Latvijos degalinių tinklas Virši šiemet planuoja IPO First North biržoje

Sparčiai augantis Latvijos degalų ir atsinaujinančios energijos tiekėjas Virši (AB Virši-A) šiandien paskelbė, kad planuoja pritraukti investicijų per pirminį viešą akcijų siūlymą (IPO) ir pradėti prekybą bendrovės akcijomis Nasdaq Baltijos šalių alternatyviojoje rinkoje First North šių metų antroje pusėje.

Akcijų išleidimas ir prekyba Nasdaq Baltijos šalių alternatyvioje rinkoje First North yra dalis Virši plėtros strategijos. Kompanija ateinančiais metais, sieks pritraukti investicijas didesniam bendrovės augimui. Pagrindinis dėmesys bus skiriamas privatiems investuotojams Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje, norintiems tapti bendrovės akcininkais ir prisidėti prie bendrovės plėtros. Investuotojai visas bendrovės naujienas, susijusias su planuojamu akcijų išleidimu biržoje, gali rasti kompanijos interneto svetainėje.

Ateinančių metų Virši planuose numatyta toliau plėsti geografinę aprėptį ir investuoti į infrastruktūrą. Atidaryti naujas bei atnaujins jau veikiančias degalines ir atsinaujinančios energijos paslaugų stoteles Rygoje ir visoje Latvijoje. Naujoji strategija taip pat apima reikšmingą naujų produktų ir paslaugų plėtrą klientams bei bendradarbiavimo partneriams, ypač pristatant alternatyvius energijos sprendimus ir gerinant jų prieinamumą Latvijoje.

Bendrovė sparčiai auga: per penkerius metus bendrovės apyvarta padidėjo daugiau nei 50 % ir 2020 m. siekė 171,4 mln. eurų. Grynasis pelnas nuo 2016 m. išaugo daugiau nei trigubai ir padidėjo iki 5,1 mln. eurų. EBITDA išaugo daugiau nei dvigubai ir pasiekė 7,6 mln. eurų.

***

„Nepaisant 2020 m. iššūkių daugelyje sektorių, tarp jų ir transporto, praėjusiais metais mes toliau didinome bendrovės pelningumą ir užimamą rinkos dalį. Mūsų pardavimai – tiek degalų, tiek parduotuvių mažmeninės prekybos segmentuose – kaip ir bendrovės pelningumas 2020 m., pasiekė visų laikų rekordą. Neįtikėtinas augimas, stipri komanda, sėkmingi finansiniai rezultatai ir ambicinga ateinančių metų plėtros strategija įkvepia mus tolesniems pasiekimams“, – bendrovės veiklą komentuoja Jānis Vība, Virši valdybos pirmininkas ir vykdomasis direktorius.

Pasak J. Vība, transporto sektorius susiduria su iššūkiais ir tuo pačiu įdomiomis galimybėmis siekiant švaresnės energijos. „Mes tokiais ištekliais aprūpiname jau šiandien, pradedant suslėgtų gamtinių dujų (SGD) pildymo platformomis ir elektromobilių įkrovimo stotelėmis. Siekdami skatinti ekologišką kelių transportą, toliau plėsime elektros tiekimo elektromobiliams rinką. Įrengsime vis daugiau naujų elektromobilių įkrovimo stotelių ir skatinsim platesnį jų prieinamumą gyventojams.

Šaltinis: Virsi.lv

Ateinančiais metais toliau plėsime švaresnės energijos kryptį transporto sektoriuje. Tieksime tokius produktus kaip biometaną, suskystintas gamtines dujas ir vandenilį, kad taptume stipriu lyderiu atsinaujinančios energetikos rinkoje Latvijoje. Taip pat planuojame veiklos plėtrą energetikos sektoriuje. Tieksime elektrą ir siūlysime gamtinių dujų produktus bei susijusias paslaugas Latvijoje“, – teigia Virši valdybos pirmininkas ir vykdomasis direktorius.

***

„Kapitalo pritraukimas vertybinių popierių biržoje yra tinkamas sprendimas ambicingoms įmonėms, planuojančioms spartų augimą, matančioms didesnio atpažįstamumo ir skaidrumo, kurį suteikia buvimas biržos sąraše, pridėtinę vertę. Taip pat pasirengusioms pasidalinti išaugusia bendrovės verte su investuotojais“, – pabrėžia „Nasdaq Riga“ valdybos pirmininkė Daiga Auziņa-Melalksne.

„Būdama sėkminga Latvijos kompanija, „Virši“ yra gerai žinomas prekių ženklas, kuris pritrauks platų investuotojų ratą. Tai galimybė įmonei ateityje suvienyti jėgas su savo klientais ir partneriais, suteikiant jiems galimybę tapti jos akcininkais ar bendrasavininkiais. Taip pat labai sveikintinas ketinimas bendradarbiauti su klientais kuriant naują akcininkų naudos programą. Ivars Bergmanis, „LHV Pank“ Institucinių rinkų vadovas, atkreipia dėmesį, kad Virši bus pirmasis jų subsektoriaus atstovas Baltijos šalių akcijų sąraše.

Apie kompaniją

Virši – latviško kapitalo bendrovė, įkurta 1995 m. Nepaisant didelės tarptautinių kompanijų konkurencijos, per 26 veiklos metus išaugo ir tapo didžiausiu šalyje gaminamų degalų tiekėju. Lyderystė inovacijų srityje, gebėjimas greičiau nei kiti reaguoti į vietinės rinkos paklausą, pastangos tenkinti ir net viršyti klientų lūkesčius. Per pastaruosius 10 metų įmonė padvigubino degalų ir atsinaujinančios energijos degalinių tinklą Latvijoje, per pastaruosius 5 metus sparčiai didėjo įmonės pelnas.

AB Virši-A yra sparčiausiai augantis Latvijos degalų tiekėjas, turintis 26 metų patirtį degalų prekyboje. Šiuo metu Virši tinklą sudaro 64 degalinės, iš jų 60 – teikia visas paslaugas. Nuo įkūrimo 1995 m. bendrovės darbuotojų skaičius išaugo nuo 12 iki 600 darbuotojų visoje šalyje, bendrovė yra viena geidžiamiausių darbdavių Latvijoje.

Sėkmingai konkuruodama su didžiausiais užsienio tiekėjais, kompanija užima stabilias pozicijas tarp pirmaujančių degalų ir alternatyvios energijos tiekėjų Latvijoje ir kasmet didina savo rinkos dalį. Degalinių tinklas yra pirmasis ir vienintelis tinklas, kuris užtikrina SGD prieinamumą Latvijos teritorijoje. Daug investavusi, Virši 2019 m. atidarė pirmąją viešą SGD degalinę Latvijoje ir iki 2022 m. pradžios planuoja tiekti šį alternatyvų kurą dešimtyje vietų.

Kompanijos tikslas – išplėsti švaresnių energijos šaltinių asortimentą, pasiūlant tokius produktus kaip elektra, biometanas, suskystintos gamtinės dujos (SkGD) ir vandenilis, ir būti stipria lydere alternatyvios energijos segmente.

Virši finansiniai rodikliai

Virši sparčiai auga: per pastaruosius penkerius metus bendrovės apyvarta padidėjo daugiau nei 50 % ir 2020 m. siekė 171,4 mln. eurų. Grynasis pelnas nuo 2016 m. išaugo daugiau nei trigubai ir padidėjo iki 5,1 mln. eurų, o EBITDA išaugo daugiau nei dvigubai ir pasiekė 7,6 mln. eurų.

Nors bendra mažmeninė parduotų degalų rinka Latvijoje tonomis 2020 m. sumažėjo 3,6 %, Virši parduotų degalų kiekis didėjo 0,1 %, o mažmeninės prekybos apyvarta – 16,1%.

Virši veiklos kryptys

●      Virši turi mažo formato parduotuvių tinklą, kuriame yra platus asortimentas produktų, pritaikytų greitam šiandienos gyvenimo ritmui. Jose galima įsigyti viską, ko gali prireikti kelyje, siūlomos prekės ir paslaugos priemiesčių gyventojams.

●      Maistas ir kava – Virši kava yra pirmaujant Latvijoje, nes ji gaminama iš šviežių kavos pupelių, skrudintų skrudintuve Rocket Bean. Kavos pupelės į Virši degalines pristatomos bent kartą per mėnesį. Taip pat specialiai sukurtas patiekalų asortimentas, įskaitant platų karštų užkandžių pasirinkimą, taip pat maitinimą vegetarams ir veganams.

●      Virši siūlo visų rūšių kuro produktus, įskaitant dyzelinį „Virši EVO“, kuris yra prieinamas visose „Virši“ tinklo degalinėse. Klientams pageidaujant, Kompanija teikia žemės ūkyje ir šildymui naudojamo kuro pristatymą į klientų objektus.

●      Įgyvendindama transporto sektoriui iškeltą tikslą mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) išmetimą, Virši 2019 m. atidarė pirmąją viešą suslėgtų gamtinių dujų (SGD) degalinę Latvijoje. Šiuo metu yra šešios SGD degalinės, iki 2022 m. pradžios planuojama išplėsti tinklą iki 10 SGD degalinių. „Virši“ taip pat aktyviai siūlo kitas atsinaujinančios energijos alternatyvas degalams – įkrovimą elektra, biometaną, suskystintas gamtines dujas, vandenilį.

Privatus segmentas – teikiami aukščiausios kokybės produktai ir paslaugos asmenims: nuo tradicinių ir alternatyvių degalų iki šviežios, latviškos skrudintos kavos ir patiekalų visų skoniams, taip pat ir vegetarams bei veganams.

Verslo segmentas – teikiamos individualios, specialiai pritaikytos paslaugos ir produktai verslo klientams. Vykdydama verslo lojalumo programą, bendradarbiaudama su užsienio partneriais, Virši klientams siūlo degalų papildymo galimybes ne tik Latvijoje, bet ir Lietuvoje, Estijoje ir Rusijoje, daugiau nei 18 000 degalinių visoje Europoje. Iš visų Virši tinklo 64 degalinių septynios veikia pagal franšizės sutartis, o iš jų keturios – pilno aptarnavimo degalinės.Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: