lankoma, visi norintys turėjo galimybę laisvai ir nemokamai apžiūrėti pustrečio šimto eksponatų.

Turint omeny tokį didelį kūrinių skaičių ir įvairovės gausą, pardavimai tikrai stebinančiai geri, aukciono metu buvo parduoti 75 lotai (per 30 procentų kūrinių).

Rubrikos

Aukcionas buvo pradėtas rubrika „Vilniaus piešimo mokykla“, čia išsiskyrė Vladimiro Magidejaus „Senolio ir kaimo moters su ąsočiu portretas“.

Ypatingos sėkmės susilaukė Kazio Šimonio rubrika, brangiausiai parduotas autoriaus darbas „Moteris su žvake“ už 3200 Eur.

Pirkėjų dėmesio susilaukė Adomo Galdiko darbai: keturi kūriniai sugeneravo virš 12000 Eur apyvartą. Rubrikoje „Grupė 24” Valentino Antanavičiaus „Sėdinti figūra“ parduota už 3200 Eur.

Iš išeivijos autorių minėtinas Vytautas Kasiulis, kurio „Du žydai su gaidžiu“ parduoti už 2650 Eur.

Lietuvos dailė

Svarbi „Lietuvos dailės“ rubrika. Trys Jono Mackonio Vilniaus peizažai buvo parduoti už pusantro tūkstančio eurų, o keturi Leonardo Gutausko tapybos darbai iš ciklo „Dingęs Vilnius“ nuo pradinės bendros 960 Eur sumos šoktelėjo iki 1960 Eur.

Tikros sėkmės sulaukė „Litvakų“ rubrika: iš 15 eksponatų buvo parduoti 6 kūriniai. Brangiausias iš jų Neemijo Arbit Blato „Mimas Marcelis Marceau“ – už 2900 Eur, o Jacqueso Lipchitzo litografijų komplektas „Gyvybės medis“ parduotas už 1000 Eur.

Brangiausiu aukciono kūriniu tapo išeivijos dailininko Jono Rimšos tapybos darbas „Indėnų šventė“, jis parduotas už rekordinę šio aukciono sumą, t.y. 8800 Eur.

Grafikos rubrikoje favoritais tapo Stasio Ušinsko moters aktai, parduoti po 550 Eur. Nežinomo religinio meno atstovo XIX a. paveikslas „Švč. Mergelė Marija su kūdikiu“ buvo parduotas už 2500 Eur.

Svarbia sukaktimi pažymėtas L Vilniaus aukcionas dar kartą įrodė, kad dešimtmetį gyvuojantis aukcionas, nepaisant meno tendencijų ir mados krypčių yra svarbus meno gerbėjams ir kolekcininkams.

Po kiekvieno aukciono atnaujinama statistika, kurioje fiksuojami visų įvykusių aukcionų rezultatai ir sudaromi dešimtukai: Brangiausiai parduotų kūrinių, Perkamiausių autorių bei Vidutinės vieno kūrinio kainos:

L Vilniaus aukciono rezultatai - ilgos istorijos akimirka

Šaltinis: Meno rinka

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: