Antradienis, 25 birželio, 2024
Strategijos

Meškų rinka

Meškų rinka pasitaiko kas tris, penkis metus ir ji gali stipriai paveikti Jūsų kapitalą. Šios rinkos išvengimas yra pagrindas apsaugoti sunkiai uždirbtus pinigus. Deja, dauguma investuotojų nepastebi, kada pasikeičia rinkos kryptis ir nežino, kaip sumažinti savo nuostolius, laiku nesureagavus į meškų rinkos atėjimą.

Investavimo pagrindas yra Jūsų kapitalo išsaugojimas, bet kokiais būdais. Tai reiškia, jog Jūs turite imtis veiksmų, kurie padėtų išvengti meškų rinkos, ir turit vengti investavimo į akcijas, kai rinkos kryptis pasikeičia.

Jeigu Jūs nepasitrauksite iš rinkos tinkamu metu, tuomet galite prarasti ne tik savo pelną, bet ir visus pinigus. Kiek Jūs galite prarasti atėjus meškų rinkai?

Meškų rinkos nuostoliai

1929 m. Rinkos žlugimas sunaikino 86% investuotojų portfelių vertės, o investuotojams prireikė 25 metų atsigauti (neįskaitant dividendų perinvestavimo).

Nuo to laiko dar pasitaikė 19+ meškų rinkų, kurios sunaikindavo apytiksliai 33% portfelių vertės ir atsigavimui prireikdavo 3.5 metų, čia kalbame neįskaitant dabartinės rinkų padėties.

Dauguma stebėjimų rodo, jog investuotojai perka, kai rinka yra pasiekusi kainų viršūnę ir parduoda, kai kainos nukrenta iki dugno. Tai visiškai prieštarauja tam, ką jie turėtų daryti.

Kol investuojant bus pasikliaunama emocijomis, ši problema tęsis ir toliau. Baimė ir godumas yra veiksniai, kurie turi daugiausia įtakos žmogaus pasirinkimams.

Klausimas, kurio dabar turite klausti savęs, ar dabartinė meškų rinka gali tęstis ateinančius 5-10 metų? Niekas nežino atsakymo.

Štai kodėl labai svarbu turėti perspektyvią investavimo strategiją ir požiūrį. Akcijų pirkimas ir laikymas meškų biržoje nėra tinkamas būdas užsidirbti.

Be to infliacija panaikins bet kokį pelną, kurį Jums pavyks gauti. Po infliacijos, dvi praėjusios meškų rinkos turėjo neigiamą grąžą. 

Investavimas į meškų rinką

Pažengę investuotojai žino, kad meškų rinkos atėjimas yra neišvengiams, ir Jūs galite arba pasitraukti iš rinkos, arba, priklausomai nuo to, koks rizikos lygis Jums yra priimtinas,

Jūs galite atlikti trumpalaikes investicijas į investicinius fondus, kurie specializuojasi į investavimą meškų rinkoje arba į ETF. Supratimas, kokie yra normalūs akcijų rinkos ciklai, padės Jums pasirinkti teisingą kelią investuojant.

Akcijų rinka – ne vieta mėgėjams investuotojams, kurie galvoja, kad gali sėdėti ir ramiai investuoti į akcijas metai iš metų, su nedidele rizika prarasti kapitalą.

Žiūrint iš istorinės pusės, po pasaulinės bulių rinkos visad seka meškų rinka. Akcijų rinka yra labai rizikinga vieta, kur investuotojai turi pasitempti, arba labai greitai nudegs kojos.

Akcijų biržoje yra labai sunku (galima sakyti, jog tai beveik neįmanoma) pasiekti ilgalaikę sėkmę , nebent investuotojas turi gerą investavimo planą, susikuria griežtą įėjimo ir pasitraukimo strategiją, ir yra psichologiškai pasirengęs priimti sudėtingus sprendimus, esant neaiškiai situacijai.

Meškų rinka pasitaiko labai dažnai ir gali sukelti didelius finansinius nuostolius ir stresą. Štai kodėl investavimas į atskiras akcijas ar netgi akcijų investicinius fondus netinkamu laiku, gali  Jus sužlugdyti.