Naujų pašto ženklų apžvalga. 2019-vasara

Ženklus įvairių šalių pašto tarnybos leidžia nuolatos. Apžvelgsime kelis pašto ženklų leidinius, vienaip ar kitaip susijusius su šios vasaros žymiomis ir įsimintinomis datomis.

Švedija. Astronautų žygdarbis

Gegužės 9 d. Švedijos paštas išleido suvenyrinį pašto bloką, skirtą 50-osioms JAV astronautų išsilaipinimo metinėms. Kaip žinome, pirmieji žmonės Mėnulyje išsilaipino 1968 m. liepos 20 d.

Bloką sudaro trys pašto ženklai. Juose vaizduojama į Mėnulį nugabenusi raketa, nusileidimo ant Mėnulio paviršiaus aparatas ir pirmojo žmogaus Mėnulyje pado antspaudas palydovo paviršiuje.

Naujų pašto ženklų apžvalga. 2019-vasara
Šaltinis: Stampworld

Bloko fonui pasirinkta taip pat istorinė nuotrauka. Joje matosi virš Mėnulio tekanti Žemė. Nuotrauka daryta iš palydovo orbitos, ir, anot, nuotraukos autoriaus, Žemė į kadrą pateko visiškai atsitiktinai. Bet tai pirmoji Žemės nuotrauka iš tolimos orbitos ir daryta žmogaus.

Taip pat išleisti specialūs blokai, skirti STOCKHOLMIA 2019 parodai. Jie turi auksinėmis raidėmis įspaustą užrašą, o rėmelis padarytas foto/kino juostos negatyvo/pozityvo pavidalu.

Naujų pašto ženklų apžvalga. 2019-vasara
Šaltinis: Nordfrim.com

Jungtinė Karalystė. D-Day

Jungtinės Karalystės paštas birželio 6 d. išleido pašto ženklų rinkinį, skirtą sąjungininkų išsilaipinimo Normandijoje Antrojo pasaulinio karo metu 75-osioms metinėms.

Seriją sudaro šeši pašto ženklai, vaizduojantys tos dienos (realios nuotraukos) ir išryškina kai kuriuos svarbiausius invazijos momentus, kurie pakeitė Antrojo pasaulinio karo eigą.

Naujų pašto ženklų apžvalga. 2019-vasara
Šaltinis: Nordfrim.com

Vienas pašto ženklas vaizduoja britų kareivius, priimančius paskutinius nurodymusprieš įsiveržimą, po kurio daugelis iš jų jau nebegrįžo. Kitas ženklas vaizduoja parašiutininkų pasiruošimą, prieš skrendant į priešo užnugarį.

Kiti ženklai vaizduoja kitas svarbos dienos, svarbaus strateginio plano vykdymo akimirkas. Pašto ženklų nominalai yra £1, £1.35 ir £1.60.

Prancūzija. Lascaux urvas

Prancūzijoje išleistas pašto ženklas ir suvenyrinis blokas vaizduoja Lascaux urvą Dordogne, vietovėje, kur daugybė urvų. 1979 m. urvai buvo įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Čia rasta per 600 sudėtingų pirmykščio žmogaus piešinių.

Urvus 1940 m. atrado jaunas prancūzas, kai jo šuo įkrito į skylę, kuri ir vedė į urvus. Didžiulis urvų tinklas pilnas piešinių ant olų. Čia priskaičiuojama per 6000 nupieštų figūrų.

Naujų pašto ženklų apžvalga. 2019-vasara
Šaktinis: Nordfrim.com

Estija. 800 metų Danijos vėliavai

Tuo pačiu tai ir pirmas Talino paminėjimas rašytiniuose šaltiniuose. Pasak legendos, danai dalyvavo Lindanise mūšyje, ir kai karalius Valdemaras II atrodė pralaimįs, iš dangaus nukrito vėliava ir suteikė naują viltį Danijos kariams. Tai lėmė Danijos pergalę mūšyje.

Pašto ženklas yra dailininko Märt Bormeister’s paveikslas „Mūšis prie Lindanise 1219 m. birželio 15 d.“, nutapytas 1946 metais. Jame vaizduojamas Danijos vėliava, mūšis ir dabartinė mūšio vieta Talinas.

Naujų pašto ženklų apžvalga. 2019-vasara

Pitkerno salos. Kvapai

Salos pašto ženklai yra kūrybiškas požiūris į gėlių žiedų vaizdavimą pešto ženkluose. Suvenyriniame bloke yra 4 pašto ženklai, vaizduojantis žiedus, išsiskiriančiais savo kvapais. Unikalumą sudaro tai, kad visas blokas yra vienas tapybos kūrinys, sujungiantis atskirų žiedų pašto ženklus.

Spalvingame bloke nuo tamsesnių spalvų kairėje pereinama prie šviesesnių ir lengvesnių spalvų dešinėje. Taip sukuriama džiaugsminga atmosfera.

Naujų pašto ženklų apžvalga. 2019-vasara

Džersis. Viktorija

Gegužės 24 d. Džersio paštas išleido suvenyrinį bloką, skirtą karalienės Viktorijos 200-ioms gimimo metinėms. Karalienė valdė Angliją nuo 1837 m. iki savo mirties 1901 m. Blokas vaizduoja karalienės portretą, nutapytą 1844-45 metais, kai Viktorijai buvo apie 25.

Portrete karalienė Viktorija pavaizduota su gėlių vainiku ant galvos ir mėlyna regalijų juosta per krūtinę, kartu su įvairiais juvelyriniais papuošalai. Karalienė pavaizduota tamsiame fone, pabrėžiant jos bruožus ir atkreipiant dėmesį į veidą.

Naujų pašto ženklų apžvalga. 2019-vasara
Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: