Naujos statybos patalpų stygius stingdo Panevėžio rinką

Lyginant bendrą komercinio nekilnojamojo turto (NT) situaciją Panevėžio mieste su 2009-2011 metais, matyti, kad 2015 metais komercinio turto rinka yra žymiai aktyvesnė tiek nuomos, tiek pirkimo-pardavimo atžvilgiu.

Ypač paklausios komercinės paskirties patalpos, esančios pirmuose pastatų aukštuose, judriose gatvėse, miesto centre ar centrinės dalies prieigose. Augantis vietos verslininkų bei investuotojų iš Danijos, Norvegijos, Suomijos skaičius ne tik stiprina Panevėžio NT rinką, bet ir didina komercinių patalpų poreikį.

Palyginti su Vilniumi ir Kaunu, Panevėžyje mažai statoma komercinės paskirties pastatų nuomai. Per pastaruosius du metus centrinėje miesto dalyje pastatyti tik du nauji komerciniai pastatai bei baigiamas renovuoti administracinis pastatas.

Abu nauji statiniai yra Savanorių aikštėje – tai penkių aukštų 900 m² ploto ir trijų aukštų su rūsiu 500 m² ploto komerciniai pastatai.

Čia pirmo aukšto nuomos kainos siekia 10-13,0 Eur/m², antro ir trečio – 7-8,0 Eur/m². Taip pat baigiamas renovuoti trijų aukštų 1200 m² ploto pastatas, buvęs karinis komisariatas Respublikos gatvėje, pirmame aukšte įrengiamos komercinės patalpos, jų kaina siekia 8,0 Eur/m², antrame ir trečiame aukštuose – biuro patalpos, kurių kainos atitinkamai – 5-7 Eur/m² ir 4,0 Eur/m².

Šiame pastate patalpas jau išgraibstė draudimo kompanijos, advokatų kontoros, grožio salonai, mobiliojo ryšio bendrovės ir kt.

Šiuo metu miesto centre yra šešios laisvos patalpos, kurios nesulaukia nuomininkų dėmesio dėl per didelės, neatitinkančios esamos pastato būklės, kainos.

Pasak Romualdo Paulausko, „Ober-Haus“ Panevėžio biuro vadovo, mieste trūksta nedidelių komercinių pastatų, kurių pirmame aukšte būtų autonomiškos – su atskiru įėjimu vienam nuomininkui – prekybos paslaugų patalpos iki 100 m² ploto, antrame aukšte – paslaugų, biurų patalpos.

Šie pastatai būtų paklausiausi centrinėje miesto dalyje, centro prieigose, šalia vienos iš judriausių Klaipėdos gatvės. „Panevėžiui trūksta dar bent 5 000 m² ploto komercinių patalpų, skirtų prekybai ar paslaugoms.

Nuomos atžvilgiu jos būtų išties paklausios tarp smulkiųjų verslininkų: odontologijos, grožio salonų, maisto prekių ar dėvėtų rūbų parduotuvių savininkų“, – teigia R. Paulauskas.

Visgi kompaktiškame miesto centre yra labai ribota sklypų pasiūla, tad centre ar jo prieigose siūlomi tik keli labai brangūs sklypai – apie 10-13 000 Eur/a, kurie dėl savo kainos atgraso investuotojus.

Likvidžiausias šiai dienai yra naujai pastatytas komercinis turtas turintis naują miesto tinklų šiluminį mazgą, rekuperacijos sistemą, kondicionavimą.

Pasak R. Paulausko, toli gražu ne visose komercinėse patalpose yra naujos sistemos – dažniausiai būna tik natūrali ventiliacija, senas šilumos mazgas, seni vamzdynai, sienos nešiltintos, nėra kondicionavimo.

Senos statybos pastatų savininkai siekdami realizuoti turimas patalpas, renovuoja ar bent minimaliai sutvarko turimus pastatus – pakeičiami langai, naujai betonuojamos grindys, sutvarkomi stogai, įdiegiama inžinerinė įranga, keičiami vamzdynai, nauja elektros instaliacija, signalizacija, vėdinimo sistema ir kt.

„Atnaujinus seną pastatą, išauga ir jo patrauklumas rinkoje, kas gali turėti įtakos ir greitesniam jo realizavimui. Puikus pavyzdys, kai ilgai buvusios nepaklausios, po smulkios renovacijos J. Basanavičiaus g. 50 m² patalpos buvo iškart išnuomotos“, – pastebi R. Paulauskas.

Nuo seno pramonės miestu laikomas Panevėžys paklausus ir tarp užsienio kapitalo įmonių, ypač Skandinavijos šalių įmonių, Panevėžyje vykdančių gamybą įsigytuose ar naujai pastatytuose pastatuose.

Užsienio investuotojams įdomios 2 000-3 000 m² ploto naujos statybos gamybinės-sandėliavimo patalpos. „Šiuo metu yra keletas bendrovių ieškančių tokių pastatų nuomai.

Deja, Panevėžio NT rinka neturi jiems ko pasiūlyti, tad tai dar viena niša investuotojams – tokie pastatai nuomos atžvilgiu būtų paklausūs“, – pasakoja R. Paulauskas.

Viena iš šiuo metu investuojančių ir labiausiai Panevėžyje besiplečiančių bendrovių „Dominari“, šveicarų kapitalo įmonių grupė, stato naują gamyklą – pirmajame etape numatyta apie 100 000 m² ploto gamybinių pastatų. Įmonė taip pat domisi galimybėmis pirkti komercinės, gamybinės paskirties žemės sklypus gamybinių pastatų statybai bei investuoti Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje.

Kontaktinis asmuo:

Romualdas Paulauskas

„Ober-Haus“ Panevėžio biuro vadovas

Tel. +370 614 80 065

El. paštas romualdas.paulauskas@ober-haus.lt

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: