LIV Vilniaus aukcionas

LIV Vilniaus aukcionas

LIV Vilniaus aukcionas rudeninis ir data, ir tema. Daugelis darbų dvelkia lengva melancholija ir susikaupimu. Penkiasdešimt ketvirtasis po nerūpestingos vasaros tai dėsninga

Norisi sugrįžti į save, į namus, į kultūrinį miesto gyvenimo ritmą. Toną užduoda jau pats pirmasis – dramatiškas Vytauto Kasiulio darbas, kuriame Lietuva alegoriškai vaizduojama kaip Pieta.

LIV Vilniaus aukcionas
V.Kasiulis. Lietuvą palikus.
Šaltinis: VA

Nemažiau psichologiškai paveikus ir pirmą kartą aukcione pristatomo Audriaus Naujokaičio „Justino Mikučio portretas“. Rinkinyje rasite
nemažai portretų, tarp kurių ypač išsiskiria V. Ciplijausko mąslus „Moters portretas“.

In focus

In focus rubrikoje šįkart – dailininko knyga. Tai yra terminas, apibūdinantis kūrinį, kuriuo tiesiamas tiltas tarp vaizduojamosios dailės ir literatūros. Arba kitaip tariant, tai – vaizduojamosios dailės kūrinys, kuris siekia savyje inkorporuoti ir laiko dimensiją, mat knygai perskaityti visuomet reikia laiko.

Taigi, dailininko knyga visuomet pretenduoja ir į žiūrovo laiko duoklę. Visos pristatomos 7 dailininkų knygos yra absoliučiai unikalios, pradedant 1910(!) m. Kazio Šimonio piešinių albumu ir baigiant psichodeline N. Valadkevičiūtės šv. Jono Apokalipsės iliustracija.

Retenybės

Tarp retenybių galima minėti ir Antano Mončio ankstyvą (Freiburgo arba studijų pas Osipą Zadkine Paryžiuje laikotarpio) horeljefą „Šv. Jurgis“, ir monumentalią E. Marčiulionienės skulptūrinę vazą, tremtinio G. Kateščenkos 7 d-mečio Trakų fotografijas.

Tradiciškai, aukcione rasite ir Išeivijos dailės, Litvakų dailės, Varia Lituanica rubrikas, kurias papildo Kartografijos bei Europos modernistų litografijų skyriai.

Brangiausi kūriniai

Didžiausia pradinė 22 500 eurų pradinė kaina priklauso Vytauto Kasiulo paveikslui “Lietuvą palikus“. Beveik 15 000 eurų pradine kaina įvertintas Šarūno Saukos darbas “Moteris dainuojančiu užpakaliu“.

LIV Vilniaus aukcionas
Š.Sauka. Moteris dainuojančiu užpakaliu.
Šaltinis: VA

Aukciono data ir vieta: 2018 m. spalio 5 d. 18 val.; Tolerancijos centras (Naugarduko g. 10, Vilnius).

Šaltinis: Meno rinka.

Featured pav. iš Vilniaus aukcionas; Audrius Naujokaitis, "Žmogus, susiėmęs galvą (Justino Mikučio portretas)"
Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: