NASDAQ OMX Nordic ir NASDAQ OMX Baltijos biržose nuo 2014 m. spalio 6 d. keičiamas standartinis atsiskaitymų ciklas į T+2

Pranešame, kad nuo 2014 m. spalio 6 d. NASDAQ OMX Baltijos rinkoje ir jos alternatyvioje rinkoje First North standartinis atsiskaitymų ciklas už sandorius vertybiniais popieriais, kuriais prekiaujama NASDAQ OMX Tallinn, NASDAQ OMX Riga ir NASDAQ OMX Vilnius biržose, bus T+2. Šiuo metu standartinio atsiskaitymų ciklo trukmė yra T+3 (t.y. 3 dienos).

Standartinis atsiskaitymų ciklas bus keičiamas į T+2 tuo pačiu metu ir NASDAQ OMX Nordic biržose – NASDAQ OMX Copenhagen,NASDAQ OMX Nordic ir NASDAQ OMX Baltijos biržose nuo 2014 m. spalio 6 d. keičiamas standartinis atsiskaitymų ciklas į T+2NASDAQ OMX Helsinki, NASDAQ OMX Stockholm ir NASDAQ OMX Iceland (priklausys nuo konsultacijų su nariais rezultato) bei jų alternatyviose rinkose First North.

Trumpesnio standartinio atsiskaitymų ciklo įvedimas atitinka Europos Parlamento ir Tarybos naująjį Centrinių vertybinių popierių depozitoriumų reglamentą (CSDR). CSDR reikalavimai numato, kad už perleidžiamus vertybinius popierius, kuriais prekiaujama reguliuojamose rinkose ar daugiašalėse prekybos sistemose, būtų atsiskaitoma ne vėliau kaip antrą dieną po sandorio įvykdymo.

Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite tinklalapyje www.nasdaqomx.com. Čia patalpintame dokumente „Q&A – Implementation of T+2“ pateikiami atsakymai į dažniausiai iškylančius klausimus dėl perėjimo prie T+2 standartinio atsiskaitymų ciklo įtakos NASDAQ OMX Nordic ir NASDAQ OMX Baltijos biržoms bei NASDAQ OMX išvestinių finansinių priemonių rinkoms.

Dokumentas “Q&A – Implementation of T+2” skirtas NASDAQ OMX Nordic ir NASDAQ OMX Baltijos biržų bei NASDAQ OMX išvestinių finansinių priemonių rinkų nariams ir suinteresuotiems asmenims. Atsiradus naujai aktualiai informacijai šis dokumentas bus atnaujinamas.

NASDAQ OMX
Baltic Market
Transaction Services
+370 5 219 57 07
www.nasdaqomxbaltic.com

[fbshare type=”button”][linkedin_share style=”none” float=”right”] [google_plusone size=”standard” float=”right”]

Facebook Komentarai
%d bloggers like this: