Sekmadienis, 21 liepos, 2024
Europa

London Stock Exchange Group plc

London Stock Exchange Group plc veikla

Londono akcijų birža (London Stock Exchange Group plc) yra viena seniausių akcijų biržų pasaulyje ir skaičiuoja per 300 metų istoriją. 1698 m. John Castaing Jonathan’s Coffee-house‘e pradeda leisti akcijų ir žaliavų kotiruočių sąrašą, pavadintą „The Course of the Exchange and other things“.

Pagrindinės veiklos:

Kapitalo pritraukimas. Priėjimas prie nuosavų ir skolintų finansavimo lėšų kompanijoms iš viso pasaulio. Antrinė vertybinių popierių rinka. Rizikos valdymas. Klientų kapitalo efektyvumo padidinimas, prekybos reguliavimas. Piniginių ir kitokių transakcijų saugumas.

Intelektuali nuosavybė. Rinkos duomenys ir informacija. Skaidrumas. Technologiniai sprendimai. London Stock Exchange Group plc sparčiai augina pajamas. Net pastarojo finansų krizė įtakos srautams padarė nedaug. Kapitalo rinkose tai geriausiai atpažįstamas prekinis ženklas.

Dar šiek tiek istorijos

1720 m. sprogo pirmasis spekuliacijų burbulas, pavadintas „South Sea Bubble“.

1761 m. biržoje jau dirbo 150 brokerių ir kitų darbuotojų.

1773 m. Sweeting’s Alley pastatomas pastatas prekybai. Jis pavadintas „New Jonathan’s“. Vėliau pervadintas į „The Stock Exchange“.

1801 m. prekyba formalizuojama, atsirado reguliavimas. Tai laikoma modernios akcijų biržos pradžia.

1802 m. birža persikrausto į pastatą Capel Court.

1845 m. Išsipučia „Railway mania“ burbulas.

1997 m. pradedama elektroninė prekyba SETS (Stock Exchange Electronic Trading Service).

2000 m. kompanija tampa „SETS (Stock Exchange Electronic Trading Service)“.

2001 m. liepą kompanijos akcijos listinguojamos jos pačios biržoje.

Finansiniai rezultatai

Kompanijos finansai valdomi prisiimant riziką. Ilgalaikiai įsipareigojimai sudaro 61% Ilgalaikių skolų padengimui 2019 m. Grynuoju pelnu užtektų 3.38 metų. London Stock Exchange Group plc investuoja savo kompetencijos rėmuose.

Kompanijos pelno akcijai augimo dinamika stabili. Su aiškia augimo tendencija, net padidėjus akcijų skaičiui. Pastarųjų 10 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo 10.66%, o pastarųjų 5 metų Nepaskirstyto pelno rentabilumas yra 15.04%. Bendrasis pelningumas siekia net 91%. 10 metų vidutinis ROAE yra 5.26%. Grąža galėtų būti geresnė.

Kompanijos veikla reikalauja nuolatinių kapitalo investicijų. 1 svaras, investuotas į IMT, uždirba net 13.50 svaro EPS.

Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien į JK 10 m. VVP ir gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2019 metais, tai akcijas turėtų parduoti po 1 222 svarus.

London Stock Exchange Group plc akcijos 

Kompanija savo tiesiogine veikla didina grąžą akcininkams. Akcijos buhalterinė vertė per 5 metus augo 8.80% vidutiniškai kasmet. O per penkerius metus investuotojai, investavę į kompanijos akcijas jau gavo 28.48% vidutinę metinę grąžą.

Investuotojas, investavęs į London Stock Exchange Group plc akcijas nuo idėjos paskelbimo pradžios 2014 m. vasaros pabaigos, šiandien jau gavo 28.41% vidutinę metinę grąžą prieš mokesčius.

Didžiausią įsipareigojimų dalį sudaro išleistos obligacijos. Tai 9 metų trukmės (iki 2021 m. lapkričio) 4,75% kupono, mokamo kas pusmetį, £100 nominalios vertės obligacijos. Minimalus pirkimo kiekis – 20 obligacijų. Tai irgi gali būti gera investicinė idėja. Pajamingumas (2019 m. birželį) iki išpirkimo buvo apie 1.429%.

Rekomenduojame London Stock Exchange Group plc akcijas PIRKTI IR LAIKYTI.

Išsamią veiklos analizę, rekomendacijas ir prognozes galite rasti čia ir čia.

Techninė analizė


Kompanijos tinklapis.

Daugiau Europos kompanijų akcijų.

Klausimams

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.