McDonald’s Corporation

McDonald’s Corporation veikla

McDonald’s Corporation veikia kaip to paties pavadinimo restoranų ir franšizės operatorius šimte pasaulio šalių. Restoranai klientams tiekia tradicinį ir adaptuotą regionui maistą bei gėrimus. McDonald’s franšizė taip pat priklauso nuo vietos rinkos subtilybių. Tai gali būti tradicinė franšizė, licencija ar filialas. Apie 80% McDonald’s restoranų yra nepriklausoma franšizė. Pajamų dalis iš šio sektoriaus stabiliai auga ir jau siekia 52% konsoliduotųjų pajamų. Likę 48% priklauso pačios McDonald’s Corporation restoranų pajamoms.

Tarptautinė korporacija vien tik JAV gauna 36.5% visų pajamų. Šitas geografinis sektorius taip pat linkęs augti visose pajamose. McDonald’s Corporation yra viena didžiausių tarptautinių kompanijų, jos prekės ženklas – vienas geriausiai atpažįstamų. Ir vien tai jau yra geras pasirinkimas sumaniam investuotojui.

Finansai

Kompanijos finansai valdomi prisiimant riziką. Ilgalaikių skolų padengimui 2019 m. Grynuoju pelnu prireiktų 7.78 metų. Tai prastas rodiklis, tačiau žinome, kad kompanijos pelningumo rodikliai geri, o skolinti pinigai pigūs. Kompanijai nuolat reikia kapitalo investicijų. $1, investuotas į IMT, uždirba net $2.21 EPS.

Kompanijos pelno augimo dinamika turi teigiamą ir stabilią tendenciją. Pastarųjų 10 m. vidutinis EPS augimas buvo 6.73%. 5 m. vidutinis EPS augimas buvo 10.33%.. Ir tai prie plataus masto akcijų supirkimo programos. Vidutinis 10 m. Nepaskirstyto pelno rentabilumas yra 13.89%. Laikome, kad tai labai gera grąža.

McDonald’s Corporation investuoja išimtinai savo kompetencijos rėmuose. Tiesa, pastatai ir žemė sudaro virš pusės kompanijos turto. Tai irgi gera investicija. Jei kompanijos akcininkai norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien į JAV 10 m. trukmės VVP ir gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2019 metais, tai akcijas turėtų parduoti po $1 150.

Išsamią veiklos analizę galite rasti čia ir čia.

McDonald’s Corporation akcijos

2019 m. kompanija išleido virš 4.98 mlrd. USD lėšų nuosavų akcijų supirkimui. Supirko 25 mln. akcijų. Todėl EPS augimas siekia net 4.51%, kai Grynasis pelnas augo tik 1.71%. O kompanijos Nuosavas kapitalas pasidarė neigiamas. Tai normalu stabilius pinigų srautus generuojančiai kompanijai, kuri dalį uždirbto pelno skiria akcininkams per nuosavų akcijų supirkimą.

Prieš 5 metus investuotojas, investavęs į McDonald’s Corporation akcijas, gavo apie 14.77% vidutinę metinę grąžą. Nuo idėjos paskelbimo 2013 m. balandžio mėn. investuotojas gavo 10.92% grąžą vidutiniškai kasmet .

Manome, kad akcijos kaina per artimiausius penkerius metus, esant palankioms ekonominėms sąlygoms, gali augti 15-20% vidutiniškai kasmet, esant palankiai rinkų konjunktūrai. Mūsų rekomendacija yra McDonald’s Corporation akcijas AKUMULIUOTI.


Techninė analizė


Kompanijos puslapis

Daugiau JAV kompanijų akcijų.


Klausimams

Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: