Norfolk Southern Corp

Norfolk Southern Corp veikla

Norfolk Southern Corp. akcijos NYSE biržoje listinguojamos nuo 1980 m. liepos mėn. 23 d. Simbolis yra „NSC“. Kompanija veikia JAV pietryčiuose, rytuose ir vidurio vakaruose.

O bendradarbiaudama su kitais vežėjais, pasiekia ir likusią JAV teritoriją. Kompanija teikia logistikos paslaugas ir siūlo geriausią intermodalinį tinklą JAV rytinėje pusėje.

„It’s generally true that railroad traffic can be a barometer of economic activity, and this certainly proved to be true in 2014 as Norfolk Southern rode the wave of a resurgent U.S. economy to achieve a record year“, – Charles W. Moorman.

Bendrovė rinkoje stipriai konkuruoja su dar 7-iomis geležinkelio bendrovėmis, neskaitant ir upių autotransporto. Ir kaina vienintelis faktorius, lemiantis klientų pasirinkimą.

Dėl šios priežasties geležinkelio kompanijos nėra pati geriausia investicija sumaniam investuotojui.

Norfolk Southern Corp finansai

Kompanijos finansai valdomi prisiimant riziką. Ilgalaikiai įsipareigojimai sudaro 137% Nuosavo kapitalo. O Ilgalaikių skolų padengimui 2018 m. Grynuoju pelnu prireiktų vos 3.96 metų. Tai geras rezultatas ir per metus pagerėjęs.

Kompanijos pelno augimo dinamika ciklinė, bet turi teigiamą tendenciją. Cikliškumą lemia pasaulinės ekonomikos konjunktūra, žaliavų kainos rinkoje. Tačiau dinamika kylanti.

Pastarųjų 10 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo 7.72%, o pastarųjų 5 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo 9.50%. Tai lemia nuosavų akcijų supirkimas.

Norfolk Southern Corp investuoja išimtinai savo kompetencijos rėmuose. Ir tai padeda jai dirbti geriau ir efektyviau.

Vidutinis 10 m. Nepaskirstyto pelno rentabilumas yra beveik 19%. 10 metų vidutinis ROAE yra 17.64%. Laikome, kad tai labai gera grąža.

Geležinkelių verslas reikalauja nuolatinių didelių kapitalo investicijų. $1, investuotas į IMT, uždirba net $6.77 EPS.

Jei kompanijos akcininkai norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien į JAV 10 m. trukmės VVP ir gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2018 metais, tai akcijas turėtų parduoti po 466 USD.

Norfolk Southern Corp akcijos

Kompanija turi stabilią nuosavų akcijų supirkimo programą. 2018 m. ji rinkoje supirko 17.1 mln. akcijų už $2.8 mlrd. 2017 m. Valdyba nusprendė supirkti dar 50 mln. VPA iki 2022 m. gruodžio 31 dienos.

Kompanijos Buhalterinės vertės 10 metų vidutinis metinis augimas siekia 7.92%. Normalus ir stabilus BV augimas yra sveikintinas.

Prieš 5 metus investuotojas, investavęs į Norfolk Southern Corp akcijas, gavo apie 15.80% vidutinę metinę grąžą. Nuo idėjos paskelbimo 2012 m. rugsėjo mėn. investuotojas vidutiniškai kasmet gavo 19.26%.

Manome, kad akcijos kaina per artimiausius penkerius metus, esant palankioms ekonominėms sąlygoms, gali augti 10-15% vidutiniškai kasmet. Korekcijas išnaudojam pozicijos papildymui.

Rekomendacija yra PIRKTI IR LAIKYTI.


Opcionų grandinė


Techninė analizė
Kompanijos puslapis

Forumas

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

2 thoughts on “Norfolk Southern Corp

 • 2019 July 20 at 10:39 am
  Permalink

  Kokį finansų maklerį patartumėt naudoti norint investuoti į JAV įmones? Kadangi visi bankai esantys Lietuvoje, bei INVL arba Oreon taiko labai aukštus komisinius mokesčius JAV akcijoms.

  Reply
  • 2019 November 14 at 1:39 pm
   Permalink

   Sveiki,
   Dabar galima pasirinkti daug įvairių su mažais komisiniais arba net visai be jų: Revolute, eToro, Admiral Market (kol kas 200 akcijų) ir pan.

   Reply

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: