Ketvirtadienis, 3 spalio, 2024
Kriptovaliutos ir P2P

NEO – Kas naujo Matricoje?

Projektas NEO yra ne pelno bendruomenės valdoma blockchain platforma, skirta keičiamojo dydžio (scalable) decentralizuotų programų (dApps) tinklo sukūrimui. Dėl savo panašumo į Ethereum dar kartais pavadinamas Kinijos Ethereum arba Ethereum žudiku. Tinklas pradėjo veikti 2014 m. pavadinimu Antshares.

Projektas savo prekės ženklą pakeitė 2017 m. birželio 22 d. Naujas vardas graikų kalba reiškia „naujumas ir jaunystė“ ir juo siekiama atnaujinti įmonės įvaizdį. Dvisluoksnę blockchain technologiją sukūrė bendrovė Onchain DNA, lyderiaujanti blockchain technologijų sektoriuje. Ši kompanija dirba su su Ethereum.

Projektas save pozicionuoja kaip „išmaniąją ekonomiką” (smart economy). Blockchain ji naudoja realaus turto bei tapatybės skaitmeninimui. O valdymas vyksta per išmaniuosius kontraktus (smart contract). Kontraktus kūrėjai gali rašyti pagrindinėse programavimo kalbose: C #, Python, Go ir Javascript.

NEO naudojimas

Platformą kūrėjai gali naudoti keliems tikslams. Visų pirma, ji gali būti naudojama kuriant skaitmeninį turtą. Naudodamiesi NEO, vartotojai gali konvertuoti tradicinį turtą, pavyzdžiui, nekilnojamąjį turtą ir vertybinius popierius, į skaitmeninę formą. Toks turtas išlaikys visas savo savybes, jį saugos įstatymai, savininkams suteiks daug daugiau veiklos laisvės, palyginti su realiame pasaulyje esančiais ekvivalentais.

Be to, NEO leidžia skaitmeninti tapatybę įmonėms ir asmenims. Tapatybės bus apsaugotos daugybe įvairių efektyvių autentifikavimo priemonių, tokių kaip veido ir balso atpažinimas, pirštų atspaudai ir tekstiniai pranešimai.

Trečia, nors projektas laikomas kaip alternatyva Ethereum, smart kontraktai yra originalūs ir jie transakcijoje gali pakeisti trečiąsias šalis ir tada nereikia transakcijos dalyvių abipusio pasitikėjimo. Kontraktai kuriami tomis pačiomis populiariomis kalbomis, todėl patogu vystytojams.

Ketvirta, NEO kūrėjams suteikia išbaigtą aplinką decentralizuotų programų dApp kūrimui. Platformoje kūrėjai gauna prieigą prie pačių įvairiausių sprendimų ir įrankių, kurie žymiai palengvina procesą.

Kuo NEO skiriasi nuo BTC, ETH ir kitų?

NEO skelbiasi, kas jų projektas skiriasi nuo Bitcoin, Ethereum ir šių analogų. Visų pirma tai tuo, kad šitas žetonas yra nedalomas į smulkesnius vienetus. Tai reiškia, kad negali turėti 0.5 ar 1000.1. Visada turi būti sveikas skaičius. Kai kurios kriptobiržos turi priėmusios sprendimą ir leidžia prekiauti NEO dalimis. Tačiau į piniginę vis tiek negalite tų dalių persivesti.

Antra, platformoje veikia dviejų lygių žetonų sistema. Nors NEO žetonai reprezentuoja dalį nuosavybės teisių į platformą, vidinės transakcijos apmokamos kitu žetonu – GAS arba neoGAS. Iš pirmo žvilgsnio, tokia sistema gali atrodyti panaši į Ethereum, tačiau pagrindinis skirtumas yra tas, kad GAS generuojamos automatiškai. Kadangi tinklas yra pagrįstas proof-of-stake algoritmu, NEO žetonų laikymas prisideda prie tinklo ir padeda kurti naujus blokus. Už kiekvieną naujai sugeneruotą bloką 8 GAS paskirstomi visiems žetono turėtojams proporcingai atsižvelgiant į turimų monetų kiekį.

Bendra abiejų žetonų pasiūla yra 100 mln. Kiekvienas NEO žetonas suteikia jo turėtojui teisę valdyti tinklą ir balsuoti diskusijose dėl buhalterijos ir tinklo parametrų pakeitimų. NEO negali būti išgaunamas, nes jis sudaro rinkos dalį ir yra techniškai klasifikuojamas kaip vertybinis popierius.

Galiausiai, NEO naudoja savo smart contracts, kurie vaidina panašų vaidmenį, kaip ir Ethereum tinklo, t. y. padeda bet kurios mainų vertės dalyviams be trečiųjų šalių valdymo. Tačiau skirtingai nei Solidity , jie sukurti naudojant gerai žinomas programavimo kalbas, kurios supaprastina kūrėjų procesą

Žetonai

NEO išleido savo žetonus per viešąjį išpardavimą, kuris buvo pradėtas 2017 m. rugpjūčio 8 d. Ir pasibaigė 2017 m. rugsėjo 9 d. Viešam pardavimui buvo skirta 20 mln. vienetų. Bendra pasiūla yra lygi 100 milijonų vienetų žėtonų.

Žetonų – galima pavadinti ir kriptovaliutos – NEO galima įsigyti daugybėje mainų platformų, įskaitant tokius lyderius kaip BitForex, OKEx, Bitfinex, CoinBene ir BitMart. Žetonai gali būti laikomi darbalaukyje ir internetinėse piniginėse, kurios nurodomos projekto tinklalapyje. Hard piniginės Ledger Nano S taip pat palaiko NEO, todėl tai gali būti galimybė ilgalaikiams investuotojams, besirūpinantiems savo lėšų saugumu.

NEO komanda ir partneriai

Kadangi bendruomenės vadovaujama platforma pirmiausia skirta Kinijos vidaus rinkai, apie projekto vystytojus nėra daug žinoma. Da Hongfei ir Erik Zhang laikomi platformos kūrėjais, tačiau internete nėra tai patvirtinančios informacijos. Tik pačiame projekto tinklapyje.

2019 m. liepą projektas paskelbė savo partnerystę su kita Kinijos blockchain platforma Ontology, kurios pagrindinis tikslas yra sukurti sąveikų (interoperable) protokolą. Po platformos paleidimo, Ontology NEO savininkams perdavė 37 milijonų JAV dolerių vertės žetonus (airdrop).

Tinklas

Projektas naudoja tokias technologijas: dBFT2.0, NeoVM, Smart Contract, NeoID, NeoFS, Voting Mechanism, Dual Token, Oracle. Pačiam tinkle entuziastai gali vystyti patį tinklą, kurti skaitmeninius turtus, DeFi projektus ir žaidimus. Projektas skelbiasi turintis vartotojų su virš 2 mln. adresų, per 500 000 bendruomenės narių, virš 100 dApps’ų.

2020 m. liepą pagal Coinmarketcap NEO pagal kapitalizaciją užėmė 20-tą vietą, pagal Coincentral – 21-mą vietą, pagal Nomics – 22-tą vietą. Projekto Whitepaper. WeissCryptoRatings projektui suteikęs C+ reitingą (Bitcoin reitingas yra A-). Populiariausia prekybos pora yra NEOUSDT – 61.9%.

Techninių indikatorių konsensusas:

Ar verta investuoti į šį projektą?

Projektas tikrai įdomus ir, atrodo, kad į jį investuoti galima. Gal būt neramina vienas dalykas, kad tai Kinijos rinkai skirtas ethereum… Antra vertus, tai rinkos pripažintas stiprus ethereum projekto konkurentas. Aišku, jis jau neaplenks antro pagal kapitalizaciją projekto.

Tačiau nepamirškime, kad tai tik 20 pagal dydį tinklas. Ir šiandien jis įdomus, gal būt, labiau programuotojams ir kriptorinkos vystytojams. O investuotojams jis gali būti įdomus dėl panašumo į vertybinius popierius: perki NEO, periodiškai gauni GAS, kurį galima panaudoti tinkle ir galima parduoti.

Nepamirškime, kad Ethereum turi ir daugiau stiprių konkurentų. EOS laikomas irgi konkurentu, o jo kapitalizacija yra apie 11-tame lygyje. Tačiau mes atidžiai sekam projektą ir jums siūlome tą daryti…

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.