Netflix

Netflix, Inc. yra viena iš pirmaujančių pasaulyje pramogų paslaugų tinklas, turinti apytiksliai 222 mln. mokamų vartotojų daugiau nei 190 šalių, besimėgaujančių TV serialais, dokumentiniais filmais, vaidybiniais filmais ir žaidimais mobiliesiems įvairiais žanrais ir kalbomis.

Nariai gali dalyvauti tiek, kiek nori, bet kada, bet kur, bet kuriame prie interneto prijungtame ekrane. Nariai gali žaisti, pristabdyti ir tęsti žiūrėjimą – visa tai be reklamos. Be to, Jungtinėse Valstijose ir toliau siūloma DVD siuntimo paštu paslaugą.

Iš principo, kompanija veikia kaip vienas veiklos segmentas. Pajamos daugiausia gaunamos iš mėnesinių narystės mokesčių už paslaugas, susijusias su turinio srautiniu perdavimu.

Netflix veikia stiprioje konkurencinėje aplinkoje. Ir tai gali paveikti kompanijos pajamas. Santykiniai paslaugų lygiai, turinio pasiūlymai, konkurentų kainodara ir susijusios funkcijos gali neigiamai paveikti kompanijos galimybes pritraukti ir išlaikyti vartotojus.

Todėl pasižiūrėkime, kaip kompanijai sekėsi lig šiol, kokie jos konkurenciniai pranašumai finansinių skaičių atžvilgiu.

Netflix finansai

Kompanijos finansai valdomi prisiimant riziką. Ilgalaikiai įsipareigojimai sudaro 128% Nuosavo kapitalo. Tačiau Ilgalaikių skolų padengimui 2021 m. pelnu užtektų vos 3.48 metų. Kompanijai tenka skolintis, nes ne visada užtenka apyvartinių lėšų. Tačiau vienas į IMT investuotas JAV doleris uždirbo net $5.44 EPS.

Korporacijos pelno dinamika stabiliai kylanti. Pastarųjų 10 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo net 44.16%. O pastarųjų 5 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas siekė net 55.16%. Investuoja savo kompetencijos rėmuose.

Kadangi įmonė lig šiol dividendų nemokėjo, tai jos Nepaskirstyto pelno rentabilumas per 10 metų sudarė net 40.17%. Kompanija pelningai investuoja nepaskirstytą pelną ir vėl uždirba. 10 metų vidutinis ROAE yra apie 20%. Labai gera grąža. Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien į JAV 10 m. VVP ir gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2021 metais, tai akcijas turėtų parduoti net po $305.

Dar 2021 m. kovą kompanija pirmą kartą paskelbė nuosavų akcijų supirkimo politiką. Patvirtintas net 5 mlrd. USD paketas. Terminas – neribotai. 2021 metų pabaigoje Nuosavų akcijų supirkimo „biudžete” liko 4.4 mlrd. USD. Todėl 2022 m. akcijų kainų kritimas bus labai efektyviai išnaudotas jas superkant. Tai padidina kainos prognozę ateityje.

EPS dinamika:

Kompanijos akcijos

Netflix akcijos listinguojamos NASDAQ biržoje. Trumpinys (ticker): NFLX. Nuo listingavimo pradžios 2002 metais akcijos kaina pakilo net 19 358%. Tokio augimo ateityje jau negalime tikėtis, nes kompanija yra jau atrasta rinkoje ir kainos augimas bus daug nuoseklesnis.

Kompanija palaipsniui išbraukiama iš FAANG kompanijos. Iš technologijų kompanijos ji tapo medijos kompanija. Žinoma, norint jai išsilaikyti rinkoje, reikės žengti koja kojon su technologijomis.

Taigi, kompanijos veiklos rezultatai tikrai yra geri ir rinka tai įvertins. Esant normaliai rinkos konjunktūrai, akcijos kaina rinkoje laisvai gali pasiekti tokius lygius:

Tai dabartinis akcijos kainos kritimas (2022 m. pradžia) vyko drauge su visos rinkos korekcija. Todėl akcijomis rinkoje 2022 m. rudenį prekiaujama su nuolaida, jai esant $160-$250 kainos kanale.

Kainos dinaminis grafikas

Netflix akcijos įeina į mūsų Tvenkinio portfelį.

Kompanijos puslapis investuotojams.

Daugiau JAV akcijų.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: