Sekmadienis, 19 gegužės, 2024
Straipsniai

Nekaltinkite bankų

Nekaltinkite bankų. Naujausiais Lietuvos banko duomenimis, Lietuvos komerciniuose bankuose indėliuose laikoma beveik 48 mlrd. Lt indėlių.  Vien gyventojų šių indėlių yra beveik 30 mlrd. Lt. Taip gyventojai ruošiasi euro įvedimui. Tačiau bankai moka labai mažas palūkanas, beveik nieko nemoka. Tačiau patys bankai uždirba pelno. Nors šiuo metu bankų grynoji palūkanų marža yra sumažėjusi, ji yra didesnė už indėlių palūkanas.

Visais 2013 m. bankų grynoji palūkanų marža buvo didesnė už palūkanas kainuojančių įsipareigojimų kainą ir augo, o indėlių palūkanos mažėjo.

Laikydami pinigus bankuose su beveik nulinėmis palūkanomis leidžiame bankams užsidirbti pelną ir dar brangiai susimokame už visokias paslaugas.

Tuo tarpu savo pinigus galima įdarbinti su daug aukštesne grąža. Finansų ir kapitalo rinkos siūlo labai daug galimybių. Reikia ir būtina dalį pinigų (kažkiek vis tiek palikite indėliuose) investuoti.

Pasirinksite kur patys. Mūsų tinklalapyje informacijos yra įvairiems skoniams. Reikalui esant galime padėti ir portfelį sudaryti.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.