Neužregistruotos banko Snoras akcijų pirkėjai sulaukė galutinio palankaus teismo sprendimo

Gaus išmokas

Neužregistruotos banko Snoras akcijų emisijos pirkėjai gaus iki 100 tūkst. eurų indėlių draudimo išmokas – po šešerius metus trukusių ginčų tašką byloje padėjo Lietuvos Aukščiausiasis teismas (LAT).

LAT trečiadienį nusprendė, kad už neišleistą banko Snoras akcijų emisiją įmokėtos lėšos gali būti laikomos indėliu. Tai padaryta po  kovą priimto Europos Sąjungos Teisingumo Teismo (ESTT) sprendimo, kurie konstatuota, kad gyventojams, kurie įmokėjo lėšas už neišleistas bankas Snoras akcijas bei obligacijas, gali būti taikoma tiek Europos Sąjungos (ES) direktyva dėl investicijų, tiek direktyva dėl indėlių apsaugos.

“Džiaugiamės, kad po teismų epopėjos teisingumas triumfuoja ir tikimės, kad Indėlių ir investicijų draudimo fondas (IIDF) nedelsiant išmokės draudimo išmokas, nes žmonės jau nuo 2011 metų negali disponuoti savo pinigais”, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.

Naujos bylos

Neužregistruotos banko Snoras akcijų pirkėjai sulaukė galutinio palankaus teismo sprendimo
Teismo sprendimas

Jo teigimu, IIDF ilgą laiką nepagrįstai vengus išmokėti draudimo išmokas, teismuose galimos naujos bylos dėl procesinių palūkanų, kurios jau siekia maždaug trečdalį pradinės sumos.

Neužregistruotų akcijų emisijos byloje Investuotojų asociacijos suburtus investuotojus atstovavo advokatų kontora „Fort“, besispecializuojanti su Europos Sąjungos (ES) teise susijusiose bylose.

“Tai – svarbiausia iki šiol Lietuvos teismuose nagrinėta byla, susijusi su ES teise, pareikalavusi milžiniško ieškovų atkaklumo ir užsispyrimo grumiantis su valstybe”, – sakė advokatų bendrijos “Fort” partneris Andrius Mamontovas.

Investuotojų asociacijos suburta grupė, kuri vienija 257 asmenis, iš viso pirko naujos bankas Snoras akcijų emisijos akcijų už 1,6 mln. eurų.

Ne visiems

LAT sprendimas galioja tik tų asmenų, kurie kreipėsi į teismus, atžvilgiu.

Pagal įstatymus draudimo išmokos negali gauti didžiausi banko Snoras akcijų emisijos pirkėjai – Rusijoje besislapstantys Vladimiras Antonovas (pasirašė akcijų už 58 mln. eurų), Raimondas Baranauskas (21,6 mln. eurų) bei su jais siejamas „Jubilee Financial Products“ fondas (23,2 mln. eurų).

Banko Snoras akcininkai sprendimą platinti naują 110 mln. eurų akcijų emisiją priėmė 2010 metų gruodžio 21 dieną. Smulkieji investuotojai naujosios akcijų emisijos galėjo įsigyti už maždaug 7,3 mln. eurų.

2011 metų lapkričio 16 dieną Lietuvos Vyriausybė nacionalizavo banko Snoras akcijas, o lapkričio 22 dieną Lietuvos bankas atsisakė išduoti leidimą registruoti banko Snoras įstatų pakeitimus dėl kapitalo didinimo. Gruodžio 7 dieną bankui Snoras iškelta bankroto byla.

Šaltinis: Investuotojų asociacija

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: