Sekmadienis, 21 liepos, 2024
Straipsniai

Lietuvos bankas pareikalavo pakeisti Snaigės akcijų kainą

Lietuvos banko Finansų rinkos priežiūros tarnyba nustatė, kad Sekenora Holdings Limited nustatė neteisingą oficialaus siūlymo Snaigės akcijų kainą ir pareikalavo, kad oficialaus siūlymo teikėjas ją pakeistų.  Bendrovė Sekenora Holdings Limited kreipėsi į Lietuvos banko Finansų rinkos priežiūros tarnybą prašydama patvirtinti oficialaus siūlymo, kuriuo siekiama išbraukti AB Snaigė akcijas iš prekybos AB Nasdaq Vilnius reguliuojamoje rinkoje, cirkuliarą.

Įmonė nurodė, kad pagal Vertybinių popierių įstatymo reikalavimus (atsižvelgiant į vidutinę svertinę AB Snaigė akcijų rinkos kainą, buvusią AB Nasdaq Vilnius laikotarpiu nuo 2020 m. liepos 18 d. iki 2021 m. sausio 17 d.), akcijos kaina lygi 0,183 Eur.

Tačiau oficialaus siūlymo teikėjas nusprendė už superkamas akcijas mokėti didesnę kainą – po 0.25 Eur už vieną  akciją.  Išnagrinėjęs gautus dokumentus ir kitą informaciją, Lietuvos bankas nustatė, kad Sekenora Holdings Limited oficialaus siūlymo kaina nėra teisinga. 

Nustatant oficialaus siūlymo kainą vidutine svertine AB Snaigė akcijų rinkos kaina, buvusia AB Nasdaq Vilnius laikotarpiu nuo 2020 m. liepos 18 d. iki 2021 m. sausio 17 d., negali būti remiamasi, nes nuo 2012 m. kontroliuojančiųjų akcininkų naudai, pažeidžiant pačios AB Snaigė ir jos smulkiųjų akcininkų interesus, priimti sprendimai ilgą laiką darė neigiamą įtaką AB Snaigė vertei reguliuojamoje rinkoje, investicijų į AB Snaigė akcijas patrauklumui ir patikimumui.   

***

Nuo 2012 m. AB Snaigė pradėjo teikti paskolas su kontroliuojančiaisiais akcininkais susijusioms bendrovėms. Vėliau su kontroliuojančiaisiais akcininkais susijusioms bendrovėms suteiktas paskolas ir jų grąžinimą perėmė vienas iš dabartinių Sekenora Holdings Limited akcininkų. 

Oficialaus siūlymo teikėjo pateiktais duomenimis, AB Snaigė yra negražinta 8,4 mln. Eur. Apskaitos tikslais yra pripažintas šios sumos vertės sumažėjimas. Tačiau ji nėra įtraukta į AB Snaigė finansines ataskaitas, nėra nurašyta ir turi būti grąžinta. Iš Sekenora Holdings Limited akcininko gautina suma (8,4 mln. Eur) yra svarbi aplinkybė, kuri turi būti įvertinta nustatant teisingą oficialaus siūlymo kainą.  Lietuvos banko Finansų rinkos priežiūros tarnybos sprendimas (105.8 KB )

Šaltinis: Lietuvos bankas.
Specialusis pav.: Lietuvos bankas

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.