Mėnulyje. Bet be kripto

Lygiai prieš 50 metų, liepos 20 d. 20:17 UTC laiku pirmieji žmonės išsilaipino Žemės palydove Mėnulyje. Tai buvo Neil Armstrong, kiek vėliau prie jo prisijungė kitas astronautas Buzz Aldrin. Jie ant Mėnulio paviršiaus nusileido aparatu Eagle.

Nors Mėnulyje jie praleido iš viso 21 valandą, drauge išlipę jie išbuvo 2 valandas su trupučiu.

Mėnulio projekto iniciatoriumi laikomas tuometinis JAV prezidentas John F. Kennedy. 1961 m. kalboje jis pasakė, kad per 10 metų šalis nusiųs žmonės į Mėnulį ir saugiai pargabens atgal. Taip prasidėjo šaltasis kosminis karas su Sovietų sąjunga, kuris pasibaigė Apollo 11 sėkme.

Pradžia

Kosmosas visada buvo ir yra įdomi tema pati savaime. Ne mažiau įdomi, kalbant apie pašto ženklų kolekcionavimą. Tai viena mėgstamiausių filatelistų temų.

Ir jiems yra išleista pašto ženklų, pažymėti ne tik nusileidimą Mėnulyje, bet ir kitus žymius įvykius. Norint žmogų nugabenti į Mėnulį, visų pirma jį reikia iškelti į kosminę erdvę. Ir pirmas toks įvykis buvo 1961 m. balandžio 12 d. kai Jurijus Gagarinas buvo išsiųstas į orbitą aplink Žemę. Ta proga Vengrijos paštas balandžio 25 d. išleido atitinkamą pašto ženklą.

1961 Start of the First World Famous Soviet Spaceship
1961 Start of the First World Famous Soviet Spaceship

Mažiau nei po mėnesio JAV į kosmosą kelioms minutėms paleido savo satronautą Alan Shepard. Šitą įvykį 1961 m. pašto ženkluose pažymėjo Paragvajaus paštas:

1961 Alan B. Shepard – First US Astronaut

1969 m. kosmoso tema sulaukė didžiausio dėmesio. Tais metais buvo išleista per 460 pašto ženklų, serijų ir suvenyrų šia tema. Vieną iš tokių proginių suvenyrinių, vaizduojančių Apollo 11 misiją, išleido Vengrijos paštas.

1969 The First Manned Moon Landing Apollo 11

Taip kaip ir šis miniblokas, susidedantis iš keturių vienodų pašto ženklų bei trijų Apollo 11 ekipažo narių: Buzz Aldrin, Neil Armstrong, Michael Collins. Bloką išleido Rumunijos paštas.

Dar nepamirškime šiemet išleisto Švedijoje suvenyrinio pašto ženklų bloko.

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: