Norfolk Southern Corp

Kompanija Norfolk Southern Corp specializuojasi žaliavų, tarpinių produktų ir gatavų prekių gabenimu geležinkeliu Valstijų pietryčiuose, rytuose ir vidurio vakaruose bei, keisdamiesi geležinkelio vežėjais, į ir iš kitų JAV regionų. Taip pat gabena krovinius užsienyje per kelis Atlanto ir Persijos įlankos uostus. Valdo plačiausią intermodalinio transportavimo tinklą rytinėje JAV pusėje.

Bendrovė rinkoje stipriai konkuruoja su dar 7-iomis geležinkelio bendrovėmis, neskaitant ir upių autotransporto. Ir kaina vienintelis faktorius, lemiantis klientų pasirinkimą. Dėl šios priežasties, rinkdamasis geležinkelio kompanijas, Sumanus investuotojas turi stropiai įvertinti rizikas ir galimą pajamingumą.

Norfolk Southern Corp finansai

Kompanijos finansai valdomi prisiimant riziką. Ilgalaikiai įsipareigojimai sudaro 142% Nuosavo kapitalo. O Ilgalaikių skolų padengimui 2020 m. Grynuoju pelnu prireiktų 6 metų. Rodiklis per metus sumažėjo. Geležinkelių verslas reikalauja nuolatinių didelių kapitalo investicijų. $1, investuotas į IMT, uždirba net $1.04 EPS.

Kompanijos pelno augimo dinamika ciklinė, bet turi teigiamą tendenciją. Cikliškumą lemia pasaulinės ekonomikos konjunktūra, žaliavų kainos rinkoje. Tačiau dinamika kylanti. Pastarųjų 10 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo 7%, o pastarųjų 5 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo 9%. Tai lemia nuosavų akcijų supirkimas.

Norfolk Southern Corp investuoja išimtinai savo kompetencijos rėmuose. Ir tai padeda jai dirbti geriau ir efektyviau. Vidutinis 10 m. Nepaskirstyto pelno rentabilumas sumažėjo iki 5.6%. 10 metų vidutinis ROAE liko 16%. Laikome, kad tai labai gera grąža.

Jei kompanijos akcininkai norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien į JAV 10 m. trukmės VVP ir gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2020 metais, tai akcijas turėtų parduoti po 653 USD.

Norfolk Southern Corp akcijos

Norfolk Southern Corp. akcijos NYSE biržoje listinguojamos nuo 1980 m. liepos mėn. 23 d. Simbolis yra NSC.

Kompanija turi stabilią nuosavų akcijų supirkimo programą. 2020 m. ji rinkoje supirko 7.4 mln. akcijų už $1.4 mlrd. 2017 m. Valdyba nusprendė supirkti dar 50 mln. VPA iki 2022 m. gruodžio 31 dienos. Kompanijos Buhalterinės vertės 10 metų vidutinis metinis augimas siekia 7.07%. Normalus ir stabilus BV augimas yra sveikintinas.

Prieš 5 metus investuotojas, investavęs į Norfolk Southern Corp akcijas, gavo apie 28,54% vidutinę metinę grąžą. Nuo idėjos paskelbimo 2012 m. rugsėjo mėn. investuotojas gavo 331% grąžą arba vidutiniškai kasmet po 19.26%.

Manome, kad akcijos kaina per artimiausius penkerius metus, esant palankioms ekonominėms sąlygoms, gali augti 5-15% vidutiniškai kasmet. Korekcijas išnaudojam pozicijos papildymui.

Rekomendacija yra PIRKTI IR LAIKYTI.

Platesnį kompanijos veiklos tyrimą, rekomendacijas ir prognozes rasite čia ir čia.

Techninė analizė


Kompanijos puslapis

Daugiau JAV kompanijų akcijų.

2 thoughts on “Norfolk Southern Corp

 • 2019 20 liepos at 10:39 am
  Permalink

  Kokį finansų maklerį patartumėt naudoti norint investuoti į JAV įmones? Kadangi visi bankai esantys Lietuvoje, bei INVL arba Oreon taiko labai aukštus komisinius mokesčius JAV akcijoms.

  Reply
  • 2019 14 lapkričio at 1:39 pm
   Permalink

   Sveiki,
   Dabar galima pasirinkti daug įvairių su mažais komisiniais arba net visai be jų: Revolute, eToro, Admiral Market (kol kas 200 akcijų) ir pan.

   Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: