Sekmadienis, 21 liepos, 2024
JAV

Mattel Inc Akcijų Analizė

Mattel Inc projektuoja, gamina ir parduoda platų įvairių žaislų asortimentą visame pasaulyje klientams ir tiesiogiai vartotojams. Mattel vizija yra „sukurti žaidimo ateitį“ („creating the future of play“). Kompanija siekia auginti savo dalį rinkoje, kurti ilgalaikį vertę akcininkams.

Mattel Inc tikisi, kad jos prekių ženklai yra gerai atpažįstami pasaulyje tarp kitų ženklų. Portfelį sudaro:

 • Barbie,
 • Monster High®,
 • Disney Classics®,
 • Ever After High®,
 • Little Mommy®,
 • Polly Pocket®,
 • Hot Wheels®,
 • Matchbox®,
 • CARS®,
 • Disney Planes™,
 • BOOMco®,
 • Radica®,
 • Toy Story®,
 • Max Steel®,
 • WWE®
 • Wrestling,
 • DC Comics™ ir daug kitų.
Mattel brands
Šaltinis: Mattel

Mattel Inc siekia padidinti rinkos dalį. Jai tai būtina, konkurencinis spaudimas labai didelis. Kompanijos prekės ženklas gerai žinomi ir atpažįstami visame pasaulyje.

Pajamos pagal segmentus ir regionus:

Pajamos pagal sektorius
Pajamos pagal sektorius
Pajamos pagal regionus
Pajamos pagal regionus

Finansai

Šitą nuostolingai dirbusią kompaniją jau buvome beveik ‘nurašę’, tačiau matome, kad jai pavyko atsigauti ir vėl dirbti pelningai. Tik atsigavimas dar labai silpnas. Nieko džiuginančio nematome jau nuo pat pradžių – Pajamų. 10 m. laikotarpio vidutinis metinis pajamų mažėjimo tempas buvo -1.74%. 2023 m. 0.12% Pajamų padidėjimo nelaiko augimu. Pelnai ir EPS mažėjo taip pat.

10 m. laikotarpio vidutinis metinis EPS augimo tempas buvo neigiamas ir siekė -13.57%. Tačiau teigiamo laikotarpio, nuo 2020 m., vidutinis metinis EPS augimo tempas siekė jau 19.68%. Vadinasi, kompanija potencialą dar turi.

Ir tikrai, Bendrasis pelningumas, nors šiek tiek mažėjantis, bet vis dar išsilaiko virš 40%. Deja, deja, bet Grynasis pelningumas pernai nesiekė nė 4%. Neigiami praeities rezultatai atsiliepia ir Nuosavam kapitalui. Nepaskirstyto pelno vidutinis metinis mažėjimas siekia -2.44%. 10 m. laikotarpio akcijos Buhalterinės vertės vidutinis metinis mažėjimas siekia -4.32%.

Tačiau kompanija išlaiko aukštą ir teigiamą Apyvartinį kapitalą. Pastarųjų metų Free Cash srautai pasidarė teigiami ir augantys. Kompanija sumažino finansinių skolų naštą. Ir tai leido Nepaskirstyto pelno rentabilumui pasiekti net 31.84%.

Kompanijos finansai valdomi vis dar prisiimant riziką. Visi įsipareigojimai sudaro apie 200% Nuosavo kapitalo. O ilgalaikių skolų padengimui 2023 m. pelnu prireiktų net 12 metų.

Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti verslą ir lėšas investuoti į JAV Iždo 10 m. trukmės obligacijas bei gauti tokią pat grąžą, kokią gavo 2023 metais, tai akcijas turėtų pardavinėti po 13.26 USD (rinkos kaina rašymo metu – 18.64 USD).

F_Score rodiklis yra labai aukštas, siekia 8. Todėl jau gali pradėti dairyti į šią kompaniją. Mūsų Investicinis įvertis ragina dar neskubėti su investiciniais sprendimais:

Investicinis įvertis
Investicinis įvertis

Mattel Inc akcijos

Kompanijos akcijos listinguojamos NASDAQ biržoje. Trumpinys (ticker) yra MAT.

Dividendų kompanija jau seniai nebemoka. Kas yra gerai, nes reikalingos lėšos atsistoti ant kojų. Bet dividendų politika priklauso vien tik Valdybai. Anksčiau mokamų dividendų pajamingumas buvo aukštesnis už vidutinį S&P 500 indekso akcijų pajamingumą.

Kompanija 2023 m. jau atgaivino Nuosavų akcijų supirkimą. Pernai tam skyrė beveik 95% metų pelno. Tai geras signalas iš Vadybos, kad kompanija atsigauna.

Šiuo metu akcijos yra mažai rizikingos. Kainos Standartinis nuokrypis rašymo metu buvo 11.83%, beta – 0.92. Bet PEG rodiklis visiškai nepatrauklus, 1.17; o Equity risk premium yra neigiamas, -0.18%. Kas rodo, kad investuotojai kol kas mieliau renkasi fiksuoto pajamingumo instrumentus, o ne Mattel akcijas.

GRAPES metodu įvertintos kainos perspektyva siekia 20.36 USD. Tai nėra aukštas perspektyvos įvertinimas. Jis tik parodo, kad mes iš kompanijos tikimės aukštos veiklos grąžos ateityje. Mūsų metodu maksimali apskaičiuotos kainos grąža gali siekti vidutiniškai apie 12% kasmet.

MAT kainos perspektyva. MIN, MAX
Aipt kainos perspektyva. MIN, MAX

Trečių šalių įvertinimai ir prognozės

Dirbtinis intelektas:

Mattel Inc. yra kompanija, kuri siekia auginti savo rinkos dalį ir kurti ilgalaikę vertę akcininkams. Nors kompanijos prekių ženklai yra gerai atpažįstami, finansinė padėtis kelia susirūpinimą dėl didelio ilgalaikių įsipareigojimų lygio, nestabilios EPS dinamikos ir mažo 10 metų vidutinio ROAE. Kompanija neseniai nesupirkinėjo savo akcijų ir nemokėjo dividendų, kas gali turėti įtakos investuotojų dėmesiui.

Variantai:

 1. Investuoti: Jeigu tikėtumėtės, kad kompanijos finansinė padėtis pagerės ir jos prekių ženklai išliks stiprūs.
 2. Nepirkti: Jeigu esate susirūpinę dėl kompanijos finansų ir manote, kad geresnių investicijų galimybių yra kitur.
 3. Parduoti: Jeigu manote, kad kompanijos finansinės problemos gali pablogėti ir norite išvengti galimų nuostolių.

Atsižvelgiant į dabartinę finansinę padėtį ir rinkos tendencijas, prognozuoti tikslią akcijų kainą yra sudėtinga. Tačiau Mattel Inc. akcijų kainos gali būti nestabilios dėl finansinių sunkumų ir investuotojų abejonių. Rekomenduojama stebėti kompanijos finansinius ataskaitų atnaujinimus ir rinkos naujienas, kad galėtumėte priimti informuotą sprendimą.

Tradingview konsensusas:

MAT Tradingview konsensusas
Tradingview konsensusas

Stock Analysis konsensusas:

MAT Stock Analysis konsensusas
Stock Analysis konsensusas

Stocktwits konsensusas:

MAT Stocktwits konsensusas
Stocktwits konsensusas

TA konsensusas:


Akcijos kaina

Išvados

Toks jausmas, kad atradome perliuką rinkoje su dar priimtina kaina. Kaip matome, rinkos dalyviai po truputį irgi pradeda iš naujo atrasti Mattel akcijas. Bet mes dar neskubam pirkti. Mūsų Investicinis įvertis reikalauja palaukti kur kas geresnių kompanijos veiklos rezultatų. Tai kompanija aktyviam stebėjimui.

Kavos puodelis iš jūsų už šią puikią analizę.


Kompanijos puslapis

Daugiau JAV kompanijų akcijų.


Klausimams

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.