Šeštadienis, 5 spalio, 2024
Straipsniai

Mėlyno mėnulio metai deimantų ir briliantų rinkoje prognozuoja atsigavimą

Rinka atsigauna

Mėlyno mėnulio metai. Deimantų gavybos kompanija ir briliantų prekybos kompanija De Beers pranešė, kad 2016 m. pelnas išaugo dvigubai. Priežastis – pagerėjusi deimantų ir juvelyrinių dirbinių rinkos konjunktūra, susibalansavusi pasiūla-paklausa.

Kompanijos pelnas išaugo iki $667 mln. muo $258 mln. 2015 metais. Vien deimantų prekyba augo 37%, iki $5.6 mlrd. Kompanijai 2016 m. pavyko atsikratyti atsargų, t.y. pardavė daugiau nei išgavo, apie 30 mln. karatų deimantų. 2015-2016 m. De Beers mažino deimantų gavybą. Tai įtakojo pasiūlą ir pakėlė deimantų kainas pirminėje rinkoje. Taip kompanija 2016 m. galėjo parduoti pusantro karto daugiau deimantų, matuojant karatais.

Tačiau visiško atsigavimo rinkai kompanija dar neprognozuoja. Neaiški pasaulinė geo-politinė situacija kelia dideles rizikas deimantų ir briliantų rinkai. Daug dėmesio bus skiriama D.Trumpo administracijos sprendimams, Kinijos audimo tempams, Indijos demonetizavimo politikai. Ir jei viskas bus gerai, deimantų rinka augs kartu su pasauliniu BVP.

Rinka kitaip

Neseniai Ženevos Sotheby’s aukcione už rekordinę 48,6 mln. frankų ($48,4 mln) parduotas rečiausias 12.03 karatų briliantas „Mėlynas mėnulis (Blue moon). Pradinė kaina buvo 30 mln. frankų ir per septynes minutes pakilo iki 48,6 mln. frankų. Arba 2 657 143 frankai per minut3, arba 44,3 tūkstančiai frankų per sekundę greičiu.

Ir dabar „Mėlynasis mėnulis” yra brangiausias aukcione parduotas briliantas. Jis priklauso labai retai mėlynų visiškai tobulų deimantų kategorijai.

Mėlyno mėnulio metai deimantų ir briliantų rinkoje prognozuoja atsigavimą
Blue moon – deimantas ir nušlifuotas briliantas

Deimantas buvo rastas 2014 m. Cullinan kasykloje (Petra Diamonds) Pietų Afrikos Respublikoje. Jis svėrė 29.62 karato. Deimantą nusipirko kompanija Cora International. Deimantą ji šlifavo daugiau nei 1,5 metų. Jis įgavo ovalo pagalvėlės formą ir gavo Blue Moon vardą.

Kodėl Mėnulis? Mėlyno mėnulio metai.

Briliantas Blue Moon yra vienas rečiausių pasaulyje deimantų. Toks gali pasitaikyti tik kartą per gyvenimą. Svoris yra 12.03 karato, Fancy Vivid Blue spalvos ir Internally Flawless švarumo. Ir pats deimantas specialistams pasirodė kažkuo panašus į mėnulį. Todėl ši metafora prigijo labai greitai ir kito vardo briliantas tiesiog negali turėti.

Mėlyno mėnulio metai deimantų ir briliantų rinkoje prognozuoja atsigavimą
Šaltinis: http://beckgemlab.com

Spalva šiuo atveju vaidina svarbų vaidmenį. Būtent spalvotiems akmenims spalva yra pats svarbiausias kriterijus. Spalvą deimante sukuria taip vadinami spalvų centrai. Tai yra ne anglies atomai įsiterpę į deimanto struktūrą. Žinoma, struktūra būna pažeista, tačiau tokie intarpai kartais ir sukelia spalvas akmenyse. Mėlyną spalvą duoda boro atomai. Ir vos vieno boro atomo milijonui anglies atomų užtenka, kad akmuo sušvytėtų mėlynai.

Mėlyno mėnulio metai deimantų ir briliantų rinkoje prognozuoja atsigavimą
Šaltinis: http://beckgemlab.com

Briliantas Mėlynas mėnulis toks retas, kad net mokslininkai iš Smithsonian Institution ir the National Gem and Mineral Collection aktyviai tyrinėjo fizines ir išskirtines akmens savybes. Šita retenybė neturi nė trupučio fluorescencijos. Tačiau turi fosforescenciją. Ji pasireiškia ryškia oranžine-rausva spalva apšvietus ultravioletiniais spinduliais. Ir švytėjimas išlieka apie 20 sek. O raudonas švytėjimas parodo mėlyno deimanto grynumą ir išskirtinumą.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.