Penktadienis, 29 kovo, 2024
Mokomieji Straipsniai

MACD ir Stochastinis osciliatorius. Dvigubo kryžiaus strategija

MACD ir Stochastinis osciliatorius yra vieni geriausių Techninės analizės indikatorių. O drauge naudojami jie yra galingas įrankis. Bet kuris Technine analize besinaudojantis treideris jums pasakys, kad visada reikia po ranka turėti tokį indikatorių, kuris padėtų identifikuoti krypties rinkoje apsivertimą.

Tačiau jei vienas toks indikatorius gali padėti, du indikatoriai gali būti dar geriau. Ir šiame straipsnyje bandysime apžvelgti du jau anksčiau aprašytus ir mūsų naudojamus indikatorius. Tai MACD ir Stochastinis Osciliatorius. Manoma, kad naudojant Stochastinio osciliatoriaus ir MACD porą galima pasiekti gerų rezultatų. Stochastinio osciliatoriaus veikia lygindamas akcijos uždarymo kainą su kainos svyravimais per pasirinktą periodą.

MACD kreivė parodo dviejų Eksponentinių slankiųjų vidurkių konvergenciją ir divergenciją. Šių indikatorių dinaminė kombinacija yra itin efektyvi, jei panaudojamas visas jos potencialas. Kaip naudotis Stochastiniu osciliatoriumi, aprašyta straipsnyje Stochastinis osciliatorius. Kaip naudotis MACD indikatoriumi, aprašyta straipsnyje MACD indikatorius.

„Bulių“ susikirtimų identifikavimas ir integravimas

„Bulių“ susikirtimas reiškia stiprų kainų kilimą. Susikirtimas susidaro tada, kai greitasis slankusis vidurkis kerta lėtąjį slankųjį vidurkį iš apačios į viršų, sukurdamas rinkos momentą ir rodydamas galimą tolimesnį kainos augimą.

MACD atveju bulių rinka yra tuomet, kai histograma yra virš nulinės linijos, o MACD linija aukščiau savo EMA‘os linijos. Stochastinio osciliatoriaus „bulių“ divergencija įvyksta kai %K kerta %D liniją, tuo patvirtindamas galimą kainos krypties apsivertimą.

Pateikiam pavyzdį, kuriame galima rasti, kaip MACD ir Stochastinio osciliatoriaus Susikirtimų signalai veikia kartu. Jie pažymėti rodyklėmis. Atkreipkite dėmesį, kad tuomet Stochastinio osciliatoriaus signalai būna ties 20% ir 80% slenksčiais.

MACD ir Stochastinis osciliatorius. Dvigubo kryžiaus strategija

Klaipėdos naftos grafike balandžio mėnesį labai aiškiai matosi, kad Stochastiko BUY signalas nebuvo patvirtintas MACD signalu. MACD divergavo toliau. Kaina irgi krito, Stochastikui teko keisti kryptį irgi.

Analitikui leidžiama pasirinkti tokius MACD ir Stochastinio osciliatoriaus parametrus, tokį stebimo laikotarpio periodą, kad abiejų indikatorių signalai būtų kiek galima arčiau vienas kito, ir kad indikatoriau svyruotų sklandžiai, su kiek galima mažesniu „triukšmu“.

Strategija

Pradžioje ieškome BUY signalų susikirtimuose, atstumas tarp kurių ne daugiau dviejų dienų (pasirinktų periodų). Idealiu atveju, Stochastiko signalas turi būti žemiau 50% linijos, taip padidiname tikimybę „pagauti“ ilgesnį kainos trendą.

MACD histograma turi būti virš nulinės linijos, bent du periodus, kol atliekate pirkimo transakciją. Su SELL signalais viskas tas pat, tik atvirkščiai. Dviejų periodų atstumas išlieka. Stochastiko SELL signalas susikirtime turi būti aukščiau 50% linijos. MACD histograma žemiau nulinės linijos.

Privalumai

Strategija leidžia treideriui turėti galimybę rasti gerus įėjimo taškus. Taip pat matyti vietas, kuriose žemėjanti kainos kryptis turi galimybę apsiversti ir formuoti naują kryptį į viršų, ypač kai bandoma pagauti dugną.

Trūkumai

Kaip ir kiekvienoje strategijoje su privalumais, ši irgi turi trūkumų. Šios strategijos trūkumas nėra didelis. Retai būna, kad vienoje akcijoje, viename grafike dažnai matysime signalus, atitinkančius strategijos reikalavimus. Kad rasti tinkamus signalus, reikia stebėti kelias pasirinktas akcijas ir ieškoti reikalingų signalų.

Patarimai

Keiskite Stochastinio osciliatoriaus ir MACD parametrus, kad rastumėte sau optimalius ir pastovius BUY ir SELL signalus. Tai tinka tiek aktyviems treideriams, tiek ilgalaikiams investuotojams.

Tokiu būdu jūs rasite būtent tai, kas jums labiausiai tinka, ir kas labiausiai atitinka jūsų poreikius. Dėl įdomumo pridėkite dar trečią indikatorių, pavyzdžiui RSI.

Išvada

Kiekvienas šių indikatorių gali veikti savarankiškai. Tačiau dvi galvos geriau nei viena. Stochastinis osciliatorius labiau reaguoja į rinkos pokyčius, tuo tarpu MACD yra nuosaikesnis. Tokiu atveju indikatoriai vienas kitą puikiai papildo.