McDonald’s Corporation

McDonald’s Corporation veikla

McDonald’s Corporation veikia kaip to paties pavadinimo restoranų ir franšizės operatorius šimte pasaulio šalių. Restoranai klientams tiekia tradicinį ir adaptuotą regionui maistą bei gėrimus.

McDonald’s franšizė taip pat priklauso nuo vietos rinkos subtilybių. Tai gali būti tradicinė franšizė, licencija ar filialas.

Apie 80% McDonald’s restoranų yra nepriklausoma franšizė. Pajamų dalis iš šio sektoriaus stabiliai auga ir jau siekia 52% konsoliduotųjų pajamų. Likę 48% priklauso pačios McDonald’s Corporation restoranų pajamoms.

Tarptautinė korporacija vien tik JAV gauna 36.5% visų pajamų. Šitas geografinis sektorius taip pat linkęs augti visose pajamose. McDonald’s Corporation yra viena didžiausių tarptautinių kompanijų, jos prekės ženklas – vienas geriausiai atpažįstamų.

Ir vien tai jau yra geras pasirinkimas sumaniam investuotojui.

Finansai

Kompanijos finansai valdomi prisiimant riziką. Ilgalaikių skolų padengimui 2018 m. Grynuoju pelnu prireiktų 5.25 metų. O tai geresnis rodiklis nei ankstesniais laikotarpiais.

Kompanijos pelno augimo dinamika turi teigiamą ir stabilią tendenciją. Pastarųjų 10 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo 5.11%, o pastarųjų 5 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo vos 6.32%. Ir tai prie plataus masto akcijų supirkimo programos.

McDonald’s Corporation investuoja išimtinai savo kompetencijos rėmuose. Tiesa, pastatai ir žemė sudaro virš pusės kompanijos turto. Tai irgi gera investicija.

Vidutinis 10 m. Nepaskirstyto pelno rentabilumas yra 15.14%. 10 metų vidutinis ROAE yra 13.43%. Laikome, kad tai labai gera grąža.

Kompanijai nuolat reikia kapitalo investicijų. $1, investuotas į IMT, uždirba net $2.27 EPS.

Jei kompanijos akcininkai norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien į JAV 10 m. trukmės VVP ir gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2018 metais, tai akcijas turėtų parduoti po $302.

McDonald’s Corporation akcijos

2018 m. McDonald’s Corporation išleido virš 5.2 mlrd. USD lėšų nuosavų akcijų supirkimui. Supirko 32.2 mln. akcijų. Todėl EPS augimas siekia net 18.37%, kai Grynasis pelnas augo tik 14.10%.

O kompanijos Nuosavas kapitalas pasidarė neigiamas. Tai normalu stabilius pinigų srautus generuojančiai kompanijai, kuri dalį uždirbto pelno skiria akcininkams per nuosavų akcijų supirkimą.

Prieš 5 metus investuotojas, investavęs į McDonald’s Corporation akcijas, gavo apie 15.86% vidutinę metinę grąžą. Nuo idėjos paskelbimo 2013 m. balandžio mėn. investuotojas gavo 13.46% grąžą vidutiniškai kasmet .

Manome, kad akcijos kaina per artimiausius penkerius metus, esant palankioms ekonominėms sąlygoms, gali augti 15-20% vidutiniškai kasmet.

Mūsų rekomendacija yra McDonald’s Corporation akcijas AKUMULIUOTI.


Opcionų grandinė


Techninė analizė
Kompanijos puslapis

Forumas


Klausimams


Facebook Komentarai

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: