Antradienis, 16 liepos, 2024
Mokomieji Straipsniai

Michael M. Lewis Liar’s Poker

Praėjus vos 2 metams nuo to momento, kai Michael M. Lewis išėjo iš Salomon Brothers investicinio banko, jis parašė labai gerai įvertintą knygą Liar’s Poker. Knygoje autorius aprašo 1980 – 1987 metų įvykius, kurie klostėsi Salomon Brothers banke.

Minėto dešimtmečio pradžioje bankas sukūrė bei Amerikai pardavė obligacijas susietas su nekilnojamo turto paskolomis.

Kadangi tai buvo naujas produktas ir Salomon Brothers bankas šioje rinkoje buvo monopolininkas, jis tuo gana sėkmingai pasinaudojo ir uždirbo krūvas pinigų (kaip tas vyko yra aprašoma knygoje).

Dažniausiai metodai būdavo neetiški, tačiau… Įgavę “pačio pelningiausio Wall Street banko” vardą, Salomon Brothers nusprendė stipriai plėstis, šimtais priiminėjo naujus darbuotojus, kurių amžius dažniausiai būdavo iki 25 metų.

Jie atitinkamai uždirbdavo sąlyginai didelius pinigus (pradžiai 50 – 100 tūkstančių per metus) ir praktiškai neturėdami suvokimo apie finansų rinkas, sėkmingai klientams pardavinėjo įvairius produktus. Kokia viso to pasekmė, manau daugelis suvokia…

Kad ir kokia įdomi bei naudinga, siekiant suvokti finansų pasaulį iš vidaus, ši knyga bebūtų, iš jos teišsinešiau vieną frazę: “Those who say do not know, and those who know do not say“.

Taip pat žemiau pateikiu 40 minučių trukmės pokalbį su knygos autoriumi, tačiau jame Michael Lewis kalba ne apie 1980 – 1990 metų įvykius, o iš dalies apie savo naująją knygą “The Big Short” bei apie 2008 metų kredito krizės įvykius.

Knyga Liar’s Poker:

Straipsnis pirmą kartą paskelbtas Spekuliantai.lt

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.