Laukėme Bitcoin Cash, o sulaukėme Apple akcijų kainos kilimo

Apple akcijos kėlė rinką

Šiandien Dow Jones indeksas šiandien kilo 52 punktus (0.2%) iki naujo rekordo 22 016. S&P 500 pakilo 1.22 punkto (0.1%) iki 2 478. NASDAQ beveik nepakito  – liko ties 6 363.

Prie prastesnių darbo rinkos rezultatų (privatus sektorius II ketv. sukūrė 178K darbo vietų vietoj tikėtų 185K) naujas aukštumas indeksams padėjo pasiekti beveik 5% brangusios Apple akcijos.

Kompanija paskelbė, kad per antrą ketvirtį gavo $1.67 EPS ir generavo $45.4 mlrd. pajamų. Kai rinkos prognozės buvo atitinkamai $1.57 EPS ir $44.89 mlrd. pajamų.

Bet ką mes matome kainos grafike? Visų pirma, rezultatai, pranokę lūkesčius, kainą užkėlė į rekordines aukštumas. Tačiau realiai buvo „pardavinėjamos naujienos“. Pozicijoje pardavėjai buvo stipresni.

Ir tai gali reikšti tik vieną: susiformavo pasipriešinimas ties $159.75, o kaina artimiausiu metu gali pildyti praleistą gap’ą. To didesnė tikimybė, nei kilimo toliau.

Laukėme Bitcoin Cash, o sulaukėme Apple akcijų kainos kilimo

Bitcoin

Taigi, vakar kripto valiutų rinkoje atsirado nauja valiuta – Bitcoin Cash. Pusantros dienos laukiau, kol bitcoin kainos grafike pamatysiu taip ilgai ir karštai išdiskutuotą „šakutę“.

Tačiau žiūrint tik į BTCUSD grafiką nė neįtartum, kad kažkas reikšmingo įvyko. Nebent suklustum ties padidėjusiu svyravimu vakar po vidurdienio.
Tai viskas, kas šioje pozicijoje realiai įvyko ir būtent ką mes ir prognozavome. O dar anksčiau ‘įkalinom’ bitcoin kainą horizontaliame kanale. Ką gi, laukiam stiprių naujienų stiprioms sienoms prakirsti.

Laukėme Bitcoin Cash, o sulaukėme Apple akcijų kainos kilimo

Šiandien Bitcoin Cash kainuoja apie $394, o kapitalizacija siekia $6 486 653 945.

Ir kyla toks paprastas filosofinis klausimas, jei bitcoin šalininkų ir naudotojų dėl to sumažėjo, ar bitcoin’ui vis dar reikalingas BIP91 ir SegWit sprendimai?

Jau užfiksuoti ir atsiskaitymai naujaisiais bitcoinais.

EURUSD

Vienareikšmiškai pasakyti kodėl euras kyla JAV dolerio atžvilgiu šiandien dar yra sunku. Didelė tikimybė, kad toks stipriai išreikštas trendas yra dėl euro stiprėjimo ir dolerio silpnėjimo.

Nors FED jau atsistojo ant palūkanų kėlimo kelio ir, greičiausiai, nuo jo nesitrauks, tačiau lūkesčiai, kad artimiausiu metu palūkanos nebus pakeltos silpnina dolerį.

FEDWatch skaičiuojama tikimybė, kad rugsėjį bus pakeltos palūkanos lygo vos 1.4% (rašymo momentu).

Taip pat doleriui stiprybės nesuteikia JAV ūkio makrorodikliai.

Ir priešingai, euro pozicijoje lūkesčiai kiek kitokie. Labiau tikimasi euro zonos ūkio atsigavimu, piešiamos jam geros perspektyvos.

Pozityvumo suteikia ir kalbos, kad ECB artimiausiu metu (per metus) gali nutraukti ar reikšmingai sustabdyti dabar agresyviai vykdomą ‘kiekybinio palengvinimo’ politiką.

Štai jums ir rezultatas. Euras dolerio atžvilgiu nuo žemumų metų pradžioje jau pakilo 14.46%. Tai didelis pokytis Forex’e.

Laukėme Bitcoin Cash, o sulaukėme Apple akcijų kainos kilimo

EURCHF

Šveicarijos franko kritimas yra atskira tema. Dabar tik pažymėsime, kad euro atžvilgiu frankas per kirk daugiau nei mėnesį pakilo jau 6.18%. Tai irgi itin didelis pokytis valiutose.

Laukėme Bitcoin Cash, o sulaukėme Apple akcijų kainos kilimo

Nafta

Stebimas pokytis ir naftos rinkos vertinimo paradigmoje. Naftos fjūčerių kainos, kai OPEC jau nedaro oro, labai jautriai reaguodavo JAV naftos atsargas.

Šiandien pranešta, kad žalios naftos atsargos JAV krito į penkių savaičių žemumas ir žemiau nei rinkos dalyviai to tikėjosi. Po tokios žinios turėjome matyti didžiulį kainos šuolį.

Nors kaina ir kilo per dieną 1.7%, bet praėjusios dienos aukštumų taip ir nepasiekė. Formuojasi pasipriešinimas ties $50.43. O bendras kainos trendas vis dar žemyn.

Laukėme Bitcoin Cash, o sulaukėme Apple akcijų kainos kilimo

TESLA klausimas

Stopas pozicijoje suveikė jau pirmadienį. Šiandien rezultatai buvo paskelbti po sesijos. Per metus kompanijos nuostoliai dar labiau išaugo. O pajamos didėjo bene dvigubai.

Investuotojai šiandien kainą dar kėlė. Pasižiūrėsime rytoj, kai jie bus labiau išanalizavę ataskaitą.

Tuo tarpu milijardierius investuotojas David Einhorn mano, kad TESLA akcijos yra pervertintos, o kapitalizacija visiškai neadekvati.

Jis taip pat teigia, kad kompanija tiesiog degina milijardus dolerių (=neigiami tiesioginės veiklos pinigų srautai), o E.Musk tik dar pripila alyvos į ugnį, užsimindamas, kad Model 3 gamyba susidurs su sunkumais („manufacturing hell“).

Gal būt metas vėl atidaryti short poziciją, o tiems kas nesusigundė pirkimo signalais – ją papildyti?

Laukėme Bitcoin Cash, o sulaukėme Apple akcijų kainos kilimo

 

 

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: