Antradienis, 5 gruodžio, 2023
JAV

Netflix

Netflix, Inc. yra viena iš pirmaujančių pasaulyje pramogų paslaugų tinklas, turinti apytiksliai 231 mln. mokamų vartotojų daugiau nei 190 šalių, besimėgaujančių TV serialais, dokumentiniais filmais, vaidybiniais filmais ir žaidimais mobiliesiems įvairiais žanrais ir kalbomis.

Nariai gali dalyvauti tiek, kiek nori, bet kada, bet kur, bet kuriame prie interneto prijungtame ekrane. Nariai gali žaisti, pristabdyti ir tęsti žiūrėjimą – visa tai be reklamos. Be to, Jungtinėse Valstijose ir toliau siūloma DVD siuntimo paštu paslaugą. Iš principo, kompanija veikia kaip vienas veiklos segmentas. Pajamos gaunamos iš mėnesinių narystės mokesčių už paslaugas, susijusias su turinio srautiniu perdavimu.

Netflix veikia stiprioje konkurencinėje aplinkoje. Ir tai gali paveikti kompanijos pajamas. Santykiniai paslaugų lygiai, turinio pasiūlymai, konkurentų kainodara ir susijusios funkcijos gali neigiamai paveikti kompanijos galimybes pritraukti ir išlaikyti vartotojus.

Pajamos pagal regionus:

Pajamos

Netflix finansai

Kompanijos finansai valdomi prisiimant riziką. Ilgalaikiai įsipareigojimai sudaro 134% Nuosavo kapitalo. Tačiau Ilgalaikių skolų padengimui 2022 m. pelnu užtektų vos 3.20 metų. Kompanijai tenka skolintis, nes ne visada užtenka apyvartinių lėšų. Tačiau vienas į IMT investuotas JAV doleris uždirbo net $8.32 EPS.

Korporacijos pelno dinamika stabiliai kylanti. Pastarųjų 10 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo net 102.81%. O pastarųjų 5 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas siekė net 51.45%. Investuoja savo kompetencijos rėmuose.

Kadangi įmonė lig šiol dividendų nemokėjo, tai jos Nepaskirstyto pelno rentabilumas per 10 metų sudarė net 25.96%. Kompanija pelningai investuoja nepaskirstytą pelną ir vėl uždirba. 10 metų vidutinis ROAE yra apie 20%. Labai gera grąža. Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien į JAV 10 m. VVP ir gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2022 metais, tai akcijas turėtų parduoti net po $268.

Per metus šiek tiek pablogėję pajamingumo rodikliai rodo, kad kompanija jau pasiekė savo spartaus augimo piką ir ateityje investuotojus turėtų džiuginti sparčios plėtros rezultatais. Kaip žinia, didelio kapitalo įmonę sunkiau valdyti, sunkiau pasiekti, kad kiekvienas turimo kapitalo doleris generuoti vis didėjančius pinigų srautus.

Dar 2021 m. kovą kompanija pirmą kartą paskelbė nuosavų akcijų supirkimo politiką. Patvirtintas net 5 mlrd. USD paketas. Terminas – neribotai. 2022 metų pabaigoje Nuosavų akcijų supirkimo „biudžete” liko 4.4 mlrd. USD. Tačiau 2022 m. kompanija akcijų nesupirko.

Investicinio įverčio rezultatas:

Netflix
Investment scoreboard

EPS dinamika:

Kompanijos akcijos

Netflix akcijos listinguojamos NASDAQ biržoje. Trumpinys (ticker): NFLX. Nuo listingavimo pradžios 2002 metais akcijos kaina pakilo net 35 599%. Tokio augimo ateityje jau negalime tikėtis, nes kompanija yra jau atrasta rinkoje ir kainos augimas bus daug nuoseklesnis.

Akcijos kainos standartinis nuokrypis yra net 54%, o beta siekia 1.27. Tai rizikinga akcija su dideliais svyravimais techniniu požiūriu. GRAPES metodu apskaičiuota kainos perspektyva yra $386.

Fiksuoto pajamingumo atžvilgiu apskaičiuotos kainos perspektyva mums rodo, kad kaina rinkoje rašymo metu gali būti gerokai pervertinta. Bet mes žinome, kad investuotojai perka lūkesčius dėl kompanijos veiklos rezultatų ateityje. Todėl mūsų metodu apskaičiuota kainos perspektyva yra daug optimistiškesnė.

Gal net per daug optimistiška. Bet kompanijos veiklos rezultatai tikrai yra geri ir rinka tai įvertina ir vertins ateityje. Esant normaliai rinkos konjunktūrai, akcijos kaina rinkoje laisvai gali pasiekti tokius lygius:

Kainos lygis
Kainos lygiai

Nuo idėjos paskelbimo prieš kelis mėnesius, kai mes sakėme, kad akcijomis rinkoje prekiaujama su nuolaida, investuotojai uždirbo 88% ikimokestinę grąžą.

Kainos dinaminis grafikas

Netflix akcijos įeina į mūsų Tvenkinio portfelį.

Kompanijos puslapis investuotojams.

Daugiau JAV akcijų.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: