Ketvirtadienis, 7 lapkričio, 2024
Mokomieji Straipsniai

Nenustatykite nuoseklumo savo prekybos tikslu

Nuoseklumo nustatymas prekybos tikslu gali būti pražūtingas ir baigtis depozito sudeginimu. Pasiaiškinkime, kas tas ‘nuoseklumas’ ir kodėl jis toks kenksmingas, kai atrodo, kad pelnas gaunamas tik ‘nuosekliai ir atkakliai’… Kaip yra iš tikrųjų?

Zodis.eu nuoseklumą apibūdina kaip  paeiliui, vienas po kito einantį, vykstantį, daromą veiksmą, procesą, reiškinį. O sinonimai yra: logiškas, serijinis, susijęs, sujungtas, serialas, padarinys, atitinkantis, tolesnis, susietas, pastovus ir t.t. Čia viskas aišku. Bet neaišku, kodėl tai mums netinka?..

Tikriausiai girdėjote, o gal ir patys esate pasakę:

  • Man tikrai niekada nepasisekė, nes man trūksta nuoseklumo.
  • Turiu ilgametę patirtį, bet man vis trūksta nuoseklumo.
  • Jūs ieškote nuoseklaus būdo generuoti grąžą iš akcijų rinkos. (sic)
  • 15+ metų – pagaliau įgavo tam tikrą nuoseklumą.
  • Aš tai darau tik 7+ metų, šiuo metu man sekasi geriau nei vidutiniškai, bet man trūksta nuoseklumo ir tam tikrų žinių.
  • Nesukūrė jokių labai nuoseklių strategijų.

Nuoseklumas ir prekyba

Nuoseklumas prekyboje reiškia nuolatinį pelno generavimą arba nuolatinį teigiamo rezultato generavimą. Nuoseklumas yra puikus tikslas. Tai skamba kaip nedaug streso, stabilus būdas padidinti savo sąskaitą. Tačiau tai taip pat ir mitas. Tai vienaragis. Tai… tiesiog nesąmonė.

Treideriai, apibūdindami nuoseklumą kaip tikslą, dažnai nurodo tokius dalykus kaip „vidutiniškai 40 punktų per dieną“ arba „2% pelnas per dieną“ arba „norėčiau nuolat uždirbti apie 500 USD per dieną“.

Be to, nuoseklumas prekyboje yra dar vienas būdas apibūdinti vidurkį: pastovios grąžos vidurkis per nustatytą dienų skaičių yra nuoseklus; nuolatinis nustatyto rezultato generavimas yra pastovus vidurkis, ir t.t.

Bet čia yra vidurkių problema

Dvidešimties žmonių bare kiekvieno vidutinė grynoji vertė yra maždaug 1 milijonas dolerių (iš viso 20 milijonų dolerių). Tada į barą įeina Jeff Bezos (Amazon savininkas ir 4-tas pagal turtingumą pagal Forbes rašymo metu) ir staiga visi bare tampa multimilijardieriais, t.y. vidutiniškai kiekvienas bare vertas jau 5.2 milijardų dolerių. Vidurkis pasikeitė tik vienu subtiliu koregavimu. Bet toks vidurkinimas nebėra nuoseklus.

Lygiai tas pats vyksta ir jūsų „nuoseklioje” prekyboje. Dvidešimt sandorių su kintančia grąža: nuostoliais, mažas pelnas, nulis grąžos. Tada vienas sandoris su duoda 10 000 USD pelną… Staiga jūsų prekyba tampa pelninga, vidutiniškai pagal planą, bet nenuosekli.

Pareto principas

Prekyba dėl rezultatų yra mažiau susijusi su nuoseklumu, bet labiau susijusi su Pareto principu. Jis teigia, kad daugelio pasekmių atveju maždaug 80% pasekmių kyla dėl 20% priežasčių („keleto gyvybiškai svarbių”).

Tai senoji 80/20 taisyklė:

  • 80% pajamų gaunama iš 20% jūsų klientų.
  • 80% darbuotojų atlieka 20% darbo.
  • 80% jūsų grąžos gaunama iš 20% jūsų sandorių.

Prekyba dėl nuoseklumo

Prekyba dėl nuoseklumo reiškia nuolatinę prekybą, kol per tam tikrą laikotarpį bus pasiektas konkretus tikslas. Tai reiškia, kad reikia siekti 500 USD pelno per dieną, kelis kartus nepasiekti tikslo, o tada prisiimti papildomą riziką, kad „kompensuotų“ skirtumą. Leisime jums atspėti, kas nutiks toliau…

Prekyba dėl nuoseklumo nėra taip, kaip prekyba veikia. Rezultatai atsitiktiniai. Jie ateina ir praeina, o didelių rezultatų yra nedaug (20%). Ir nors jie gali būti reti, ta didelė grąža yra tai, kuo grindžiama metinė grąža. Likusi jūsų prekybos dalis turėtų būti bangavimas (kai kurie laimėjimai, kai kurie pralaimėjimai… Ir jokio realaus rezultato. 80%).

Dar svarbiau, kad pačios rinkos nejuda nuosekliai. Vieną dieną galima matyti 3 taškų diapazoną, o kitą – 100 taškų diapazoną. Jei „nuoseklus“ spekuliantas siekia 20 taškų per dieną, tai vieną dieną tampa neįmanoma, o kitą – netinkama.

Niekas negeneruoja nuoseklios grąžos diena iš dienos, savaitė po savaitės ar mėnuo po mėnesio. Niekas nesiekia konkrečios grąžos per dieną ir neprekiauja tol, kol ši grąža nebus pasiekta. Jei jie tai daro, paklauskite, kiek dienų jiems pritrūko… tada perskaičiuokite vidurkį. Jis bus žymiai mažesnis nei planuotas (tai vadinama Lošėjo amnezija).

Nuoseklumo siekimas yra pagrindinė priežastis, kodėl spekuliantai patiria nuostolių. Nuoseklumo trūkumas nėra problema. Nuoseklumo siekimas yra. Laikykitės atokiau nuo svetainių ir patarimų, kuriose siūloma:

  • „Žingsniai siekiant prekybos nuoseklumo“ ir
  • „Kaip nuosekliai prekiauti neturint tobulos strategijos“. ir
  • „7 idėjos, kaip pagerinti jūsų prekybos nuoseklumą“

Išvada

Nebijokite prisiimti mažų nuostolių, kad gautumėte didesnį pelną. Nebijokite turėti porą ‘sunkių’ dienų, kad patirtumėte labai pelningų. Nuoseklumas neturėtų būti tikslas. Rezultatas turi būti nuoseklumas. Tai yra nuoseklios sistemos su taisyklėmis ir aiškiais veiksmais rezultatas. Nuoseklumas yra metodas ir atlygis, o ne tikslas…

Daugiau apie prekybos strategijas skaitykite čia.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.