Lietuvos NT apžvalga. Lapkritis

Šiais metais jau fiksuojamas bendras teigiamas metinis butų kainų pokytis. Pirmą kartą per dvejerius metus. Dabar pokytis sudaro apie 0,2%.

Per 2013 m. 9 mėn. Lietuvos komercinio NT rinkoje iš viso buvo sudaryti 7 investiciniai sandoriai. Jų vertė – apie 500 mln. Lt arba 28% daugiau už 2011 – 2012 m. laikotarpius drauge paėmus,

Bankai vis drąsiau teikia paskolas gyvenamojo būsto statyboms ir kitiems NT projektams. „Swedbank“ suteikė 8 mln. Lt paskolą „Amber City“ gyvenamųjų daugiabučių statyboms Virbeliškių gatvėje, Vilniuje. „Amber City“ projekto statybų rangovas yra bendrovė „PPI group“. „PPI group“ vadovo teigimu, „Swedbank“ suteiktas kreditas sudaro apie 70% bendrų investicijų į projektą, likusius 30% – „PPI group“ lėšos. „Amber City“ kompleksas yra pasibaigusio „Amber Haus“ projekto tęsinys.

„Swedbank“ duomenimis, vien per šių metų aštuonis mėnesius sostinėje buvo sudaryta maždaug 5.500. būsto įsigijimo sandorių, t. y., 28% daugiau nei praėjusiais metais.

SEB suteikė 38 mln. Lt kreditą „YIT Kausta“ naujos „Prisma“ parduotuvės statybos Vilniuje, Viršuliškių mikrorajone. Taip pat „YIT Kausta“ šiemet Vilniuje, Žirmūnuose, pradės dar vieną daugiabučių projektą.

Investicinis NT fondas „Lords LB Baltic Fund II“ per įmonę UAB „K29“ stato verslo centrą Konstitucijos prospekte. Investicijų suma siekia 100 mln. Lt. Apie 70% finansuoja SEB bankas. Biurų pastato plotas sieks 14 250 kv.m., bus virš 1 800 darbo vietų.

Kauno Vytėnų mikrorajone pradėtas statyti daugiabutis „Vytėnų namai“. Tai vienas iš Kauno NT rinkos atsigavimo simbolių.

Statybos sektoriaus įmonių vadovų apklausos duomenimis, statybos pasitikėjimo rodiklis spalio mėn. sumažėjo 5 procentiniais punktais, informuoja Lietuvos Statistikos departamentas.

2013 m. lapkritis 20 d. Šiandien Vyriausybės posėdyje pritarta siūlymui pripažinti penkių parapijų nuosavybės teises į šių parapijų faktiškai valdomus bažnyčių ir koplyčių pastatus.

Tokios teisės pripažintos Barzdų Kristaus Karaliaus, Gudelių Švč. M. Marijos Škaplierinės, Lukšių Šv. Juozapo, Sutkų Švč. M. Marijos, Belaisvių vaduotojos, ir Šakių Šv. Jono Krikštytojo parapijoms.

Iki 1948 metų, kai buvo paskelbtas maldos namų nacionalizavimas, jie buvo parapijų nuosavybė. Sovietmečiu šie pastatai ir toliau buvo naudojami parapijų religinėms reikmėms.

Pripažinus religinių bendruomenių nuosavybės teises į bažnyčias ir koplyčias, kurių dalis yra įrašyta į Kultūros vertybių registrą, šios religinės bendruomenės galės įregistruoti savo nuosavybės teises į pastatus Nekilnojamojo turto registre.

Gyventojai aktyviau perka naujos statybos butus. Todėl jų kainos kyla. Per metus ekonominiame segmente vidutinė kaina padidėjo 1%, vidutinės klasės segmente pakilo apie 7%, prestižinės klasės būstas brango apie 3%.

Skandalas Lukiškių kalėjimo iškeldinimo konkurse. „City Service“ kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą prašydama ištirti galimas korupcijos apraiškas konkurse.

Vilniaus miesto savivaldybė 2013 m. jau patvirtino 457 detaliuosius planus. Tai 100% daugiau nei 2010 m.

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: