McDonald’s Corporation

McDonald’s Corporation veikia kaip to paties pavadinimo restoranų ir franšizės operatorius šimte pasaulio šalių. Restoranai klientams tiekia tradicinį ir adaptuotą regionui maistą bei gėrimus. McDonald’s franšizė taip pat priklauso nuo vietos rinkos subtilybių. Tai gali būti tradicinė franšizė, licencija ar filialas. Apie 80% McDonald’s restoranų yra nepriklausoma franšizė.

Tarptautinė korporacija didžiausias savo pajamas gauna iš franšizių. Jų dalis visose pajamose siekia net 61%. Kompanijos valdomi restoranai sudaro kitą dalį ir tai yra pagrinde JAV gaunamos pajamos. McDonald’s Corporation yra viena didžiausių tarptautinių kompanijų, jos prekės ženklas – vienas geriausiai atpažįstamų. Ir vien tai jau yra geras pasirinkimas sumaniam investuotojui.

McDonald's Corporation

Finansai

Kompanijos finansai valdomi prisiimant riziką. Ilgalaikių skolų padengimui 2022 m. Grynuoju pelnu prireiktų 7.78 metų. Tai prastas rodiklis, tačiau žinome, kad kompanijos pelningumo rodikliai geri – Ilgalaikių įsipareigojimų einamųjų metų dalis Veiklos pelne yra vos 7.1%. Kompanijai nuolat reikia kapitalo investicijų. $1, investuotas į IMT, uždirba net $2.67 EPS.

Kompanijos pelno augimo dinamika turi teigiamą ir stabilią tendenciją. Pastarųjų 10 m. vidutinis EPS augimas buvo 4.51%. 5 m. vidutinis EPS augimas buvo 5.51%.. Ir tai prie plataus masto akcijų supirkimo programos. Vidutinis 10 m. Nepaskirstyto pelno rentabilumas yra 11.15%. Laikome, kad tai gera grąža.

McDonald’s Corporation investuoja išimtinai savo kompetencijos rėmuose. Tiesa, pastatai ir žemė sudaro virš pusės kompanijos turto. Tai irgi gera investicija. Jei kompanijos akcininkai norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien į JAV 10 m. trukmės VVP ir gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2022 metais, tai akcijas turėtų parduoti po $204.

Rašymo metu tai mažesnė nei rinkos kaina. Tai rodo du akivaizdžius dalykus: 1) investuotojai itin gerai vertina kompanijos veiklos rezultatus; 2) bazinės dolerio palūkanos yra tiek aukštos, kad investavimas į akcijas gali pasidaryti mažiau patrauklus. Kaip tik gali būti, kad dėl to rinkoje rašymo metu ir stebime korekciją.

McDonald’s Corporation akcijos

2022 m. kompanija išleido virš 3.9 mlrd. USD lėšų nuosavų akcijų supirkimui. Supirko 15.8 mln. akcijų. Todėl EPS sumažėjo mažesniu tempu nei visas Grynasis pelnas. Kompanijos Nuosavas kapitalas pasidarė neigiamas. Tai normalu stabilius pinigų srautus generuojančiai kompanijai, kuri dalį uždirbto pelno skiria akcininkams per nuosavų akcijų supirkimą.

Akcijos kainos standartinis nuokrypis yra 13.42%, o beta – 0.64. Dividendų augimo tempas siekia net 7% vidutiniškai kasmet. Su tokiais rodikliais mes turime pakankamai saugią akciją su augimo potencialu. GRAPES metodu apskaičiuotos kainos perspektyva yra 550 USD.

Analizės rezultatas:

McDonald's Corporation

Nuo idėjos paskelbimo 2013 m. balandžio mėn. investuotojas gavo 223% ikimokestinę grąžą arba 12.1% vidutiniškai kasmet. Manome, kad akcijos kaina per artimiausius penkerius metus gali augti panašiu tempu arba net aukštesniu, esant palankiai rinkų konjunktūrai. Mūsų rekomendacija yra McDonald’s Corporation akcijas AKUMULIUOTI.

McDonald's Corporation

Techninė analizė


Kompanijos puslapis

Daugiau JAV kompanijų akcijų.


Klausimams

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: