Penktadienis, 29 kovo, 2024
Investuotojų galerija

Nežinoma George Soros biografija. Dar žiupsnelis sąmokslo teorijos

Nežinoma George Soros biografija. Šio straipsnio turinys remiasi EIR (Executive Intelligence Review) biuro ataskaita, paskelbta 1996 spalio 1 d. Bisbadene Vokietijoje, ir vadinasi „Megaspekulianto Džordžo Soroso reziumė“.

„Time“ žurnalas G. Sorosą apibūdina, kaip šiuolaikinį Robiną Hudą, kuris, spekuliuodamas prieš vakarų centrinius bankus, gauna didžiulius pelnus ir juos poskoministinės Rytų Europos ir buvusios Tarybų Sąjungos šalių ekonomikoms pagelbėti bei sukurti taip vadinamą „Atvirą visuomenę“.

Taigi labai svarbu išanalizuoti uždarą finansinį G.Soroso tinklą, kad suprasti realų „Soroso problemos“ mąstą Rytų Europoje ir kitose šalyse.

1992 m. po Europos valiutų keitimo Mechanizmo krizės, kai Centrinis Anglijos bankas buvo priverstas atsisakyti svaro stabilizavimo politikos, į areną išėjo mažai kam žinoma finansų rinkos figūrą, pareiškusi, kad dėl svaro kritimo uždirbo 1 mlrd. USD. Tai buvo iš Vengrijos kilęs G.Sorosas. Visą Antrą pasaulinį karą jis praleido okupuotoje Vengrijoje, paskui persikėlė studijuoti ir gyventi į Londoną; dar po kelių metų gavo JAV pilietybę. Dabar reziduoja pagrinde Niujorke.

1993 m. G.Sorosas viešai paskelbia, kad aukso kaina turi staigiai pakilti, mat jis ką tik gavęs „insaido“, jog Kinija pirks daug aukso, reikalingo greitai augančiai ekonomikai. Vien šio pareiškimo užteko, kad per keturis mėnesius aukso kaina pakiltų 20%. Ir kas labai būdinga G. Sorosui, vos tik aukso kaina pradėjo kilti, jis su savo draugu James Goldsmith pradėjo patyliukais pardavinėti savo aukso atsargas su dideliu pelnu.

1993 m. Sorosas taip pat viešai pareiškia, kad ruošiasi pardavinėti Vokietijos VVP ir pirkti Prancūzijos VVP. Karts nuo karto jis „užsipuldavo“ Tailando, Malaizijos, Indonezijos, Meksikos valiutas. Šiose valiutų rinkos naujokėms, turėdamas didelius piniginius resursus, Sorosas galėjo laisvai manipuliuoti valiutomis. Principas labai paprastas: savo pareiškimais G.Sorosas pritraukia smulkesnius ir smulkius spekuliantus, tikinčius, kad Sorosas, matyt turėdamas „insaido“, žino ką daro. Taip keliama instrumento kaina, o pats Sorosas tuo tarpu nusiiminėja pelnus. Paskui jis ieško kitos patrauklios rinkos. Tokia technika pavadinta „smūgiuok ir bėk“.

Fasadinė figūra

Sorosas yra plataus ir slapto privačių finansinių interesų tinklo fasadinė figūra. Tinklą valdo stambios Europos aristokratų ir karalių šeimos. Šį tinklą jo nariai vadina „Salų klubu“, jis buvo sukurtas po Antrojo pasaulinio karo žlugus Jungtinių Karalysčių kolonijiniam imperializmui. Ir vietoj naudojimosi valstybiniais įgaliojimais, savo geopolitinius interesus ši Vakarų Europos oligarchija su centru Londone, sprendžia būtent šio tinklo pagalba.

G.Sorosas spekuliuoja per savo ofšorinį fondą „Quantum Fund NV“, kuris valdo apie 11-14 mlrd.USD privačių investuotojų lėšų. Manoma, kad tarp klientų yra ir JK Karalienė Elžbieta II. Fondas registruotas Antilų salose. Tai leidžia ne tik nemokėti mokesčių, bet ir slėpti finansines operacijas bei nuslėpti investuotojų kilmę. Netgi oficialiai G.Sorosas nevaldo „Quantum Fund“. Juridiškai jis yra fondo konsultantas, atstovaujantis kitai kompanijai, „Soros Fund Management“, registruotai Niujorke. „Quantum Fund NV“ direktorių taryboje nėra nė vieno JAV piliečio. Ten yra šveicarų, italų, britų, bet nė vieno amerikiečio.

Norėdamas sukurti vienišo investuotojo genijaus mitą apie save, G.Sorosas neafišuoja savo ryšių nei su JK Užsienio reikalų ministerija, nei Izraelio ir Amerikos įtakingais sluoksniai, net nei su milijardieriumi Rotšildu. Turėję reikalų su Sorosu teigia, kad jis niekada nepriima sprendimų savarankiškai, prieš tai negavęs reikalingos informacijos iš atitinkamo asmens. Ryšius su Rotšildu atskleidžia tai, kad „Quantum Fund NV“ direktorių taryboje yra Rotšildo žmonės – Ričardas Kecas, esantis ir „London N.M. Rothschild“ valdyboje, bei Nilsas O‘Taube, vadovaujantis „Rothschild Italia S.p.A.“. Vienas pagrindinių Soroso spekuliavimo partnerių Džeimsas Goldsmitas yra ne kas kitas, o Rotšildų giminės atstovas.

Karjera

Savo karjeros pradžioje G.Sorosas dirbo mažam banke Niujorke, glaudžiai susijusiu su Rotšildo valdomu „Arnhold и S. Bleichroeder. Inc.“. Iki šiol „Arnhold и S. Bleichroeder. Inc.“ ir Citibank yra pagrindiniai Soroso fondų laikytojai. O Džordžas K. Karlvaisas, Rotšildo partneris Europoje davė dalį pardinio kapitalo Soroso fondams steigtis bei atvedė pirmuosius investuotojus.

G.Soroso santykis su Rotšildu ir jo finansų imperija nėra atsitiktinis. Jo ypatingą privataus spekulianto sėkmę ir gana keistą savybę visada daryti teisingus investicinius ėjimus galima paaiškinti tuo, kad jis turi priėjimą prie pačiuose aukščiausiuose sluoksniuose esančios informacijos. Kad sužinoti, kaip jam tai pavyksta, tenka daryti trumpą istorinę apžvalgą.

Nuo Antrojo pasaulinio karo Rotšildų šeimyna kūrė „nereikšmingų“ turtuolių įvaizdį. Šeima išleido begalę pinigų, kad suformuotų turtingų, tačiau „tylių džentelmenų“, kurie pasišventę vynų gamybai, labdarai ar pan. įvaizdį. Nors jų dalyvavimas kuriant Izraelio valstybę nėra paslaptis, kaip ir keliuose kituose stambiuose projektuose, Rotšildai labiau linkę likti šešėlyje ir savo veiklą vykdyti per bendroves, esančias toliau nuo Niujorko, tokias kaip „Zurich Rothschild Bank AG“ ir „Rothschild Italia of Milan“.

Remiantis buvusių CŽV darbuotojų, susipažinusių su „Soroso byla“, pranešimais, būtent šie „tylūs“ investuotojai padėjo Sorosui sukaupti įspūdingą kapitalą, kad 1992 m. sužlugdyti Europos finansinį stabilumą. G.Sorosas yra vienas iš pagrindinių „Salų klubo“ ekonominės ir finansinės kovos įrankių. Ir būtent Rotšildų giminė, kurios įtaka pasauliniams įvykiams parsidėjo dar kaizerio Bismarko laikais, suvedė Sorosą su įtakingiausiais politiniais asmenimis. Ir G.Soroso fondų ataka prieš svarą buvo ne kas kita, kaip pagalba tuometinei premjerei M.Tečer išvesti svarą iš bendros europinės valiutų sistemos ir susilpninti ekonominį žemyninės Europos stabilumą. Tokią politiką JK vykdo jau nuo 1904 metų.

Parengta pagal užsienio žiniasklaidą.

Straipsnis pirmą kartą paskelbtas Spekuliantai.lt

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.