Penktadienis, 29 kovo, 2024
NT

Nekilnojamas Turtas VS. Akcijos: kuris investavimo būdas tau tinkamesnis?

Investavimo būdas. Per daugelį metų turbūt esate girdėję įvairių nuomonių apie investavimą į akcijas ir į nekilnojamą turtą. Kuris būdas geresnis? Tiek vienas tiek kitas, turi savų pliusų ir minusų. Pagal kelis aspektus kiekvienas iš jų yra savaip unikalus. Norint sėkmingai investuoti ir gauti grąžą iš jų, reikia žinoti šių investavimo būdų teigiamas ir neigiamas puses.

Nekilnojamas Turtas

Nekilnojamas turtas (NT), tai fiziškai paliečiamas ir pajaučiamas dalykas – materiali vertybė, kuri daugumai investuotojų atrodo užtikrinta investicija.

Galbūt tai susiję su gera investicijų grąža, 1978-2004 laikotarpiu investicijų į NT grąžos vidurkis buvo 8,6%. Daugybę dešimtmečių milijonams žmonių šis investavimo būdas generavo pastovų turto augimą ilguoju laikotarpiu.

Kaip tai veikia

Yra dvi pagrindinės NT rūšys: komercinės paskirties ir gyvenamieji pastatai. Nors ir galima būtų smulkiau išskaidyti į porūšius, visgi visi jie patenka į kažkurią iš šių dviejų rūšių.

Uždirbti pinigus iš NT ne taip jau lengva, kaip galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Vieni investuotojai pasirenka „namo pagerinimo” kelią- ieško nustekentų, prastokos būklės pastatų, juos sutvarko ir parduoda už didesnę rinkos kainą, nei kad pirko.

Kiti gi investuotojai ieško nekilnojamos nuosavybės, kurią būtų galima nuomoti, taip gaunant pastovias pajamas.

Dažniausia pradinis įnašas turi būti apie 20% pirkinio vertės, o likusi dalis gali būti finansuojma iš banko. tai duoda svertą, o tai reiškia, kad galima investuoti į kelių rūšių nuosavybes su (sąlyginai) nedideliu pradiniu įnašu, o tai padeda greičiau sukaupti turtą ir generuoti pastovias pajamas, kas galutiniam rezultate sudaro didesnę sumą, nei kad buvo nuosavybės pirkimo vertė.

Šiuo atžvilgiu tai pozityvus aspektas, tačiau netinkamai naudojant šį finansinį svertą, galima įbristi į didesnes skolas, nei, kad pirkto turto pradinė vertė.

Privalumai

Yra daugybė privalumų investuojant į nekilnojamą turtą, įskaitant ir amortizaciją (nusidėvėjimo atskaitymas iš komercinės paskirties objekto vertės), mokestinės lengvatos ir kt.

Trūkumai

Kaip ir visi investavimo būdai, NT irgi turi savų minusų. pagrindinė- nelikvidumas. Investuojant į nuosavybę dažniausia negalima tuojau pat jos parduoti kažkam kitam. dažnu atveju norint parduoti NT tenka palaukti bent kelerius metus, norint išgauti visą pelno potencialą.

Taip pat pardavimo sandorio išlaidos įskaitant komisinius, mokesčius, įmokas, gali sudaryti ne vieną tūkstantį. Dar vienas aspektas- trumpajame laikotarpyje, NT kainos turi savybę svyruoti. nors ilgajame laikotarpyje kainos daugumoje atvejų didėja, visgi būna tarpsnių, kai kainos gali kristi arba nusistovėti vietoje.

Jeigu Jūs pasiskolinote per daug, lyginant su nuosavybe, gali kilti keblumų su įmokomis, kai pačios nuosavybės vertė yra mažesnė, nei kad pradinė nuosavybės kaina. Galiausia dažnai sunku diversifikuoti, kai investuojama į NT. Kaip ten bebūtų, visgi diversifikavimas įmanomas ir šioje sferoje, tiesiog reikėtų investuoti į skirtingose bendruomenėse vietovėse esančius objektus, bei investuoti į skirtingos paskirties pastatus.

Arba kaip alternatyvi galimybė- įsigyti į nekilnojamą turtą investavusio fondo akcijas/vienetus. Visgi reikia pažymėti, jog akcijas diversifikuoti yra lengviau, nes galima pasirinkti tarp skirtingų pramonės šakų, ir taip išskaidyti riziką platesniu lygiu.

Akcijos

Nuo 1978 iki 2006 grąža iš investicijų į akcijas vidutiniškai buvo 13,6 %. Nors akcijų kainų svyravimai gali būti didesni nei NT kainų, tačiau ilgo laikotarpio atžvilgiu investicijų į akcijas grąž yra žymiai geresnė (lyginant su NT vidurkiu 8,6%).

Kaip tai veikia

Nusipirkdamas akciją, investuotojas įgyja dalį kompanijos. Kai laikai geri – investuotojas gauna gerą investinę grąžą. Ekonominio nuosmukio metu kompanijos pelnas ir apyvarta krenta, taip pat mažėja pelno dalis, kuri būtų skirima dividendams. tačiau į akcijas investuojant ilgam laikotarpiui, galima tikėtis gerenės grąžos nei iš NT.

Akcijose taip pat galima naudoti svertą, tačiau reikia įvertinti galimą riziką, nes pasiskolinus iš brokerio akcijų, ir jų kainai nukritus, gali tekti parduoti akcijas nuostoingai.

Privalumai

Akcijos likvidus finansinis instrumentas, ir jas galima pakankamai greitai parduoti. Akcijos duoda didesnį prieaugio procentą nei NT. Dėl nepastovumo, akcijų kursų svyravimų visai nenuostabu, jei viena ar kita kompanija fiksuoja 20% ar 50% augimą per metus.

Trūkumai

Akcijos gali būti labai nepastovios. Ekonominio sunkmečio metu tai itin pasimato. Taip pat, investavimas į akcijas dažnu atveju gali būti pagrįstas tiktai grynomis emocijomis ir investuotojo veiksmai tokiu atveju bus neracionalūs. Galiausia reikia nepamiršti, kad visada egzistuoja (nors ir nedidelė), bankroto galimybė, kas atneštų didelius nuostolius investuotojui.

Reziumė

Akcijos turi privalumų daugumoje aspektų. Tačiau Nekilnojamas Turtas turi privalumų stabilumo atžvilgiu bei investicijų apmokestinimo klausimais. Ieškantiems kompromiso, geras variantas būtų fondai arba trestai investuojantys išimtinai tik į NT, tokiu atveju nusipirkęs dalį juose investuotojas gautų dalį privalumų tiek iš akcijų, ir dalį iš nekilnojamo turto. kadangi tiek vienas, tiek kitas investvimo būdas turi ir pliusų ir minusų, nuspresti kuri priemonė geresnė, kiekvienas investuotojas turi pagal savo finansinę situaciją ir rizikos toleravimo laipsnį.

Šaltinis: investopedia

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.