Lietuvos būsto rinka per 2013 m. I ketv.

Visoje Lietuvoje 2013 m. I-mą ketvirčio būstų kainos sumažėjo palyginus su ketvirčiu prieš metus. Sumažėjimas siekia 0,18%.

Tačiau tai sudarė 0,66% daugiau už praėjusį ketvirtį, 2012 m. IV ketv. Tai rodo, kad rinka 2013 m. I ketv. rodo atsigavimo požymius.

NT analitikai pažymi, kad ketvirtis buvo labai intensyvus. Parduotų būstų skaičius Lietuvoje per metus išaugo 12%, o vien Vilniuje išaugo apie pusantro karto.

Naujų būstų kainos per metus pakilo 0,9%. Tačiau palyginus su praėjusiu ketvirčiu, naujų būstų kainos krito 1,1%. Kritimo priežastis gali būti ir padidėjusi naujų būstų pasiūla.

Per ketvirtį didžiausiuose Lietuvos miestuose pirminę rinką papildė 440 nauji butai.

O artimiausiu metu rinkoje gali pasirodyti dar 700 nauji butai. Vilnius pirminėje rinkoje išsiskiria tuo, kad nuolat augančią naujų būstų pasiūlą kompensuoja auganti paklausa. Todėl naujų būstų kainų kritimas turėtų būti pristabdytas.

Esamų būstų kainų pokyčiai buvo priešingi. Per metus tokių bustų kainos nukrito 0,3%, o per ketvirtį pakilo net 1,2%. Kilimą galėjo sąlygoti augantys gyventojų lūkesčiai dėl atsigaunančios ekonomikos.

Toks būsto rinkos aktyvumas yra ženklas apie didėjantį gyventojų vartojimą. Investuotojams tai sako apie galima akcijų rinkų augimą ilgu laikotarpiu, nes korporatyviniai pelnai dėl didėjančio vartojimai paprastai auga, keliantys ir akcijų kainas.

Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: