LIII Vilniaus aukcionas

LIII Vilniaus aukcionas

Tai jau penktas aukcionas pajūryje. Panašu, kad išvažiuojamieji Vilniaus aukcionai Palangoje tapo tradicija, kuri mums yra smagi ir praturtinanti patirtis.

Ir tai neatsiejama nuo erdvės, kurioje jie vyksta, nuo Antano Mončio namų-muziejaus, turinčio savo labai ypatingą aurą. Aukcionams Palangoje suformuojame kolekciją, kurioje didesnį svorį užima marinistikos žanras, Nidos kolonija, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos autoriai.

Tai būtų galima pavadinti duokle spiritus loci, jo jaukinimusi. Kita vertus, į pajūrį atvežame ir solidžiausius Lietuvos dailės klasikus: Petrą Kalpoką, Kajetoną Sklėrių, Antaną Žmuidzinavičių, Adomą Galdiką, Joną Buračą, Antaną Gudaitį.

Tradiciškai daug dėmesio skiriame išeivijos dailei, kurią reprezentuoja Jonas Rimša, Pranas Domšaitis, Vytautas Kasiulis, Vytautas Kazimieras Jonynas, Pranas Gailius ir kiti.

Pristatome ir paslaptingą, siurrealistinį Šarūno Saukos kūrinį. Varia Lituanica rubrikoje rasime Žemaičių vyskupo Mečislovo Leonardo Paliulionio 1888 m. rankraštį.

Dabar jau stebina ne tik preciziškai kaligrafiška jo rašysena, bet ir faktas, kad lotynų kalba jam natūrali kaip lietuvių. Aukciono rinkinį užbaigia nedidelė, bet ganėtinai rafinuota Vakarų Europos XIX a. dailės kolekcija.

Labdaros aukcionas: Benas Šarka

Benas Šarka gimė 1963 m., aktorius, režisierius, „Gliukų“ teatro įkūrėjas. 1988 m. baigė režisūrą Valstybinės konservatorijos Klaipėdos Teatro meno fakultete (dabar KU Menų akademija).

LIII Vilniaus aukcionas
Benas Šarka. Improvizacija (VIII)
Šaltinis: Meno rinka

Sukūrė teatro ir judesio spektaklių, projektų, performansų. Spektakliai netradicinės struktūros, vyksta netradicinėse erdvėse (apleistuose namuose, gatvėse, kiemuose).

Nebyliuose vaidinimuose ir performansuose svarbus vaidmuo tenka daiktams, objektams, įtraukiamos gamtos stichijos ir elementai (molis, vanduo, ugnis).

Spektakliuose panaikinama riba tarp publikos ir scenos erdvės, žiūrovai įtraukiami į keistą, kartais net šamanišką veiksmą.

B. Šarka dalyvavo daugiau nei trisdešimtyje tarptautinių teatro, gatvės teatro ir eksperimentinio meno festivalių.

Kviečiame susitikti Palangoje, Antano Mončio namuose-muziejuje rugpjūčio mėnesį. Ekspoziciją galėsite apžiūrėti rugpjūčio 1–4 d. nuo 13–19 val., o į aukcioną pakviesime rugpjūčio 4 d. 19 val.

Šaltinis: Meno rinka

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: