Ketvirtadienis, 3 spalio, 2024
Europa

Lonmin Plc (delistinguota)

Lonmin Plc. Kadangi nesu girdėjęs nieko panašaus anksčiau, tai kompanija tokių veiksmų ėmėsi arba dėl visiškos desperacijos, arba tai genialus būdas pritraukti kapitalo ir išgyventi. Jei tai pastarasis, tai tuo užsikrėsti gali ir kitos bendrovės. O tai jau rojus investuotojams. O gal sūris pelėkautuose? Panagrinėkime ir padiskutuokime.

Jungtinės Karalystės kompanija Lonmin Plc nusprendė savo akcininkams pasiūlyti naujų akcijų emisiją po vieną pensą (£0.01) už vieną akciją.  Bendrovė yra viena didžiausių pasaulinių platinos gamintojų. Ji valdo Pietų Afrikoje kasyklas, išgaunančias taip vadinamus Platinos Grupės Metalus (PGM): platina, paladis, rodis, rutenis, iridis; perdirbimo įmones. Išgauna ir auksą, nikelį, varį.

Akcijų emisijos prospekte pranešama, kad planuojama išleisti 26 997 717 400 akcijų ir taip gauti £270 mln. Su pilnu akcijos emisijos prospektu galima susipažinti čia.

Platinos kaina rinkoje krenta nuo pat pasaulinės krizės pradžios. Dar labiau kainą kristi paskatino Volkswagen skandalas ir J.L.Yellen pareiškimas, kad bazinės palūkanų normos gali būti pakeltos jau 2015 m. gruodžio mėn. FOMC susirinkime.

Prisidėjo ir Kinijos paklausos sumažėjimas. Šalis platiną pirkdavo juveriniams dirbiniams.

Tikimimasi, kad PGM paklausą artimiausiu metu gali pakelti automobiliai, varomi kuro elementais (fuel cell vehicles).

Pranešama apie kompanijos kovą dėl išgyvenimo. Nauja akcijų emisija skirima kompanijos akcininkams. Jie gali pirkti 46 naujas akcijas, tenkančias vienai turimai akcijai.

Praktiškai investuotojai pastatyti prie labai giežtą alternatyvą. Arba jie perka akcijas po vieną pensą, arba kompanija bankrutuoja ir jos nebelieka visai. Ir labai greitai

Naujų pinigų kompanijai reikia esamiems įsipareigojimams finansuoti. Be to kompanija turi planų veiklos efektyvinimui. Tame tarpe ir kelių tūkstančių darbuotolų „laikinas” atleidimas.

Tuo tarpu kompanija susiduria su nepakankamo investavimo į šachtas problema. Jei tai būtų padaryta anksčiau, gavybos kaštai būtų mažesni ir būtų galima kalbėti apie teigiamus pinigų srautus.

Dabar kompanija priversta investuoti esant visiškam pinigų badui. Arba užsidaryti.

Dabar viskas priklauso nuo akcininkų malonės. Akcininkus gali motyvuoti tikėjimas, kad platinos kainos greitu metu pradės kilti, arba tiesiog noras, kad trečia didžiausia pagal gavyba kompanija išliktų.

Analitikai mano, kad išplatinus akcijų emisiją bei ženkliai sumažinus kaštus, kompanija su gautais pinigais išgyventų dar 2-3 metus. O per tą laiką žaliavų rinkoje gali prasidėti bulių rinka.


Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.