LV Vilniaus aukciono rezultatai

LV Vilniaus aukcionas

Penktadienį, gruodžio 7 d., Vilniaus Tolerancijos centre įvyko LV Vilniaus aukcionas. Aukcione buvo pristatyta 160 kūrinių, iš kurių parduota 50 už daugiau nei 40 tūkst. eurų.

Šio aukciono tendenciją diktavo klasikinė tapyba bei tradicinis lituanistinis paveldas. Aukcionas startavo nuo rubrikos „Moterų svajos“ autorių.

Už pradinę sumą išėjo 2 Zuzanos Ličkutės kūriniai (po 390 Eur), Elenos Kniūkštaitės peizažas (1200 Eur), Akvilės Zavišaitės „Vienatvė“ (2600).

Rubrika „Lietuvos dailė“ pristatė gana spalvingą žanrų bei kūrybos laikotarpių įvairovę. Sofijos Romerienės 3-čio d-čio „Pezažas su sodyba“ išėjo už pradinę 350 eurų sumą, Adomo Galdiko ankstyvos kūrybos darbas nupirktas už 580 Eur.

Po susivaržymo Jono Vaičio paveikslas išėjo už 470 eurų sumą, populiarūs buvo ir kiti šio autoriaus darbai. Kazio Šimonio paveikslas iškeliavo už 2600 Eur.

Leono Katino darbas parduotas už pradinę 980 eurų kainą. Sėkmės sulaukė Vytolio Trušio „Gėlė“ (960 Eur). Varžytasi dėl Rimo Bičiūno kūrybos: natiurmortas „Puokštė“ nuo pradinės 900 Eur sumos pakilo iki 1300 Eur.

Taip pat galima minėti Algirdo Petrulio, Dalios Kasčiūnaitės, Večiaslavo Jevdokimovo–Karmalitos darbų populiarumą.

Litvakų rubrikoje ypatingas dėmesys Théo Tobiass`o litografijoms: parduoti abu jo kūriniai (po 580 eur).

Šio aukciono išeivijos dailėje dominavo Vytauto Kasiulio kūrybinis palikimas. Visi aukcionuojami dailininko darbai buvo parduoti. Varžytasi dėl litografijų „Adomas ir Ieva“ (kaina nuo 250 kilo iki 500 Eur), „Arlekinas ir Kolombina“ (kaina nuo 250 Eur kilo net iki 700 Eur). Drobė „Šokanti pora“ parduota už 4900 Eur.

Grafikos rubrikoje galima akcentuoti Albinos Makūnaitės, Irenos Kačenauskaitės, Petro Repšio, Leono Lagausko, Algimanto Švėgždos kūrinių populiarumą.

Didelio susidomėjimo susilaukė rubrikos „Varia Lituanica“ eksponatai: antikvarinių nuotraukų kolekcija, kurioje varžytasi dėl Jono Bulhako „Vilniuas panoramos“ (kaina kilo nuo 150 Eur iki 250 Eur).

Petro Rimšos kurtas medalis išėjo už pradinę 860 eurų sumą. Aukcioną užbaigė įnirtingas varžymasis dėl lietuvių liaudies meno artefaktų – keturių ornamentuotų kryžių „saulučių“: jų pradinė 490 eurų kaina pakilo net iki 1450 eurų.

LV Vilniaus aukciono rezultatai
Šaltinis: Meno rinka

Šaltinis: Meno rinka

Featured pav.: Elenos Kniūkštaitės, "Peizažas su geltonu dangum". Šaltinis: Meno rinka.
Facebook Komentarai
%d bloggers like this: