Naujos aukštumos pasiektos, bet lūkesčiai jau pasikeitė
Naujos aukštumos pasiektos. Dow Jones, S&P 500 ir NASDAQ indeksai kilo 5 savaites iš eilės. Naujus rekordus pasiekti padėjo investuotojų lūkesčiai. Labiausiai juos provokavo Baltieji rūmai. Ir staiga išaiškėjo, kad D.Trumpo mokesčių reforma įvyks ne pavasarį, o tik rudeniop. Bet šansas dar yra. D.Trump antradienį pirmą kartą kalbės Kongrese.
Investuotojai lauks, ką jis konkrečiau pasakys apie mokesčius, kokias rinkų skatinimo programas pristatys. Ir turime didelius lūkesčius, bet nedidelę tikimybę, kad antradienį jie bus pateisinti. Bet palaukime ir pamatysime.
Šią D.Trumpo solo partiją per savaitę lydės J.Yellen kalba Čikagoje ir visas choras svarbių JAV makroekonominių rodiklių.
Mes žinome vieną, kad augančios akcijų kainos mažina mūsų pelningumą, jei mes norime ką nors pirkti.
CME Group FedWatch skaičiuojama palūkanų pakėlimo 2017 m. kovo 15 d. pakilo iki 26.6%.
Tikimybė, kad palūkanų norma bus pakelta gegužės 3 d. pakilo iki 42.6%.
Tikimybė, kad palūkanų norma bus pakelta birželio 14 d. nukrito iki 44.7%.
Spėlioti nėra prasmės
Atspėti , kaip kitą savaitę elgsis rinkos beprasmiška. O ir kam to reikia? Palikime šį reikalą spekuliantams ir prekybos robotams. Mes žinome vieną, kad augančios akcijų kainos mažina mūsų pelningumą, jei mes norime ką nors pirkti. O mes norime ką nors pirkti? Be abejo. Turime ar greit turėsime kompanijų ketvirtinius ir metinius rezultatus. Pats metas paanalizuoti, pasižiūrėti ką galima pakeisti portfeliuose, ką išmesti, ką nupirkti.
Išmesti dabar, kai kainos aukštumose gali būti pats tinkamiausias metas. Bet pirkti – na jau ne. W. Buffett neleidžia. Jis sakė, kad ir kokia gera kompanija bebūtų, brangiai pirkti vis tiek neverta. Todėl, kai mes aiškiai žinome, ko mums reikia, belieka laukti palankios situacijos, kuri tikrai kažkada ateis. Ir nieko nereikia spėlioti. Anksčiau ar vėliau rinka suteikia galimybes visiems.
Indeksai
Pagrindiniai JAV akcijų indeksai, pasiekę naujas aukštumas, penktadienį besiformuojančio pasipriešinimo įveikti jau ir nebesugebėjo. Dow Jones Industrial Average indekso pasipriešinimas ties 20 840.70 penktadienį taip ir nebuvo įveiktas. Per savaitę DJIA pakilo 1.0%. Indekso reikšmė ir AO osciliatorius divergencijoje nuo praėjusių metų pabaigos. Reikia tik nedidelio stimulo, kad prasidėtų korekcija.
Kas žino, gal kaip tik praėjusių ir ateinančių dienų įvykiai taps tuo stimulu. Nereikia pamiršti ir įvertinti tai, kad tas pats stimulas gali kainas užkelti ir dar aukščiau.
S&P 500 indekso grafike analogišką situaciją matome ne tik dieniniame, bet ir savaitiniame grafike. Korekcinės nuotakos lieka.
Bet visai kitokias nuotaikas stebime Dow Jones Utility Average indekso grafike. Indeksas pralaužė kelis pasipriešinimus ir per savaitę pakilo 4.0%. Kryptis sutampa su indikatorių kryptimi. Tad kilimas čia labiau tikėtinas.
NASDAQ 100 indeksas per savaitę pakilo 0.3%, suformavo doji žvakę. Indeksas ir AO osciliatorius nedidelėje divergencijoje. 8-ios baltos žvakės iš eilės, trys paskutinės savaitės – naujose aukštumose. „Longinti” šioje pozicijoje rizikinga, nors visko dar gali būti.
Prancūzijos CAC40 per savaitę naujų aukštumų, kaip ir tikėjomės nepasiekė ir koregavosi -0.5%.
Vokietijos DAX indeksas per savaitę dar spėjo pakilti 0.4% ir pasiekti naujas aukštumas. Tačiau jau pasirodė korekcijos ženklai – Doji žvakė.
Japonijoje irgi nusimato pasipirkimas žemesnėmis kainomis. Laukiam…
Kinijos Shanghai Composite Index per savaitę pakilo 1.6%. Nuotaikos pakankamai optimistinės. Laukiam įveikiant pasipriešinimą ties 3 301.
Thomson Reuters Lipper praneša, kad per savaitę, pasibaigusią praėjusį trečiadienį grynosios įplaukos į JAV fondus siekė $10.8 mlrd. Ir tai jau penkta savaitė iš eilės su teigiamomis įplaukomis.
Žaliavos
Brent naftos fjūčerių kaina per savaitę pakilo 0.5%, bet, iš principo, niekur nepajudėjo. Ji stabiliai laikosi $53.60-58.35 kainų kanale. Jame ir laikysis.
Aukso fjūčerių kaina per savaitę pakilo net 1.8%. Kilo ketvirta savaitė iš eilės. Kilimo tikimasi ir toliau.
Vario fjūčerių kaina per savaitę krito -1.4%. Bet dar turi palaikymą ties $26 riba. Galima tikėtis, kad vario kaina svyruos $26-28 kainų kanale artimiausiu metu.
Valiutos
Bitcoin per savaitę JAV dolerio atžvilgiu pakilo 10.3% ir pasiekė naujas 6.5 m. senumo aukštumas. Kilimo priežastis gali būti treiderių lūkesčiuose.
Laukiama, kada JAV priežiūros tarnyba SEC leis steigtis pirmas bitcoino ETF’ui. Sprendimo laukiama kovo 11 dieną.
EURUSD pozicijoje susiformavo palaikymas ties 1.0494. Tolimesnės korekcijos tikimybė išlieka vis dar didelė.
USDJPY pozicijoje susiformavo stiprus palaikymas ties Fibonačių 0.382 linija. Tačiau korekcija iki 0.5 linijos yra didelė.
Akcijos
Tesla pristatė savo veiklos rezultatus. Kompanija vis dar dirba nuostolingai. Investuotojai tikėjosi didesnių nuostolių. Akcijos kaina per savaitę nukrito -5.6%, suveikė savaitinis pardavimo signalas.