Antradienis, 25 birželio, 2024
Straipsniai

Naftos rinkos reikalai 2017 m. gegužę

Naftos rinkos reikalai. Naftos kainas kėlęs impulsas seniai jau išseko. Dabartinį kritimą nuo maždaug balandžio vidurio sąlygoja investuotojų nepasitikėjimas OPEC galimybe stabilizuoti rinką.Kompanijos, išgaunančios skalūnų naftą (ne tik JAV) yra kol kas nenugalėtas naftos kartelio konkurentas. O naftos atsargų pokyčiai, apskritai, išmuša pagrindą OPEC’ui iš o kojų.

Būsimame kartelio susirinkime gegužės 25 d. Vienoje šalys bandys sieks pratęsti susitarimą dėl naftos gavybos užfiksavimo sutartame lygmenyje.

Iš kitos pusės, nežiūrint skalūnų naftos kuriamos paklausos, tikimasi, kad sparčiai kylanti JAV ekonomika sugebės padidinti naftos paklausą ir pakelti kainas iki norimo lygmens.O tai maždaug $50-60 už barelį. Žinoma, ir dar brangiau…

Įdomūs pokyčiai rinkoje

Saudo Arabijos valstybinė kompanija gigantas Saudi Aramco įsigijo 100% JAV naftos perdirbimo kompanijos Port Arthur Teksase akcijų. Tai viena vertingiausių perdirbimo kompanijų valstijose. Ji perdirba iki 600 000 barelių per dieną.

Su kompanija Saudi Aramco taip pat įsigijo ir 24 paskirstymo terminalus. Įsigijo išimtinę teisę prekiauti kuru su Shell prekės ženklais Džordžijoje, Šiaurės Karolinoje, Pietų Karolinoje, Virdžinijoje, Merilende, rytinėj Teksaso dalyje, beveik visoje Floridoje.

Turėdama tokį priėjimą Amerikos valstijose, Saudo Arabija nebus ta šalis, kuri OPEC susirinkime pasisakytų už dar didesnį naftos gavybos ribojimą.

1D periodo grafikas

Nuo metų pradžios naftos fjūčerių kaina nukrito -16.09%. Dabar susiformavo palaikymas ties $43.76. Praktiškai, jo stiprumas priklauso ne tik nuo OPEC sprendimų, bet ir nuo JAV valiutos stiprumo.

Pasipriešinimo lygiai: 46.98, 49.76 ir 53.76.

Galima tikėtis, kad nesant kitiems reikšmingiems faktoriams, naftos kaina iki OPEC susirinkimo gali svyruoti ties pirmu pasipriešinimu.

Naftos rinkos reikalai 2017 m. gegužę

 

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.