Mąstant apie Neįmanomą dalyką Europoje. George Soros mintys

Skolų krizė Europoje. George Soros mintys apie skolų krizę Europoje, Norėdami išspręsti krizę, kurioje neįmanoma tapo įmanoma, būtina galvoti apie neįmanomus dalykus. Pasiruoškime tokiems neįmanomiems dalykams kaip Graikijos, Portugalijos gal ir Airijos bankrotus ir pasitraukimus iš ES.

Atsitikus tokiam scenarijui būtina imtis būtinų priemonių, siekiant užkirsti kelią visos eurozonos finansiniam žlugimui. Pirmiausia reikia apsaugoti bankuose esančius depozitus. Nes jei minėtose šalyse įvyktų bankrotas, eurodepozitų vertė staiga smuktų. Todėl labai svarbu, kad, deficitą patyrę bankai, išliktų funkcionalūs, siekiant apsaugoti ekonomikas nuo visiško žlugimo.

Bankus – restruktūrizuoti!

O visa eurozonos bankinė sistema turi būti restruktūrizuota ir prižiūrima centralizuotai, o ne nacionaliniu lygmeniu, kaip dabar. O kitų šalių valstybių obligacijos turi būti apsaugotos nuo prasiskolinusių šalių obligacijų infekcijos. Svarbiausia, kad šių pokyčių būtinumą suprastų pati Vokietija, kuri klaidingai mano, kad euro likimas priklauso nuo jos.

Euras jau egzistuoja kaip tarptautinių atsiskaitymų priemonė, tarptautinis turtas ir įsiskolinimai taip pat įvertinti eurais. Ir Vokietijos politikai jau nieko iš esmės negali pakeisti. Kuo greičiau tai bus suprasta, tuo pigiau viskas kainuos. Bet kol rūpinamasi rinkimais…

Mąstant apie Neįmanomą dalyką Europoje. George Soros mintys

Labai teigiama būtų jei tokios šalys kaip Graikija ir Portugalija patirtų „kontroliuojamą“ bankrotą. Šios šalys sulauktų finansinės pagalbos iš ES ir TVF. Ir tai tas šalis išgelbėtų nuo neįprastai įtemtų biudžetų.

Antras lazdos galas

Valstybės taupymas stabdo ekonomikos augimą, investuotojai reikalauja didesnės grąžos, o tai vyriausybes skatina dar labiau taupyti. Į tokį užburtą ratą dabar ir pateks Europa.

Eurozonos palikimas šalims būtų tikras iššūkis. Bet neatmetama prielaida, kad dėl ES palikimo jų konkurencingumas tik padidėtų. Bet nuo pasitraukimo iš dar gelbsti EFSF, TVF ir ES struktūra, siekianti išlaikyti  esamą sudėtį.

ES šalys turi pasiekti naują susitarimą, kad būtų išgelbėtas euras ateityje. (Šiuo metu toks susitarimas pasiektas.-aipt.lt k.). Bet tai reiškia, kad ES ekonomikos augimas sustos, nors finansų rinkos bus nuramintos. O po kiek laiko viskas susitvarkys į gerą.

Tokios štai Soros mintys

Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: