Pirmadienis, 22 balandžio, 2024
JAV

Norfolk Southern Corp akcijų analizė

Kompanija Norfolk Southern Corp specializuojasi žaliavų, tarpinių produktų ir gatavų prekių gabenimu geležinkeliu Valstijų pietryčiuose, rytuose ir vidurio vakaruose bei, keisdamiesi geležinkelio vežėjais, į ir iš kitų JAV regionų. Taip pat gabena krovinius užsienyje per kelis Atlanto ir Persijos įlankos uostus. Valdo plačiausią intermodalinio transportavimo tinklą rytinėje JAV pusėje.

Kompanija skelbiasi viena iš šalies pirmaujančių transporto įmonių, pervežančių prekes ir medžiagas, kurios skatina JAV ekonomiką. Realiai, rinkoje stipriai konkuruoja su dar 7-iomis geležinkelio bendrovėmis, neskaitant ir upių autotransporto. Ir kaina vienintelis faktorius, lemiantis klientų pasirinkimą. Dėl šios priežasties, rinkdamasis geležinkelio kompanijas, Sumanus investuotojas turi stropiai įvertinti rizikas ir galimą pajamingumą.

Pajamų pasiskirstymas pagal sektorius:

Pajamų pasiskirstymas pagal sektorius
Pajamų pasiskirstymas pagal sektorius

Norfolk Southern Corp finansai

2023 finansinių metų rezultatai suprastėjo dėl geležinkelio avarijos 2023 m. vasario mėn. Rytų Ohajuje, kai 38 geležinkelio vagonai su cheminėmis medžiagomis nuvirto nuo bėgių transportavimo metu. Techninės ir ekologinės avarijos padarinių likvidavimas kompanijai kainavo 1.1 mlrd. dolerių.

Kompanijos 10 metų laikotarpio vidutinis metinis pajamų augimas, kaip ir praėjusiais finansiniais metais, liko vos 0.05%, nežiūrint to, kad metinės pajamos sumažėjo labai ženkliai, net -4.62%. Todėl pajamų sumažėjo dar nedramatizuojam. Deja, tai paveiks tolimesnius skaičiavimus.

Kas įdomiausia, kompanijos Bendrasis pajamingumas tik padidėjo ir siekė net 88.70%, o Grynasis pajamingumas sumažėjo iki 15%, bet vis dar išlieka teigiamai aukštas. Tai tik patvirtina, kad turime reikalą su labai stipria kompanija ir jos vadyba.

Kompanijos pelno augimo dinamika ciklinė, bet turi kylančią tendenciją. Cikliškumą lemia pasaulinės ekonomikos konjunktūra, žaliavų kainos rinkoje. Pastarųjų 10 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo vos 2.88%, o pastarųjų 5 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo -3.88%. Tai lėmė net -42.22% kritęs finansinių metų EPS.

Vidutinė turto grąža sumažėjo iki 4.54%; 10 metų laikotarpio vidutinė ROAE sumažėjo neženkliai iki 16.48%. Labai geri rodikliai tokiam gigantui kaip Norfolk Southern korporacija ir atsižvelgiant į suprastėjusias pajamas. Apyvartinis kapitalas buvo teigiamas.

Sumokėtos palūkanos Veiklos pelne pakilo iki jame sudaro tik apie 23%. Didėjo Ilgalaikės skolos, didėjo palūkanos, o Veiklos pelnas mažėjo. Geležinkelių verslas reikalauja nuolatinių didelių kapitalo investicijų. $1, investuotas į Ilgalaikį materialųjį turtą, vidutiniškai uždirba net $1.22 EPS.

Nepaskirstyto pelno 10 metų laikotarpio vidutinis metinis augimas sumažėjo iki 1.37%, nežiūrint, kad mažėja kelis metus iš eilės. To paties laikotarpio vidutinė Nepaskirstyto pelno rentabilumas nukrito iki 3.19%.

Neseniai į mūsų analizes įtrauktas F_Score rodiklis yra 7. Tai pakankamai geras rodiklis, bet ir jis nesugebėjo pagerinti mūsų investicinio įverčio.

Jei kompanijos akcininkai norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien į JAV 10 m. trukmės VVP ir gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2023 metais, tai akcijas turėtų parduoti po 192.79 USD (akcijos kaina rašymo metu – 254).

Investicinis įvertis:

Investicinis įvertis
Investicinis įvertis

Pajamų prognozė:

Prognozė20242025
EPS10.0410.88
Pelnas2 283 000 0002 474 000 000
Pajamos11 413 000 00012 370 000 000

Norfolk Southern Corp akcijos

Norfolk Southern Corp. akcijos NYSE biržoje listinguojamos nuo 1980 m. liepos mėn. 23 d. Simbolis yra NSC.

Kompanija turi stabilią Nuosavų akcijų supirkimo ir Dividendų mokėjimo programas. Išmokamų dividendų dydis stabiliai auga. 10 metų laikotarpio dividendų CAGR yra net 10.22%, dividendų mokėjimo pelningumas rašymo metu siekė 2.14%. Labai grąžūs skaičiai ir vilioja investuoti.

Investuotojai palankiai vertina kompaniją ir rinkoje už 1 FCF dolerį 2023 pabaigoje mokėjo apie 65 USD. Akcijos kainos Standartinis nuokrypis siekia 23.73%, beta siekia 1.31. Deja, bet dėl blogesnių, PEG nukrito iki -7.55, o akcijos Equity risk premium iki -0.21%. Tai tokį sumažėjimą vertinam šiek tiek su rezervu.

GRAPES metodu apskaičiuotos kainos perspektyvus augimas gali siekti apie 2-3% vidutiniškai kasmet. Mūsų metodu apskaičiuotos kainos perspektyva yra daug optimistiškesnė. Vidutinis metinis kainos augimas gali siekti 12% ir daugiau. Čia rodiklis nesuprastėjo per metus. Kainos istorinis CAGR yra 9.80%.

Prognozuojama NSC akcijų kainos perspektyva
Prognozuojama kainos perspektyva

Kainos grafikas

Išvados

Akcijas laikome nuo 2012 m. rugsėjo mėn. ir jau gavome 352.26% grąžą arba vidutiniškai kasmet po 13.96%. Grąža gerokai lenkia infliaciją ir mes laikysime akcijas toliau. Rašymo metu matome, kad rinkoje investuotojai pro pirštus pasižiūrėjo į kompanijos rūpesčius dėl avarijos ir labai teigiamai vertina jos perspektyvas. Ypač investuotojams patinka didėjantys dividendai. Jei skaičiuosime mūsų pozicijos dividendinį pajamingumą pagal pirkimo kainą, tai jis siekia 8.41%. Palyginus su esamu, tai žiauriai geras.

O jei jūs ketinate įsigyti šių akcijų, tai darykite tai drąsiai, laikykite ilgai, korekcijas išnaudokite apsipirkimui, kad padidinti investicijos pajamingumą.


Kompanijos puslapis

Daugiau JAV kompanijų akcijų.

2 thoughts on “Norfolk Southern Corp akcijų analizė

  • Kokį finansų maklerį patartumėt naudoti norint investuoti į JAV įmones? Kadangi visi bankai esantys Lietuvoje, bei INVL arba Oreon taiko labai aukštus komisinius mokesčius JAV akcijoms.

    • Nauris Treigys

      Sveiki,
      Dabar galima pasirinkti daug įvairių su mažais komisiniais arba net visai be jų: Revolute, eToro, Admiral Market (kol kas 200 akcijų) ir pan.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.