McDonald’s Corporation

McDonald’s Corporation veikla

McDonald’s Corporation veikia kaip to paties pavadinimo restoranų ir franšizės operatorius šimte pasaulio šalių. Restoranai klientams tiekia tradicinį ir adaptuotą regionui maistą bei gėrimus.

McDonald’s franšizė taip pat priklauso nuo vietos rinkos subtilybių. Tai gali būti tradicinė franšizė, licencija ar filialas.

Prieš 2 metus pradėjęs eiti prezidento ir CEO pareigas Stephen J. Easterbrook keitė organizacinę struktūrą, kuri apjungia rinkas pagal panašias charakteristikas ir galimybėmis augti.

Tai atsispindi ir metinėje finansinėje ataskaitoje.

O pokyčių poreikis didelis. Kompanijos pajamos mažėjo jau treti metai iš eilės.

Apie 80% McDonald’s restoranų yra nepriklausoma franšizė. Nors pajamos sudaro tik 38% konsoliduotųjų pajamų. Likę 62% priklauso pačios McDonald’s Corporation restoranų pajamoms.

Tarptautinė korporacija vien tik JAV gauna 33.5% visų pajamų.

McDonald’s Corporation yra viena didžiausių tarptautinių kompanijų, jos prekės ženklas – vienas geriausiai atpažįstamų.

Ir vien tai jau yra geras pasirinkimas sumaniam investuotojui.

Finansai

Kompanijos finansai valdomi prisiimant riziką. Ilgalaikiai įsipareigojimai sudaro net -1 350% Nuosavo kapitalo. O jų padengimui 2016 m. Grynuoju pelnu prireiktų 6.35 metų.

Kompanijos pelno augimo dinamika turi teigiamą tendenciją.

Pastarųjų 10 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo 6.75%, o pastarųjų 5 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo vos 0.64%.

Ir tai prie plataus masto akcijų supirkimo programos.

McDonald’s Corporation investuoja išimtinai savo kompetencijos rėmuose. Tiesa, pastatai ir žemė sudaro virš pusės kompanijos turto.

Tai irgi gera investicija.

Vidutinis 10 m. Nepaskirstyto pelno rentabilumas yra 18%. 10 metų vidutinis ROAE yra 49.41%. Laikome, kad tai labai gera grąža.

Kompanijai nuolat reikia kapitalo investicijų. $1, investuotas į IMT, uždirba net $2.0 EPS.

Jei kompanijos akcininkai norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien į JAV 10 m. trukmės VVP ir gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2016 metais, tai akcijas turėtų parduoti po $275.
McDonald’s Corporation akcijos

2016 m. McDonald’s Corporation išleido virš 11 mlrd. USD lėšų nuosavų akcijų supirkimui. Beveik dvigubai daugiau nei 2015 m. ir beveik 2 kartus daugiau nei 2014 m.

Todėl EPS augimas siekia net 13.33%, kai Grynasis pelnas augo tik 3.46%.

O kompanijos Nuosavas kapitalas pasidarė neigiamas.Tai normalu stabilius pinigų srautus generuojančiai kompanijai, kuri dalį uždirbto pelnp skiria akcininkams per nuosavų akcijų supirkimą.

Prieš 5 metus investuotojas, investavęs į McDonald’s Corporation akcijas, gavo apie 7.54% vidutinę metinę grąžą.

Nuo idėjos paskelbimo 2013 m. balandžio mėn. investuotojas gavo 9.32% grąžą vidutiniškai kasmet .

Mes nesitikime tokio grąžos ateityje, tačiau manome, kad akcijos kaina per artimiausius penkerius metus, esant palankioms ekonominėms sąlygoms, gali augti 15-20% vidutiniškai kasmet.

Mūsų rekomendacija yra McDonald’s Corporation akcijas AKUMULIUOTI.


Parsisiųskite McDonald’s Corporation akcijų tyrimą

McDonald's Corporation


Investuotojo kalendorius


Opcionų grandinė


Techninė analizė
Pranešimai

[wp-rss-aggregator source=”30829,30812″]


 

[newsplugin_feed id=’1492727606442′ title=’Žiniasklaidoje’ keywords=’McDonald’s corporation’ count=’15’ show_date=’true’ show_source=’true’ show_abstract=’true’ link_open_mode=’_blank’ age=’36’]


Facebook Komentarai

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: