Ketvirtadienis, 28 kovo, 2024
Straipsniai

Nustok investuoti kaip mulkis

Investuoti kaip skurdžius gali tik tikras skurdžius. Tai kelias į skurdą. Turtinė nelygybė šiandien yra pagrindinė problema visame pasaulyje. Tačiau ką iš tikrųjų reiškia „turtas“? Daugumai investuotojų atsakymas yra tam tikra „grynosios vertės“ versija.

Čia mes apžvelgsime idėją, kuri leistų jums įgyvendinti drąsiausias finansines svajones… Tuo pačiu tai yra vienas iš esminių skirtumų tarp turtingųjų ir vargšų.

Per pastarąjį dešimtmetį turtinės nelygybės klausimas dominavo politinėse diskusijose ir pagrindinėje žiniasklaidoje. Kiekvienais metais atrodo, kad didesnę Amerikos nacionalinių pajamų dalį uždirba mažėjanti žmonių grupė. Kai kuriems žmonėms Amerikos sistema veikia puikiai. Kai kuriems tai yra nelaimė.

Manoma, kad didelė turtinės nelygybės priežastis yra stulbinantis technologinių naujovių tempas. Pažangi programinė įranga ir robotika išstumia vis daugiau darbo vietų, leisdama technologijų vadovams ir jų akcininkams tapti labai turtingais. Todėl perimkim turtingo mąstymo būdą, kurio beveik niekada nemokoma mokykloje.

Ar esate turtingas? Kiek turtingas?

Žinoma, nepadoru to klausti, tačiau kelias sekundes pagalvokite apie tai, kiek turtingas esate. Ir čia jūs pasielgsite paprastai ir ‘buhalteriškai’, t.y. kaip ir visi aplink jus, pereisite prie „grynosios vertės“ idėjos.

Tai yra viso jūsų nekilnojamojo turto, grynųjų pinigų, akcijų, aukso ir nuosavybių vertė (atėmus skolą). Grynoji vertė yra apytikslis jūsų turtingumo įvertinimas. Tačiau tikrai turtingi žmonės jums pasakys, kad yra daug naudingesnis būdas galvoti apie turtą. Tai ne grynoji vertė ar doleriai. Ir kalba neina apie tokias klišes kaip „turtingas draugų“ ar „turtingas laimės“.

Tikrai turtingas, tikrai finansiškai laisvas žmogus apie turtą galvoja kaip „reguliarias pasyvias pajamas“.

Užuot klausęs savęs ar savo finansų patarėjų: „Kokia mano grynoji vertė?”, tikrai turtingas žmogus klausia: „Kiek aš turiu reguliarių pasyvių pajamų? Kiek pasyvių pajamų į mano sąskaitas patenka nuomos čekiais, dividendais, palūkanomis ir panašiai? Kiek pinigų aš uždirbu, kol miegu?”

Tikri grynieji pinigai į rankas… kas mėnesį, ketvirtį, kasmet. Į tai išties turtingas žmogus ir kreipia dėmesį. Matote, vienas dalykas yra turėti turtą, kuris yra ir atrodo gražiai arba su juo smagu žaisti. Šioje kategorijoje yra automobiliai, baldai, elektronika, jachtos ir menas.

Visai kas kita turėti turtą, kuris sukuria reguliarų pinigų srautą. Šioje kategorijoje pateikiame tokius dalykus kaip įmonės, nekilnojamasis turtas ir obligacijos. Jei norite būti turtingi ir finansiškai laisvi, įsitikinsite, kad pastarojo jums priklauso DAUG daugiau nei pirmos kategorijos.

Mažiau grynosios vertės yra geriau

Norėdami suprasti šią sąvoką, paimkime du hipotetinius žmones. Robertą ir Dianą. Jie yra 50 metų amžiaus. Abu yra sėkmingi profesionalai, uždirbantys 180 000 USD metinių pajamų. Robertui priklauso 800 000 USD vertės namas, trys automobiliai, kateris, golfo automobilis ir įranga, kiti „daiktai“ ir šiek tiek grynųjų, kurių vertė siekia 300 000 USD. Jis laiko save „turtingu“.

Retkarčiais Robertas peržiūri savo finansinę padėtį ir su pasitenkinimu pagalvoja, kad yra „vertas daugiau nei milijono dolerių“. Tačiau kadangi Roberto turtas yra susietas su turtu, kuris neduoda pajamų, jis neturi pajamų, išskyrus atlyginimą.

Dianai priklauso 400 000 USD vertės namas ir 50 000 USD vertės automobilis, grynieji pinigai ir kiti „daiktai“. Tačiau užuot naudojusi savo pajamas daugybei brangių daiktų, tokių kaip prabangūs automobiliai, elektronika, baldai ir laivai, pirkimui, ji per daugelį metų kaupė ir sutaupė mažam keturių butų daugiabučiui ir keliolikai kokybiškų dividendinių akcijų.

Dianai finansinis saugumas ir laisvė visada buvo svarbesni nei puošnių papuošalų nešiojimas ir prašmatnių automobilių vairavimas. Apskaičiuojama Dianos investicinio nekilnojamojo turto ir akcijų portfelio vertė yra 500 000 USD. Tai duoda 55 000 USD metinių pajamų iš nuomos čekių ir dividendų.

Kartkartėmis Diana peržiūri savo finansinę padėtį ir su pasitenkinimu pagalvoja, kad ji turi daug pasyvių pajamų. Ji žino, kad net nustojus dirbti, jos pasyvios pajamos yra pakankamai didelės, kad galėtų apmokėti didžiąją dalį sąskaitų. Donna nevažinėja su nauju mersedesu, bet joks viršininkas, joks klientas, joks bankas, joks darbuotojas ir joks klientas negali priversti jos daryti to, ko ji tikrai nenori. Ji turi galią pasakyti „ne“ arba „taip“ beveik bet kam.

Popieriuje Robertas vertas 1.1 mln., o Diana verta 950 000 USD. Kam geriau, kai kalbama apie turtą ir finansinę laisvę?

Kuris turtingesnis?

Kalbant apie įprastą „grynąją vertę“, Robertas yra turtingesnis už Dianą. Taip dauguma žmonių vertina kažkieno finansinę sėkmę ir saugumą. Kaip ir dauguma vargšų. Tačiau tikrai turtingas žmogus mato, kad Diana yra finansiškai laisvesnė ir sėkmingesnė nei Robertas.

Taip yra todėl, kad didelė Dianos turto dalis generuoja pasyvias pajamas. Dėl investicijų portfelio generuojamų pinigų, bendros Dianos metinės pajamos (235 000 USD) yra 30.5% didesnės nei Roberto pajamos (180 000 USD). Ir, svarbiausia, Robertas turi didelę savo grynosios vertės procentą, susietą su nuvertėjančiu turtu, kurio daugumą reikia brangiai išlaikyti ir drausti.

Nustok investuoti kaip mulkis

Roberto automobiliai, kateris ir golfo automobilis iš tikrųjų yra ne tikri, turtus didinantys turtai, o pinigus valgantys vartojimo daiktai. Jie labiau primena įsipareigojimus nei turtą. Be to, pripažinkime tai: Robertas tikriausiai gerokai pervertina tikrąją savo „žaislų“ perpardavimo vertę. Jie yra naudingi Roberto malonumui, bet baisūs turtui kurti.

Kita vertus, Diana turi daug mažiau grynosios vertės, susietos su nuvertėjusiomis vartojimo prekėmis, kurias brangu išlaikyti. Kiekvieną dieną Dianos asmeniniame balanse esantis turtas daro ją turtingesnę. Kiekvieną dieną Roberto asmeniniame balanse esantis turtas jį skurdina.

Tikslo pakeitimas?

Šis paprastas pavyzdys parodo, kodėl asmuo, kurio grynoji vertė yra didelė, gali būti mažiau pasiturintis nei tas, kurio grynoji vertė mažesnė. Tai taip pat parodo, kodėl užuot galvojus apie savo turtą grynąja verte, protingiau ir naudingiau galvoti apie „reguliarų pinigų srautą“. Užuot turėję įprastą „grynosios vertės“ tikslą, pvz., 5 mln. USD, apsvarstykite galimybę turėti netradicinį „pasyvių metinių pajamų tikslą“ – 500 000 USD.

Užuot galvojęs apie pasyvias pajamas, skurdžiai mąstantis žmogus galvoja, kad jei tik turės pakankamai „daiktų“, pavyzdžiui, prabangių automobilių ir papuošalų, jis bus turtingas. Jie nesuvokia, kad dauguma tariamo „turto“, kurį galite turėti, iš tikrųjų yra įsipareigojimai, kurių turėjimas kainuoja ir kiekvieną dieną daro jus šiek tiek skurdesnius. Mulkio mąstymas taip pat skatina žmones iš esmės lošti su savo investicijų portfeliais.

Užuot sutelkęs dėmesį į saugų, reguliarų pinigų srautą iš pajamas generuojančio turto, vargšas investuotojas atlieka daug rizikingų sandorių, siekdamas didelio kapitalo prieaugio ir savo grynosios vertės. Taip, tai gali irgi būti naudinga, bet vidutinis neturtingas investuotojas tai paverčia žlugimu, atlikdamas didelius, rizikingus ir emocingus sandorius su įmonių, apie kurias mažai žino, akcijomis.

Turtingas investuotojas sutelkia dėmesį į reguliarų mėnesinį pinigų srautą iš turto, pavyzdžiui, nekilnojamojo turto, obligacijų ir verslo.

Greičiausiai protingas investuotojas negali pasakyti, kokia yra jo grynoji vertė, bet jis gali iki cento pasakyti, kiek mėnesinių pajamų jis turi… pinigų, kurie teka net jam miegant. Jei sunkiai žengiate į priekį gyvenime arba norite paspartinti savo kelionę į finansinę laisvę, pagalvokite apie termino „grynoji vertė“ išmetimą į šiukšliadėžę.

Verčiau pradėkite galvoti apie savo finansinę padėtį kaip įprastus pinigų srautus. Ant popieriaus lapo užrašykite dabartinį mėnesinį pinigų srautą. Tada tame pačiame popieriuje užsirašykite savo tikslinį mėnesinį pinigų srautą… ir pradėkite kaupti turtą, kuris jums padės.

Pabaigai

Tai nėra skatinimas jums investuoti tik į tai. Investuokite į ką tik norite. Kvalifikuotas investuotojas ir spekuliantas gali uždirbti daug pinigų. Daugelis žmonių per daugelį metų pasiekė fenomenalios sėkmės investuodami tik į kapitalo prieaugį. Daugelis tai darys ateityje.

Tačiau raginam rimtai pagalvoti apie savo portfelio paskirstymą, asmeninį laiką ir psichinę energiją nukreipti į pastangas, kurios generuoja reguliarius pinigų srautus. Tai labai padidins jūsų sėkmės gyvenime, investicijų ir versle tikimybę. Pavyzdžiui, užuot skyrę 25% savo laiko, energijos ir kapitalo investicijoms ir verslo pastangoms, kurios generuoja reguliarius pinigų srautus, skirkite jiems 60–90% savo laiko, energijos ir kapitalo. Nustebsite, kaip toks mąstymas – „turtingas“ mąstymas, kurio pagrindinis dėmesys skiriamas ankstyvam ir dažnam atlyginimui – padės jums sėkmingiau dirbti versle, investavime ir gyvenime.

Parengta pagal užsienio žiniasklaidą.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.