Lietuvos NT apžvalga. Gruodis

2013 m. vien tik lapkričio mėn. šalyje perleista 10 500 NT objektų, arba 22.3% daugiau nei tuo pačiu metu pernai.

Lietuvoje per vienuolika šių metų mėnesių parduota 601 121 žemės sklypų – 16.2% daugiau nei 2012 metų sausį-lapkritį. Registrų centro duomenimis, žemės sklypų pardavimų augimas šiemet kiek paspartėjo – per vienuolika 2012-ųjų mėnesių jis buvo 15.9% procento. Šiemet parduotų žemės sklypų skaičius yra didžiausias nuo 2007 metų. Tik lapkričio mėnesį parduoti 6 044 žemės sklypai – 24.8%. daugiau nei pernai lapkričio mėnesį. (http://www.agrowill.lt/)

Vilniuje 2013 m. lapkričio mėn. buto vieno kvadratinio metro kaina pasiekė vidutiniškai 4 197 Lt arba 2.4% pabrangimas per metus ir 5.3%. nuo žemiausio lygio buvusio 2010 m. gegužę. Kauno būtų kvadratinio metro kaina per metus augo 0.3%, o Šiauliuose tik 0.1%.

Domoplius.lt skelbia, kad trečdalį ar daugiau buto kainos lemia rajonas. Pavyzdžiui 2 kambarių butas Vilniaus senamiestyje kainuoja apie 350 000 Lt, o panašaus dydžio butas Žirmūnuose – jau tik 205 000 Lt.

Registrų centras nusprendė nebeteikti metinių ir pusmetinių NT rinkos sandorių duomenų paketų, nes tokia paslauga nuostolinga dėl nesąžiningų vartotojų, perparduodančių informaciją trečioms šalims.

„Snoro“ bankroto administratorius pradeda pardavinėti iš skolininkų perimtą NT turtą. Iš viso 14 objektų. Priverstinėse varžytinėse tikimasi gauti apie 50 mln. Lt pajamų.

Apklausti statybos sektoriaus kompanijų vadovai mano, kad artimiausiu metu darbų apimtis bus mažesnė, teks atleisti darbuotojus. Taip būna dėl verslo sezoniškumo.

NT rinkoje naujas žaidėjas. UAB „Dextera“ steigia nekilnojamojo turto valdymo ir administravimo kompaniją UAB „Dextera NT“.

2013 m. gruodžio 2 d. paskelbtas Aplinkos ministro įsakymo projektas, dėl Specialiųjų architektūros reikalavimų ir specialiųjų saugomos teritorijos tvarkymo ir apsaugos reikalavimų turinio ir išdavimo tvarkos aprašo patvirtinimo, kuris skirtas sureglamentuoti specialiųjų architektūros reikalavimų ir specialiųjų saugomos teritorijos tvarkymo ir apsaugos reikalavimų turinį ir išdavimo tvarką. (www.rln.lt/)

Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos siūlymams patikslinti renovuojamų namų rangos darbų pirkimo tvarką. Jei paslaugų ir darbų per centrinės perkančiosios organizacijos elektroninį katalogą nusipirkti nepavyks, jas pirkėjai galės įsigyti konkurso būdu.

Prekybos centras „Gedimino 9“ baigė rekonstrukciją, į ją investuota apie 6 mln. eurų. Tikimasi pritraukti daugiau pirkėjų į Gedimino prospektą.

Palanga planuoja statyti naują vasaros koncertų daugiafunkcinį kompleksą. Pirmo etapo investicijos sieks 25 mln. Lt.

IKEA Vilniaus centre, Gynėjų ir Lukiškių g. Sankirtoje stato 10 tūkst. kv. m ploto naują biurų  pastatą.

Seimas pritarė įstatymo projektui, kuriuo siekiama nustatyti griežtesnę atsakomybę už neprižiūrėtą žemę.

„Swedbank“ suteikė 7,1 mln. litų finansavimą kitam „Bajorų dominijos“ mažaaukščių gyvenamųjų namų projekto Santariškėse etapui. „Merko“ grupei priklausanti bendrovė „MN projektas“ projektą planuoja baigti 2014 metų rudenį. Banko Nekilnojamojo turto klientų skyriaus vadovė Giedrė Saveikienė teigia, kad optimistiškesni gyventojų lūkesčiai skatina gyvenamojo būsto projektų plėtrą. Be to, vis dažniau daugiau dėmesio skiriama ir būsto kokybei. Jei anksčiau gyventojams būdavo svarbu tiesiog turėti nuosavą butą, tai pastaruoju metu gyventojai ieško aukštesnės gyvenimo kokybės standartus atitinkančio būsto.

 

Facebook Komentarai

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: